SPRZĘGŁO DO AUDI

Logo AUDIWybierz model AUDI:

Zobacz ceny sprzęgła do Audi

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Audi


Słynne logo z czterema splecionymi pierścieniami zna chyba każdy, choć jest ono dużo młodsze od nazwy Audi i ukazuje, jak bardzo burzliwa i skomplikowana była historia tej marki. Założył ją w 1909 roku w Zwickau w Saksonii August Horch, po tym gdy musiał rozstać się ze swoim wspólnikiem Carlem Benzem (tak, tak, tym Benzem, który później stworzył inną legendarną markę Mercedes). Ponieważ jednak August Horch nie mógł nowej spółce użyczyć swojego nazwiska, które pozostało w nazwie poprzedniej spółki, użył sprytnego wybiegu, tłumacząc niemieckie "horch" ("słuchaj") na łaciński odpowiednik "audi". Założyciel odszedł z niej już po dziewięciu latach, a firma jeszcze przed wojną z powodu nadciągającego kryzysu gospodarczego połączyła się w koncern Auto Union AG z takimi markami jak DKW (popularne w latach czterdziestych i pięćdziesiątych dekawki), Horch i Wanderer (stąd znak połączonych czterech kółek). Po wojnie zakłady w Zwickau znalazły się w NRD, dlatego słusznie z marką Audi kojarzymy słynne trabanty. Jednocześnie w RFN, w bawarskim Ingolstadt zarejestrowano Auto Union po raz drugi, a dzisiaj z kolei modele takie jak Audi A7 czy Audi A8 są synonimem wysokiej klasy luksusowych pojazdów i to one stanowią wizytówkę marki. Dziś marka Audi należy do wielkiego koncernu Volkswagena.

Poza słynnym logo marce Audi towarzyszy kultowy slogan reklamowy Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice), co wcale nie jest pustą przechwałką. Audi od lat cieszy się zasłużoną opinią najwyższej qualitat, a konstruktorzy marki znani są z wielu innowacyjnych rozwiązań (z czego korzysta cały koncern Volkswagena). Znakiem rozpoznawczym myśli technicznej Audi pozostaje napęd na cztery koła, obecny w słynnym quattro od 1980 roku. Inne osiągnięcia inżynierów tej marki wiążą się z tworzeniem odpornej na korozję i coraz lżejszej karoserii, ale przede wszystkim w branży znane są osobowe silniki Audi, słynące z wysokiej jakości, z wysokoprężnymi jednostkami TDI. Dowodem ich wyjątkowości jest między innymi 10-krotne zwycięstwo w międzynarodowym konkursie na silnik roku organizowanym od 1999 roku. Poza tym na dziewięć startów w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans począwszy od 2006 roku, kiedy to zadebiutował tam samochód firmy wyposażony w jednostkę TDI, Audi zwyciężało tam osiem razy. W ostatnich latach dwa razy, w roku 2005 i 2014 modele Audi A3 i A6 zwyciężały w prestiżowym konkursie World Car Of The Year, nie licząc sukcesów w kategoriach World Performance Car i World Car Design of the Year. Ciekawostką jest, że marka Audi przez długie lata sponsorowała najbardziej uznane firmy piłkarskie, takie jak Bayern Monachium, Manchester Utd, Real Madryt czy FC Barcelona.

Sklep Sprzegla24.pl oferuje szeroką gamę sprzęgieł i kół dwumasowych Audi. Dzięki temu, że w ofercie dostępne są zarówno sprzegła oryginalnie montowane w samochodach Audi, jak również tańsze zamienniki zakupy u nas to gwarancja satysfakcji i zawsze najniższej ceny. Proponowane ceny są nawet o 60% niższe od cen oferowanych przez serwisy ASO. Ponadto, otrzymujecie Państwo darmową wysyłkę w ciągu 24h od zamówienia.

Wykwalifikowani eksperci doradzą Państwu w kwestii wymiany koła dwumasowego Audi, czy też pomogą dobrać kompletny zestaw sprzęgła do Audi uwzględniając zarówno Państwa preferencje względem jakości oraz ceny.

Zapraszamy do składania zamówień przez sklep internetowy Sprzegla24.pl lub telefonicznie dzwoniąc pod numer +48 (22) 258 44 43. Zachęcamy również do zapoznania się z opiniami naszych dotychczasowych klientów, którzy docenili nasz profesjonalizm, dbałość o klienta oraz specjalistyczną wiedzę
Często kupowane części do AUDIALFA ROMEO  <<     AUDI   >>    BMW