SPRZĘGŁO DO OPEL

Logo OPELWybierz model OPEL:

Zobacz ceny sprzęgła do Opla

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Opel

Opel to marka, która narodziła się w Niemczech bardzo dawno temu, bo już w 1864 będąc tym samym jedną z najstarszych marek, które do dzisiaj funkcjonują na rynku motoryzacyjnych. Nie od początku była to jednak marka samochodowa, ponieważ jej założyciele zaczęli jej historię od produkcji maszyn do szycia. Adam Opel AG, założyciel marki, powrócił po swoich europejskich podróżach i w 1862 r. zbudował w rodzinnym mieście Rüsselsheim pierwszą maszynę do szycia. Firma Adama Opla w kolejnych latach rozbudowywała się i kontynuowała produkcję maszyn do szycia. W 1899 roku wyprodukowano pierwsze samochody ze znaczkiem Opla, nawiązując owocną współpracę z producentem niemieckich podwozi – Friedrichem Lutzmannem.

W latach 30-tych Opel stał się partnerem General Motors. Ten olbrzymi amerykańskich koncern, początkowo nabył 80 % akcji Opla, pozostałe 20 % dwa lata później. Koncern rozwinął markę Opel, wdrażając nowe technologie oraz rozbudowując usługi serwisowe marki. Dzięki temu Opel, w latach 30-tych jako pierwsza niemiecka marka produkowała ponad 100 tyś. pojazdów rocznie.

Podczas II wojny światowej lekkie samochody Opel Blitz były podstawowymi pojazdami Wehrmachtu. Oprócz tego części oraz komponenty Opla używane były również w przemyśle zbrojeniowym.

W okresie powojennym Opel wznowił produkcję modelu Olympia. Dodatkowo na rynek wprowadzono nowy model – Admiral. W latach 60-tych oraz 80-tych XX powstały nowe fabryki nie tylko w Niemczech, ale również w Hiszpanii. Z kolei słynny model Kadett produkowany już po wojnie do dzisiaj jest symbolem marki. W 1989 marka Opel wytworzyła swój 25-milionowy egzemplarz pojazdu.

Marka Opel w 2017 r. została sprzedana francuskiemu koncernowi Group PSA, która zobowiązała się do nie wprowadzania zmian w zakresie fabryk oraz zatrudnienia pracowników. Co ciekawe, jedna z fabryk Opla znajduje się na terenie Polski, w Gliwicach. Jest ona miejscem pracy dla około 2 900 osób. Druga fabryka- mniejsza, znajduję się w Tychach. Siedziba firmy Opel do dziś znajduję się z niemieckim mieście Rüsselsheim, a sprzedaż samochodów osobowych oraz dostawczych marki Opel sięga ponad 1 000 000 sztuk rocznie.

Marka Opel posiada wiele aut, które po wyprodukowaniu okazały się absolutnym hitem na rynku. Należą do nich m. in. Mokka, Insignia, Cascada , Adam czy Karl. Ten ostatni ma zastąpić swoją formą samochód Agillę. Opel co roku podnosi technologię, wykorzystywaną w produkcji aut. Zmienia on nie tylko wygląd swoich aut, jak również oferuję bogate wyposażenie. Opel dzięki bogatej różnorodności klasy produktów trafia do klienta z każdego segmentu rynku. W swoich propozycjach posiada zarówno auta miejskie – takie jak wspomniany wyżej Adam czy Astra, elegancką Insignie czy też podwyższonego, terenowego Grandlanda X.

W sklepie Sprzegla24.pl znajdziecie Państwo sprzęgła i koła dwumasowe do każdej marki samochodu bez względu na kraj produkcji. Oferujemy szeroki asortyment z zakresu sprzęgieł Opel i kół dwumasowych Opel  zarówno tych zakładanych na pierwszy montaż, jak i tańszych zamienników.

Zamówienia możecie Państwo składać przez formularz kontaktowy, bądź telefonicznie. Nasi wyspecjalizowani doradcy z chęcią odpowiedzą na Państwa pytania i doradzą najlepszy kompletny zestaw sprzęgła Opel, bądź koła dwumasowego Opel. Jeżeli zdecydują się Państwo na zakupy w sklepie Sprzegla24.pl gwarantujemy darmową wysyłkę w ciągu 24h od momentu złożenia zamówienia.

Zachęcamy również do odwiedzenia portali Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl w celu zapoznania się z opinią naszych dotychczasowych klientów, która jest najlepszą wizytówką naszego sklepu i najlepszym dowodem wysokiej jakości naszych usług.


Koło dwumasowe do Opla

Dwumasa to jeden z najważniejszych podzespołów w Twoim aucie. Występuje zazwyczaj w pojazdach napędzanych motorami wysokoprężnymi. Jej główną rolą jest redukowanie wibracji powstałych w wyniku pracy silnika podczas postoju na biegu jałowym. Innym jej zadaniem jest niwelowanie szarpanie przy zmianie biegów (bardzo ważne podczas jazdy w mieście) oraz zmniejszanie spalania. Przykładem Opli z kołem dwumasowym jest Opel Insignia A Sedan 2.0 CDTI 160KM oraz Opel Insignia A 1.6 Turbo 180KM. Jak widać, dwumasa w Oplach montowana jest zarówno do modeli wysokoprężnych, jak i benzynowych. Wymieniając dwumasę, wymień także sprzęgło. Najkorzystniej zrobisz to w naszym sklepie, przy pomocy kompletnych zestawów sprzęgła wraz z dwumasą. To najbardziej opłacalny wybór - ceny są niższe względem tych z ASO oraz w porównaniu do kupna poszczególnych podzespołów na własną rękę. W ten sposób poprawisz długowieczność Twojego Opla - harmonijne zużywanie się podzespołów, będących w jednakowym wieku, to gwarancja bezawaryjności na długie lata.Często kupowane części do OPELZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.