SPRZĘGŁO FORD MONDEO

Logo FORDWybierz silnik FORD MONDEO:

Zobaczy ceny sprzęgła do Forda Mondeo
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Mondeo

Ford Mondeo produkowany jest od roku 1992 do dziś, przez amerykański koncern samochodowy Ford Motor Company. Jego nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa mondus, oznaczającego świat. Według różnych twierdzeń obecnie produkowana jest czwarta albo piąta generacja pojazdu. Na rodzimym kontynencie model  był sprzedawany pod nazwami Ford Contour oraz Ford Fusion.

Ford Mondeo Mk I zaistniał w roku 1992, jako trzecia próba stworzenia auta globalnego, dostępnego na całym świecie. Po dwóch porażkach zatrudniono więc najlepszych inżynierów, a jednocześnie inwestycja pochłonęła ponad 6 mld dolarów, stając się jedną z najdroższych w historii motoryzacji.

Do projektu użyto najnowocześniejszych technologii komputerowych, a auto stało się całkowicie niepodobne do swojego poprzednika Sierry. Mondeo otrzymał całkiem nowe silniki oraz w pełni niezależne, oparte na kolumnach MacPhersona zawieszenie. Zdecydował o tym główny priorytet konstruktora, którym było bezpieczeństwo jazdy. Mondeo również otrzymał poduszkę powietrzną dla kierowcy, jako konieczny wymóg, a co przyczyniło się do otrzymaniu lauru Auta Roku 1994.

Już w 1996 zadebiutował Ford Mondeo Mk II, przez producenta uważany za zmodernizowaną wersję pierwszej generacji, a przez użytkowników za generację drugą (błędnie).

Niemniej zmiany były duże. Podłoga pozostała, ale z karoserii ocalał jedynie dach i drzwi, a wygląd samochodu zmienił się całkowicie. Modernizacja powiększyła lampy, wymieniła zderzak na masywniejszy oraz pojawiły się chromowane obramowania osłony chłodnicy. Wnętrze nie uległo jednak zasadniczym zmianom, a poprawiono jedynie estetykę. Zwiększono bezpieczeństwo, dodając poduszkę dla pasażera, wzmacniając konstrukcję oraz wprowadzając trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach.

Ford Mondeo Mk III stał się dostępny w 2000 roku, a jego cechą charakterystyczną było wyostrzenie kształtów auta. W plebiscycie na Europejskie Auto Roku 2001 zajął drugie miejsce. W aucie zastosowano w standardzie system ABS czy elektryczne sterowanie szyb, a opcjonalnie były to m.in. ESP czy systemy audio Sony.

Ford Mondeo Mk IV to już rok 2006 i kolejny laur na koncie firmy Ford, a mianowicie 3 miejsce w plebiscycie na Samochód Roku 2008.

Całkiem inna podłoga szwedzkiego koncernu Volvo i na tyle ciekawy obrys, że auto „zadebiutowało” jeszcze przed premierą w Paryżu, a w filmie o Jamesie Bondzie „Casino Royale”. Była to wersja 2.5 T z silnikiem benzynowym, a oprócz niej dostępne są także silniki Diesla 2.0 i 2.2.

Ostatnią generacją jest Ford Mondeo Mk V, obecny na rynku od 2012 roku, także jako drugie wcielenie Forda Fusion. Na uwagę zasługuje odmiana Vignale, zaprezentowana w 2015 roku, w której obserwatorzy rynku motoryzacyjnego widzą zapowiedź luksusowego trendu w stylistyce Mondeo. Vignale oferowana jest również z napędem hybrydowym.

Klientom poszukującym kompletnych zestawów sprzęgła Ford Mondeo najczęściej proponujemy zestawy LUK oraz SACHS ze względu na ich wysoką jakość niezawodność oraz trwałość.

  • Kompletny zestaw sprzęgła Mondeo firmy LUK 623219733
  • Kompletny zestaw sprzęgła Mondeo firmy LUK 624204833
  • Kompletny zestaw sprzęgła Mondeo firmy LUK 624222133

W skład powyższych zestawów sprzęgła LUK Mondeo wchodzą:

  • Tarcza sprzęgła do Mondeo
  • Docisk sprzęgła do Mondeo
  • Łożysko oporowe do Mondeo

Klientom poszukującym kół dwumasowych Ford Mondeo polecamy kompletne zestawy z kołem dwumasowym:

  • Kompletny zestaw z kołem dwumasowym LUK 600004500
  • Kompletny zestaw z kołem dwumasowym LUK 600004600

Na wszystkie złożone zamówienia realizujemy darmową wysyłkę w ciągu 24h. Jeżeli w trakcie wyboru odpowiednich części Ford Mondeo pojawią się jakiekolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi wyspecjalizowanymi konsultantami, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.
Koło dwumasowe do Forda Mondeo

Koło dwumasowe służy do tłumienia drgań powstających przez pracę silnika. Usterki koła dwumasowego mogą być więc sygnalizowane poprzez drżące nadwozie Forda Mondeo podczas postoju na biegu jałowym. Na przestrzeni kilkunastu lat produkcji Forda Mondeo dwumasa występowała głównie w silnikach diesla, na przykład Mondeo Mk3 2.0 TDCi 130KM. Niezależnie od wersji czy generacji, zawsze warto kupić zestaw sprzęgła wraz z kołem dwumasowym. Jest to najtańsza opcja, dodatkowo wszystkie części zużywają się w jednakowym tempie - wpływa to na żywotność układu.
Często kupowane części do FORD MONDEOZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: