Sprzęgła Statim - polski producent

sprzegla Statim

Statim to pierwsza, polska firma, która wkroczyła na tzw. rynek aftermarket z częściami samochodowymi i począwszy od 1994 roku założenia, dynamicznie się rozwija. Obecnie producent ten prowadzi sprzedaż swojego asortymentu zarówno w Polsce, jak i zagranicą, na terenie Unii Europejskiej. W bieżącej ofercie klienci mogą znaleźć sprzęgła, amortyzatory, przeguby napędowe i pompy wody. Flagowym produktem, z którego zresztą marka jest najbardziej znana, są zestawy sprzęgła. To właśnie elementy sprzęgłowe układu napędowego stanowiły bazę dla rozwoju firmy i przesądziły o jej sukcesie. Głowna siedziba producenta mieści się w Poznaniu.

Cena i jakość sprzęgieł Statim

Jak już wspomnieliśmy, sprzęgła to najbardziej dynamicznie rozwijana linia asortymentowa Statim. Stanowią one świetną alternatywę dla sprzęgieł zagranicznych producentów z najwyższej półki. Co ważne, firma Statim współpracuje tylko i wyłącznie z firmami legitymującymi się międzynarodowymi certyfikatami jakości, co z kolei przekłada się na fakt, iż sprzęgła wypuszczane na rynek są zawsze najwyższej możliwej jakości. Idzie to w parze z przystępną ceną. W porównaniu do zagranicznych części zamiennych, ceny asortymentu Statim wypadają znacznie korzystniej, czym producent przyciąga klientów.

Asortyment części Statim

W szerokim asortymencie marki STATIM znajdują się wszystkie niezbędne elementy, która umożliwią wymianę sprzęgła w samochodzie. Największa popularnością cieszą się kompletne zestawy sprzęgła. Znajdziemy tutaj: klasyczne 3-elementowe zestawy, zestawy z hydraulicznym wysprzęglikiem, zestawy ze sztywnym kołem zamachowym. Co istotne, adresatami oferty Statim są przede wszystkim właściciele aut osobowych 5-letnich i starszych. Każdy dostępny zestaw sprzęgła posiada 2-letnią gwarancję. Bardzo popularnym produktem marki są także kompletne zestawy z kołem zamachowym, w których dodatkowo znajduje się jednomasowe lub dwumasowe koło zamachowe.

Popularne Zestawy sprzęgieł Statim


Opinie kierowców i mechaników o sprzęgłach Statim

Cudze chwalicie, swego nie znacie – chciałoby się rzec, biorąc pod uwagę, że często skupiamy się tylko na ofertach zagranicznych producentów. Tymczasem opinie kierowców, którzy skorzystali już z asortymentu Statim są w zdecydowanie większości pozytywne. Nie ukrywajmy – taki zakup pozwala zaoszczędzić. Niższa cena w porównaniu do zagranicznych zamienników wcale nie oznacza słabej jakości. Mechanicy i właściciele samochodów chwalą markę Statim za jakość produktów. Z opinii zainteresowanych jasno wynika, że zestawy sprzęgła Statim stanowią świetną alternatywę dla części flagowych marek.

Do jakich samochodów warto kupić sprzęgło Statim?

Statim oferuje zestawy sprzęgła dla niemal wszystkich, obecnych na polskim rynku samochodów osobowych. Jednakże należy wziąć pod uwagę, że producent nakierował swoją ofertę przede wszystkim do właścicieli pojazdów co najmniej 5-letnich i starszych. W praktyce oznacza to, że dostępne zestawy sprzęgła sprawdzą się w pojazdach o dużych przebiegach i niższej wartości, tych które tzw. pierwszą młodość mają już za sobą. Z uwagi na fakt, iż w Polsce średni wiek samochodu to aż 15 lat, grono odbiorców jest bardzo duże.

Sztywne koła zamachowe Statim

Nie sposób pominąć fakt, iż Statim produkuje także zestawy konwersji z koła dwumasowego, na sztywne. Takie możliwość pojawiło się dopiero w ciągu ostatnich kilku lat i korzysta z niej coraz więcej kierowców, chociażby dzięki asortymentowi marki Statim. Koło zamachowe sztywne, które znajduje się w takim zestawie jest pozbawione ruchomych elementów i posiada jednolitą konstrukcję, co wpływa korzystnie na długofalową trwałość. Co istotne, takie zestawy są tańsze od 20% do nawet 60% od zestawów z kołem zamachowym dwumasowym.


Często kupowane zestawy ze sztywnym kołem zamachowym Statimcert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.