SPRZĘGŁO DO FORD

Logo FORDWybierz model FORD:

Zobacz ceny sprzęgła do Forda

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Ford

Ford to amerykańska marka wchodząca w skład koncernu o tej samej nazwie, założona w 1903 roku w Detroit przez przemysłowca i inżyniera Henre'go Forda. Po roku została otwarta pierwsza zagraniczna fabryka w Ameryce Północnej w Kanadzie. Przedsiębiorstwo zajmuje się branżą motoryzacyjną i produkuje samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, a nawet maszyny rolnicze, czy sprzęt informatyczny. Początkiem XX wieku Ford Model T, dzięki użyciu taśmy produkcyjnej stał się stosunkowo tani i przeciętnie zarabiający obywatele mogli myśleć o jego nabyciu. 

W latach trzydziestych XX wieku podzielono konstrukcje na osobową i dostawczą, a w czasie II wojny światowej koncern Ford Motor Company zaczął produkować Ford GPW, który był odpowiednikiem Jeepa Willysa i był potrzebny wojsku.

Do jednego z najbardziej przełomowych modeli bez wątpienia należy zaliczyć Forda Falcona, który został wyprodukowany w 1960 roku i był on pierwszym amerykańskim samochodem kompaktowym po II wojnie światowej. Duża sławą cieszyć się też bardzo sportowy i elegancki model Forda Mustanga. W tym okresie sprzedaż była rewelacyjna co zmusiło koncern do zmniejszenia produkcji, ponieważ w  wypadku opanowania większej części rynku niż 60%, antymonopolowy urząd nałożył by spore kary pieniężne.

Koncern słynie między innymi z produkcji luksusowych limuzyn o nazwie Lincoln, do 2008 roku był również właścicielem marek takich jak Jaguar oraz Land Rovera, które zostały sprzedane marce Tata Motors. Posiada też nieduże udziały marek Mazda i Aston Martin. Co ciekawe, przedsiębiorstwo Ford w latach 1999-2010 było również właścicielem marki Volvo, sprzedano go jednak firmie Zhejiang Geely Holding Gropu. Od 1938 - 2011 roku Ford produkował samochody Mercury.

Ford jest piątym co do wielkości producentem samochodowym na świecie i drugim w USA. Zależnie od potrzeb runku koncern Ford Motor Company zakładał swoje fabryki w różnych krajach na całym świecie, gdzie produkowano modele nie występujące nigdzie indziej (np. w Niemczech Ford- Werke AG). W 2015 roku Ford wyprodukował ponad 6 milionów pojazdów.

Pierwsza fabryka Forda w Europie powstała w 1911 roku w Anglii w Manchesterze. Kolejne zakłady produkcyjne zaczęto otwierać w Niemczech i Francji. Najbardziej znane modele Forda w Europie to m.in. Edge, Focus, Fiesta, Galaxy, czy Mustang.  Jednak najpopularniejszym modelem samochodu osobowego, cieszącym się wielką popularnością w ostanich latach był Ford Taurus, który w 2005 roku został zastąpiony modelem Five Hubdred. W USA najpopularniejszy jest Ford serii F.

W sklepie Sprzegla24.pl znajdziecie Państwo oferty sprzęgieł i kół dwumasowych do wszystkich marek samochodów, europejskich, amerykańskich, jak i tych z rynków azjatyckich. Nasi wyspecjalizowani doradcy dobiorą dla Państwa sprzęgła Ford i koła dwumasowe Ford zawsze w najbardziej atrakcyjnych cenach, dzięki temu, że w naszym asortymencie znajdują się zarówno oryginalne części zamienne Ford, jak i tańsze zamienniki Ford.

Ceny części Ford oferowanych w sklepie Sprzegla24.pl bywają nawet do 60% niższe od cen konkurencji. Do tego otrzymujecie Państwo darmową wysyłkę w ciągu 24h od momentu złożenia zamówienia. Zapraszamy do składania zamówień na sprzęgła Ford oraz koła dwumasowe Ford poprzez formularz kontaktowy oraz do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 (22) 258 44 43 w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

Zachęcamy również do zapoznania się z opiniami wystawionymi przez naszych klientów na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl, które znakomicie potwierdzają nasz profesjonalizm, dbałość o klienta i wysoką jakość usług.


Koło dwumasowe do Forda

Dwumasa jest niezwykle istotnym podzespołem w każdym aucie, w którym ją zastosowano. Wydatnie przyczynia się do redukcji drgań nadwozia podczas postoju na biegu jałowym, na włączonym biegu. Mniejsze spalanie to także jej zasługa. Koło dwumasowe redukuje niebezpieczne i nieprzyjemne szarpanie podczas zmiany przełożeń. Przykładem Forda z kołem dwumasowym jest Mondeo Mk5 Sedan 2.0 TDCi 180KM czy Ford S-Max Mk1 2.0 EcoBoost 203KM. Jak widać, dwumasa występuje zarówno w sedanach klasy średniej, jak i rodzinnych vanach ze stajni Forda. Z naszej strony gorąco polecamy zakup kompletnego zestawu sprzęgła wraz z dwumasą. To doskonały wybór pod względem finansowym - w naszym pakiecie zawsze jest najtaniej, nawet do 50% względem ceny z ASO. To również poprawa żywotności. Nasze fabrycznie nowe, nigdy nie używane części będą w jednakowym wieku i nie wpłyną negatywnie na nie elementy starsze. Na każdy z oferowanych produktów przysługuje gwarancja bez limitu kilometrów, na dwa lub trzy lata.Często kupowane części do FORDFIAT  <<     FORD   >>    HONDA