Sprzęgło Aisin

Sprzęgła Aisin

Początki koncernu Aisin Seiki datuje się na rok 1965. Jest to spółka powstała z fuzji dwóch niezależnych dotąd firm - Aichi Kogyo oraz Shinkawa Kogyo. Firmy te zajmowały się już wcześniej produkcją części samochodowych i były obecne na rynku motoryzacyjnym.

Na przestrzeni lat, Aisin Seiki przekształcił się w grupę szczęściu spółek. Specjalizują się w projektowaniu i produkcji elementów oraz części zamiennych do samochodów. Ich oferta i obszar badań obejmują bardzo wiele różnych podzespołów i układów. Firma Aisin dostarcza części do układów od układu elektrycznego do hamulcowego. Firma ta produkuje również między innymi automatyczne skrzynie biegów. Od początku swojej działalności, firma Aisin Seiki działa w zgodzie z zasadami doskonalenia jakości. Jakość jest na pierwszym miejscu, dzięki czemu wyroby tego koncernu są atrakcyjne dla klientów, spełniają ich wymagania oraz oczekiwania.

Film o koncernie Aisin:Aisin - lider rynku części samochodowych

Obecnie przedsiębiorstwa Aisin Seiki to jeden z bezkompromisowych liderów rynku części zamiennych. Ich produkty są najwyższej jakości, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji. Towary oferowane przez Aisin Seiki spełaniają nawyższe normy i wymagania jakościowe. Nacisk kładziony jest jednak również na utylizację odpadów poprodukcyjnych i ekologię przy produkcji.

Do misji przedsiębiorstwa Aisin Seiki zaliczyć można:

 • stworzenie lepszego społeczeństwa motoryzacyjnego
 • wpłynięcie na poprawę jakości życia kierowcy, pasażera oraz każdego człowieka, który ma styczność z branżą motoryzacyjną i jej produktami


Główną zasadą, jaką w swoich działaniach kieruje się firma Aisin, jest "jakość na pierwszym miejscu". Wszyscy pracownicy oraz zarząd tego japońskiego koncernu, kierują się tworzeniem jak największej wartości dodatniej dla klientów. Również ważnym czynnikiem jest ciągły rozwój, ustawiczne doskonalenie, które wpływają na rozwój społeczeństwa, jego przeszłość, a także na jakość wyrobów i technologię ich wytwarzania. Jest to zgodne z najsłynniejszą, japońską filozofią ciągłego doskonalenia, która rozpowszechniła się na cały świat.

Komplety sprzęgieł Aisin

W przeszłości, firma Aisin tworzyła również podmiot typu joint venture o nazwie Aisin Warner - w kooperacji z firmą BorgWarner.

Grupa Aisin

Grupa Aisin Seiki już w 1970 roku stworzyła własne urządzenia do testowania i badania produkowanych cześci i układów samochodowych. Była to pierwsza firma z branży motoryzacyjnej, która stworzyła tak rozległe zaplecze. Dzięki temu, wszystkie części Aisina są dokładnie testowane przy pomocy symulacji, a także testowane "w pracy". Przeprowadzany jest szereg testów, które są dowodem na troskę o klienta i realizację misji oraz polityki jakości firmy. Aisin jest wysoce zaangażowany w prowadzone działania na rzecz jakości, czy bezpieczeństwa. Aisin Seiki aktywnie uczestniczy w badaniach naukowych odnośnie ochrony środowiska naturalnego, a także w zaawansowanych badaniach technologicznych nad alternatywnymi rodzajami napędu, między innymi z użyciem ogniw paliwowych.

Firma Aisin działa zgodnie z zasadami japońskiej filozofii kaizen, czyli ciągłego doskonalenia procesów produkcyjnych i całego systemu produkcyjnego.

Koncern Aisin Seiki przykłada bardzo dużą wagę do rozwoju i stawia na przyszłość.

