Sprzęgła i koła dwumasowe SACHS

logo SACHS

Sachs jest globalną marką, należącą do grupy ZF Friedrichshafen. Grupa ZF została założona w 1915 roku przez niemieckiego hrabię Ferdinanda von Zeppelina, który zasłynął, jako konstruktor sterowców. Drugi człon nazwy, "Friedrichshafen" to nazwa miejscowości w południowych Niemczech, gdzie umieszczona jest siedziba firmy. Akronim w nazwie firmy, rozwija się jako Zahnradfabrik Friedrichshafen, a więc "Fabryka Kół Zębatych Freidrichshafen". Obecnie, zakres działalności firmy ZF jest jednak nieporównanie szerszy. ZF jest w tej chwili liderem produckji motoryzacyjnych układów napędowych oraz elementów podwozia. W skład tego koncernu wchodzi 230 firm produkcyjnych, które zlokalizowane są w aż 40 krajach. ZF na świecie zatrudnia około 138 000 pracowników. ZF zaangażowane jest również, oprócz branży automotive w produkcję w branżach takich jak kolej, inżynieria morska, lotnictwo, czy obronność.

Sachs przy produkcji wykorzystuje najnowsze technologie, wykorzystywane między innymi nawet w Formule 1. Sukces marki Sachs ma wiele solidnych podstaw. Oprócz chęci i gotowości do podejmowania wyzwań na rzecz innowacyjności swoich wyrobów, trzeba zauważyć doskonalenie firmowego know - how. Nie bez znaczenia jest również wieloletnie doświadczenie oraz nieustanne dążenie do poprawiania jakości produktów. Dzięki tym czynnikom, części układu napędowego i sprzęgła Sachs należą do światowej czołówki wysokiej klasy części zamiennych i pierwszomontażowych.

Firma Sachs w sporcie motorowym

Części firmy Sachs kierowane na rynek części zamiennych, jakością dotrzymują kroku elementom pierwszomontażowym. Sprawia to, że części jakości dorównującej montowanym w fabryce są dostępne dla każdego kierowcy. W celu nadążenia za wymaganiami klientów i rynku oraz najnowocześniejszymi technologiami, produkty Sachs powstają z pojedynczych komponentów, z których buduje się złożone systemy. Doskonałe dopasowanie wszystkich części zapewnia podejście do projektowania stworzone na podstawie zasady "magicznego trójkąta", która bierze pod uwagę współdziałanie wszystkich elementów pomiędzy silnikiem samochodu, a skrzynią biegów i układem napędowym. Sachs w swojej bogatej ofercie dostarcza wszystkie części układu napędowego i blisko z nim związanego, a więc oprócz sprzęgieł, są to również koła dwumasowe, pompy sprzęgła, czy wysprzęgliki centralne. Firma Sachs ma moce przerobowe na poziomnie 35 000 sprzęgieł dziennie.

Oprócz sprzęgieł i elementów układu napędowego, Sachs produkuje również najwyższej jakości amortyzatory.Najczęściej kupowane sprzęgła z kołem dwumasowym SACHS

Sprzęgła marki Sachs

Sachs jest jednym ze zedecydowanych liderów rynku sprzęgieł na świecie dzięki dostarczaniu wyrobów najwyższej możliwej jakości. Potwierdzają to pozytywne opinie klientów oraz ekspertów i mechaników samochodowych. Wszystkie sprzęgła sprzedawane przez firmę Sachs zgodne są z regułami OEM (Original Equipment Manufacturer), a więc takimi, jak części pierwszomontażowe. Sachs wychodzi naprzeciw swoim klientom, oferując zestawy sprzęgła obejmujące wszystkie potrzebne do wymiany elementy - niezalecana jest wymiana pojedynczych elementów, ponieważ wszystkie części sprzęgła przewidziane są na pokonanie podobnego przebiegu. Elementy do naprawy układu napędowego firmy Sachs gwarantują bezpieczeństwo, a także bezawaryjne działanie samochodu. Oprócz tego, nie można zapomnieć o bezawaryjności oraz wysokiej efektywności tak profesjonalnie naprawionego układu napędowego.

