SPRZĘGŁO DO CITROEN

Logo CITROENWybierz model CITROEN:

Zobacz ceny sprzęgła do Citroena

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Citroen

Citroen to francuska marka samochodów pochodząca od nazwiska jej twórcy – Andre Citroen’a.Początki powstania firmy związane są z historią tego Paryżanina, urodzonego w 1878 roku  - na początku lat 90 XX wieku założył przedsiębiorstwo, specjalizujące się w produkcji stalowych kół zębatych, które stanowiły część m.in. przekładni w samochodach. Główna siedziba przedsiębiorstwa do dzisiaj znajduje się w Paryżu, zaś sama firma zatrudnia niemal 14 tys. pracowników.

Współcześnie marka Citroen wraz z przedsiębiorstwem Peugeot od 1919 roku jest częścią francuskiego koncernu PSA, jednak sama marka już wcześniej zdobywała prestiżowe nagrody. Pierwszą z nich było zwycięstwo w konkursie Samochód Roku w Stanach Zjednoczonych. Tę samą nagrodę auta Citroen wielokrotnie zdobywały w krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Irlandia.

Powstanie słynnego logo samochodów osobowych i dostawczych datuje się na 1978 rok. Koła zębate, których produkcją początkowo zajmowała się firma Citroena to element, do którego w dość czytelny sposób nawiązuje wygląd obecnego logo marki. Pierwszy znaczek, którym posługiwano się w początkowych latach działalności przedsiębiorstwa, składał się z dwóch żółtych daszków na niebieskim tle. Kolejne dekady przyniosły widoczne zmiany w logotypie: daszki to wystawały z białego owalu (lata 1959-1966), to znowu wracały do owalu, pod którym znajdowała się nazwa marki (1966-1984). Obecnie logo cechuje się minimalistycznych charakterem i składają się na niego dwa daszki i napis Citroen w odcieniu szarości.

Założyciel marki podczas I wojny światowej nie myślał o produkcji samochodów i o tym, jak działać może sprzęgło Citroen, tylko wykorzystując wzrost popytu na amunicję i czołgi, zajął się produkcją tychże. Pierwsze auto opuściło salon Citroena dopiero 1919 roku. Był to Citroen typu A wyposażony w czterocylindrowy silnik. Kolejne modele to typ B, który posiadał silnik czterocylindrowy o pojemności 1,5 litra oraz Citroen 5 CV. Model B osiągnął niezwykły sukces - w ciągu dwóch tygodni od momentu, w którym auto trafiło na rynek, firmie udało się sprzedać 16 tysięcy egzemplarzy. W roku 1930 uruchomiono pierwszą montownię Cintroena w Warszawie.


Warto wspomnieć, że modele produkowane przez markę Citroen to nie tylko samochody osobowe, ale też dostawcze. Modele, które pojawiały się od początku XXI wieku charakteryzują się nowoczesną konstrukcją, w skład której wchodzi m.in. zawieszenie hydropneumatyczne. Każde kolejny model wyposażony jest w coraz większą liczbę nowinek technologicznych, a udoskonalenia dotyczą zarówno elementów czysto estetycznych, jak i funkcjonowania poszczególnych elementów samochodu, takich jak silnik czy sprzęgło Citroen.

W ofercie sklepu Sprzegla24.pl znajdziecie Państwo sprzęgła i koła dwumasowe do wszystkich modeli samochodów. Nasi specjaliści chętnie dobiorą do Państwa samochodu odpowiedni zestaw sprzęgła Citroen, bądź koło dwumasowe Citroen uwzględniając jego jakość oraz cenę. Państwa satysfakcja jest naszym priorytetem dlatego oferujemy kompletne zestawy sprzęgła Citroen w cenach niższych nawet o 60%. Ponadto, wszystkie zamówione części do Państwa Citroen wysyłamy za darmo do 24h po złożeniu zamówienia.

Szeroki asortyment części zawiera zarówno części do Citroena montowane oryginalnie w samochodach tej marki, jak również tańsze zamienniki, które często wcale nie ustępują jakością częściom montowanym fabrycznie, jednak charakteryzują się wyższą dostępnością i niższą ceną. W naszym geście jest dobrać najlepsze sprzęgło BMW oraz koło dwumasowe BMW dla Państwa samochodu, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 (22) 258 44 43.  Na stronach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl możecie Państwo zapoznać się z opinią naszych dotychczasowych klientów, którzy docenili i potwierdzili nasz profejsonalizm oraz rzetelność usług
Często kupowane części do CITROENZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.