Części Aisin

Oferta części firmy Aisin jest bardzo bogata. Obejmuje elementy układu napędowego, hamulcowego, a także chociażby zawieszenia. Najwyższa jakość części zamiennych firmy Aisin pozwolił tej firmie odnieść ogromny, globalny sukces. Najważniejsze czynniki, dzięki którym ten sukces był możliwy, to:

 • zaawansowane zaplecze produkcyjne
 • rozbudowany system produkcji
 • wszechstronność stosowanych technologii
 • stałe ulepszenia i doskonalenie części
 • wzorowe dostosowanie oferty do zdolności produkcyjnych firmy

Aisin jest producentem części na pierwszy montaż, a więc stosowanych w fabrykach takich marek, jak Toyota, czy Suzuki. Marki te słyną na całym świecie z doskonałego wykonania i bezawaryjności, co jest efektem między innymi stosowania części doskonałej jakości firmy Aisin. Oprócz części na pierwszy montaż, Aisin oferuje części zamienne na rynek aftermartket, jednak zgodne z jakością OE, czyli identycznej jakości co montowane fabrycznie.

Najczęściej kupowane sprzęgła AISINZestawy sprzęgła i koła dwumasowe Aisin

Sprzęgła Aisin charakteryzują się wybitną jakością i niezawodnością. Stosowane są jako produkt pierwszomontażowy w całej grupie Toyoty. Oprócz części dostarczanych do fabryk, Aisin produkuje również części zamienne. Części produkowane przez koncern Aisin Seiki są takiej samej jakości, jak części pierwszomontażowe. Spełaniają normę OEM (Original Equipement Manufacturing). Sprzęgła japońskiego producenta to najwyższa możliwa jakość. Wyróżnia je również zastosowanie innowacyjnego systemu redukcji drgań i tłumienia wibracji o nazwie NVR (Noise Vibration Reduction). Sprzęgła produkowane przez Aisin Seiki są dowodem na to, że jakość produkowanych elementów oraz wydajność produkcji może iść w parze z podejściem zorientowanym na ochronę środkowiska. Cały proces produkcyjny jest optymalizowany pod kątem ekologii.

Aisin dostarcza wszystkie możliwe rodzaje zestawów sprzęgła:

 • tarcza + docisk
 • tarcza + docisk + łożysko
 • tarcza + docisk + wysprzęglik centralny
 • zestaw z kołem dwumasowym
 • zestawy modyfikacyjne na koło sztywne


zestaw sprzęgła Aisin

Zestawy sprzęgła Aisin pozwalają na kompleksową naprawę układu napędowego samochodu z zachowaniem najwyższej możliwej jakości.

Koła dwumasowe produkowane przez Aisin również cieszą się doskonałym uznaniem kierowców i mechaników - produkowane są z najwyższą starannością i utrzymaniem doskonałej jakości. Dotyczy to zarówno części na pierwszy montaż, jak i na rynek aftermarket.

Części hydraulicznego sterowania sprzęgłem firmy Aisin

Japońska firma Aisin to światowy lider, jeśli chodzi o części zamienne a także OE dla samochodów japońskich i innych. Aisin dostarcza:

 1. wysprzęgliki centralne
 2. siłowniki poza skrzynią biegów
 3. pompy sprzegła

Oprócz tego Aisin produkuje również klasyczne łożyska oporowe.

Wszystkie cześci układów hydraulicznych spełaniają bardzo rygorystyczne wymagania standardów jakości OE. Dzięki temu, zapewniają długą, niezawodną, komfortową i bezawaryjną pracę.

Koła dwumasowe, sprzęgła i układy hydrauliczne Aisin - opinie kierowców, mechaników i ekspertów

Wyroby firmy Aisin Seiki są znane i cenione na całym świecie, szczególnie wśród mechaników oraz użytkowników związanych z samochodami japońskimi. Kierowcy, mechanicy i eksperci są zgodni - jest to najwyższa możliwa jakość, jaką może mieć sprzęgło. Potwierdza to wybór firm takich jak Toyota, czy Suzuki, które sprzęgła firmy Aisin stosują na pierwszy montaż. Zastosowanie sprzęgła, koła zamachowe, czy układu hydraulicznego firmy Aisin gwarantuje, że układ napędowy naszego samochodu zostanie naprawiony rzetelnie i zapewnia długą, komfortową i niezawodną pracę całego zestawu. Dotyczy to również kół dwumasowych, które również cieszą się doskonałymi opiniami użytkowników.

Części Aisin w motosporcie
źródło: https://cdn-2.motorsport.com/images/mgl/YBrx9EJY/s8/nascar-truck-daytona-2018-brett-moffitt-hattori-racing-enterprises-aisin-group-toyota-tund.jpg

Linki, źródła:

http://www.aisin.com/
https://www.be.aisin-europe.com/themes/aisin/files/flipbooks/catalogue-2017/html5forpc.html

Katalog sprzęgieł Aisin