Sachs oferuje wszystkie możliwe rodzaje zestawów sprzęgła - od najmniejszych - składających się wyłącznie z tarczy i docisku, przez zestawy z łożyskiem oporowym lub wysprzęglikiem centralnym, aż po zestawy do kompleksowej naprawy, zawierające również koło zamachowe dwumasowe.

zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym SACHS

Każdy zestaw sprzęgła firmy Sachs zawiera również specjalistyczny smar, przeznaczony do konserwacji i montażu części, poprawiający właściwości podzespołów.
Katalog Sachs zawiera mnóstwo referencji, dzięki czemu asortyment tej firmy pokrywa bardzo ogromną część rynku.Sprzęgła Sachs do samochodów ciężarowych i dostawczych

W samochodzie użytkowym, od którego sprawnego funkcjonowania nierzadko zależy suckes firmy, sprawne, wysokiej jakości sprzęgło to rzecz absolutnie kluczowa. Sachs w swojej ofercie, oprócz sprzęgieł do samochodów osobowych ma również sprzęgła do pojazdów użytkowych, a nawet maszyn roboczych.

Części zamienne Sachsa pozwalają utrzymać w ruchu wiele tysięcy samochodów użytkowych na całym świecie i ułatwia im osiąganie nawet wielomilionowych przebiegów.

sachs - sprzęgła dla ciężarówek

Sachs oferuje również sprzęgła do ciężarówekWytrzymałość sprzęgieł Sachs

Wytrzymałość standardowego zestawu sprzęgła firmy Sachs szacowana jest na co najmniej 160 000 kilometrów bezproblemowej jazdy. Sachs podczas swojego istnienia sprzedał już ponad 170 milionów sprzęgieł i ta olbrzymia liczba nieustająco rośnie.Koło dwumasowe Sachs

Koło dwumasowe jest elementem przełomowym w historii rozwoju motoryzacji. Jak potwierdzają producenci części samochodowych oraz inżynierowie, wprowadzenie tego rozwiązania pozwoliło na poprawę jakości samochodów i znaczne polepszenie doświadczeń kierowców.

koło dwumasowe sachs

Dwumasowe koło zamachowe Sachs

Dzięki wprowadzeniu kół dwumasowych, znacznie zredukowano przenoszone na karoserię wibrację z jednostki napędowej, a także pozwoliło to na zwiększenie mocy aut przy bezproblemowym przeniesieniu tych sił.

DKZ (dwumasowe koło zamachowe) firmy Sachs gwarantują redukcję hałasu i wibracji, a także gwarantują komfortową i przyjemną jazdę. Dodatkowym atutem jest duża płynność przy ruszaniu z miejsca i zmianie biegów. Dzięki zaawansowanej technologii i unikatowych rozwiązaniach Sachsa, możliwe okazało się zastosowanie tego rozwiązania również w samochodach nie stanowiących najwyższej klasy. Technologia wpływająca na dużą wygodę a także bezpieczeństwo jazdy stała się dostępna dla znacznie większej grupy kierowców.

Tłumiki drgań skrętnych, w jakie wyposażone są DKZ firmy Sachs eliminują negatywne odczucia podczas jazdy, a także ułatwiają rozruch silnika - staje się on bardziej łagodny, ale też szybszy i łatwiejszy. Dostrzegane jest to nie tylko przez specjalistów i mechaników, ale również kierowców. Kierowcy doceniają również łatwość zmiany biegów, gdy zamontowane jest koło dwumasowe Sachs. Między innymi konieczny nacisk na pedał sprzęła jest mniejszy. Oprócz tego, użycie tego elementu wypływa również na zmniejszenie zużycia paliwa, co daje realne oszczędności.

schemat działania tłumików drgań skrętnych w kole dwumasowymNajczęściej kupowane koła dwumasowe SACHS

Sachs - opinie

Elementy sprzęgieł oraz koła dwumasowe firmy Sachs spotykają się z bardzo dobrym odbiorem ze strony kierowców, mechaników i ekspertów. Najczęściej wymieniane są korzyści takie jak bardzo dobra jakość, przy zachowaniu rozsądnej ceny oraz gwarancja producenta.

Sachs cieszy się ogromnym szacunkiem i prestiżem na całym świecie, również w Polsce. Elementy tej marki, nie bez przyczyny porównywane są jakością wykonania do oryginalnych, montowanych w fabrych do nowych samochodów.

Źródła:

Katalog sprzęgieł SACHS

katalog sprzegiel sachs

Katalog sprzęgieł Sachs