KOŁO DWUMASOWE DO FORD

Logo FORDWybierz model FORD:

Zobacz ceny dwumas do Forda

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Ford

Henry Ford to postać znana każdemu, kto chociaż trochę interesuje się motoryzacją. W 1878 roku Ford skonstruował swój pierwszy silnik parowy, a potem wyjechał do Detroit pracować jako inżynier. Praca w firmie Edison Illuminationg Company zaowocowała i wkrótce otrzymał status głównego inżyniera. Ford od dziecka kochał motoryzację i ze swoje pasji nie rezygnował nawet na moment - w wolnym czasie ciągle zgłębiał temat silników spalinowych. Wreszcie w roku 1896 tworzy pojazd mechaniczny "kwadrycykl" i pod osłoną nocy odbywa pierwszą jazdę. Trzy lata od tej przejażdżki Ford postanawia założyć własną firmę w Detroit, która utrzymuje się na rynku zaledwie przez rok. Jednak Henry Ford od zawsze był człowiekiem, który traktował porażki jako lekcje i nawet przez myśl nie przeszło mu, że należy porzucić samochody.

Powstanie Ford Motor Company - przełom

Dzięki swojemu uporowi w 1903 roku znajduje kilkunastu inwestorów i zakłada spółkę "Ford Motor Company". Początki nie są łatwe, Henry posiada tylko 25.5% akcji w firmie, będąc tym samym wiceprezesem i głównym inżynierem. Największe udziały ma magnat węglowy z Detroit - Alexander Malcolmson. Ponadto zespół składający się z 10 pracowników jest w stanie wyprodukować zaledwie kilka aut dziennie. Miesiąc po założeniu firmy sprzedany zostaje pierwszy samochód - Model A. Firma ciągle produkuje nowe modele, oznaczając je kolejnymi literami alfabetu, jedne odnoszą większe sukcesy, inne mniejsze. Znacznie wyróżnia się 4-cylindrowy Model N o wartości 500 dolarów. Potem jeszcze większy sukces osiąga Ford T wyprodukowany w 1908 roku - w ciągu 19 lat powstaje aż ponad 15 milionów egzemplarzy tego samochodu. 

Koła dwumasowe do Forda

Nie od dziś wiadomo, że koła dwumasowe zapewniają najwyższy komfort jazdy. Takie koła usprawniają pracę silnika i niwelują drgania, które są zazwyczaj wytwarzane przez układ napędowy podczas rozruchu samochodu. Świetnej jakości koło dwumasowe Ford znajdziesz w sklepie sprzegla24.pl. Można tam znaleźć dwumasę w bardzo atrakcyjnej cenie.

Ponadto koło dwumasowe Ford znacznie wydłuża żywotność skrzyni biegów, a także jej podzespołów (np. synchronizatora biegów). Dzięki temu możemy cieszyć się w pełni sprawnym samochodem, przez jeszcze dłuższy czas.

Okres II wojny światowej i kluczowe modele Forda

W trakcie II wojny światowej firma produkuje głównie na potrzeby wojska. Powstają bombowce, jeepy i silniki samolotowe. Po zakończeniu wojny pojawia się kolejny przełomowy model - Ford Mustang, powstają także Thunderbird i model na cześć syna Henry'ego - Edsel. Sukces Mustanga powoduje, że w ciągu roku wyprodukowanych zostaje ponad milion egzemplarzy tego samochodu. W 1970 roku rusza produkcja jednego z kluczowych modeli Forda w Europie - Forda Escorta, natomiast sześć lat później rusza produkcja Fiesty. W 1993 roku debiutuje bardzo popularny model Mondeo, a w 1998 powstaje Ford Focus, który zostaje wprowadzony zarówno na rynek amerykański, jak i europejski. 


Koła dwumasowe i sztywne do Forda z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do FORDFIAT  <<     FORD   >>    HONDA