Sprzęgło Valeo

sprzegla valeo

Pojawienie się na oferty firmy Valeo z Francji stało się prawdziwym przełomem na rynku motoryzacyjnym. Chodzi tu zarówno o części montowane autach w seryjnej produkcji, jak i szereg produktów, które należą do kategorii "części zamienne". Wiele wskazuje, że to nie tylko historia, ale także przyszłość motoryzacji.

W jaki samochodach stosowane są części Valeo?

O pozycji Valeo najlepiej świadczy bilans dotychczasowej sprzedaży, który wynosi niemalże 20 bilionów euro. Z podzespołów Valeo korzystają znani producenci samochodów, nie tylko francuscy, jak Citroën, Peugeot czy Renault, ale także z innych krajów: Daimler, BMW, Volkswagen, Grupa General Motors, Chrysler, Porsche, Toyota czy Fiat. Oprócz wielkich koncernów dużą część tej sumy generują właściciele aut, mechanicy, serwisy samochodowe i dostawcy części zamiennych. Obok zestawów sprzęgieł często korzysta się z innych elementów, takich jak komplety wycieraczek Valeo, klocki hamulcowe czy systemy chłodzenia silnika. Zestawy naprawcze i podzespoły tej marki są jednymi z najchętniej używanych podczas napraw i wymiany w trakcie eksploatacji aut.

Części samochodowe Valeo

Jeśli szukasz sprzętu Valeo, prawdopodobnie jakiś element oznaczony tą nazwą znajduje się w twoim wozie - jeśli nie sprzęgło, to jakiś elektryczny silnik lub komplet wycieraczek. To jedna z najpopularniejszych marek, jeśli chodzi o części samochodowe i akcesoria do aut, prawdziwy tygrys wśród producentów tego sektora. Flagowym produktem są sprzęgła Valeo w postaci gotowych, kompletnych zestawów, przeznaczonych dla konkretnych marek. W katalogach firmy można znaleźć ich aż 1500! Francuski producent wyprzedza konkurencję nie tylko pod względem ilości - często są to innowacyjne, zaawansowane technologicznie rozwiązania, które wyznaczają standardy na rynku.

Mimo tego Valeo to nie tylko sprzęgła. Inne części zamienne i akcesoria samochodowe stanowią całkiem pokaźny zestaw w katalogach Valeo, w których nie brakuje:

 • Elektroniki
 • Alternatorów
 • Silników elektrycznych do obsługi rozmaitych funkcji w autach
 • Układów chłodzenia silnika
 • Rozruszników
 • Wycieraczek samochodowych
 • Chłodnic i nagrzewnic
 • Klocków hamulcowych
 • Zamków i klamek
 • Lamp samochodowych

Opinie o marce Valeo

W czasach, w których opinie wyrażone w internecie często decydują o powodzeniu dowolnych produktów, Valeo spotyka się z wielkim uznaniem klientów. Marketing szeptany sprawia, że nawet drobniejsze części Valeo, jak np. klocki hamulcowe czy zestaw wycieraczek, cieszą się ogromnym powodzeniem. Najlepszym dowodem na to jest jednak fakt, że najlepszą opinię posiadają u mechaników, którzy mają pewność, że Valeo oznacza sprawny samochód po naprawie i zadowolenie ich klientów. Znakomite wyniki sprzedaży nie biorą się znikąd - w opiniach przewijają się najważniejsze informacje o marce, które można podsumować w czterech zaletach: trwałość, dostępność od ręki, bezawaryjność i korzystne ceny.

Katalog online Valeo

Nasz sklep internetowy oferuje najłatwiejszy dostęp do katalogu produktów Valeo. Wszystkie części zamienne można wyszukać tu według marki samochodu, dzięki czemu bez trudu odnajdziemy odpowiednie produkty. Obecnie przyjazną wyszukiwarkę i internetowe informacje można uzupełnić opcją kontaktu telefonicznego z naszymi konsultantami, którzy w każdej chwili doradzą i zaproponują zakup najlepiej dopasowany do potrzeb i oczekiwań klienta. Niezależnie od wielkości zamówienia, czy w grę wchodzi komplet do konwersji 4KP, czy zestaw wycieraczek, po dokonaniu błyskawicznej płatności w sieci, towar od razu jest wysyłany do klienta - w końcu w przypadku naprawy samochodu czas odgrywa naprawdę ważną rolę. Jeśli chodzi o markę Valeo, katalog i nasze strony w Internecie prosto i skutecznie poprowadzą Cię do bezbłędnego wyboru.Najczęściej kupowane sprzęgła z kołem dwumasowym VALEOSprzęgła Valeo

Spośród niezwykle bogatej oferty Valeo najważniejszym obszarem działania tego producenta pozostaje produkcja sprzęgieł. Przemawia za nią ogromne doświadczenie i niezliczona ilość innowacyjnych rozwiązań, które następnie stają się standardem i wyznaczają kierunek działania dla całej branży. Valeo nie spoczywa na laurach i mimo mocnej pozycji na rynku wciąż zaskakuje nowymi pomysłami, które znacznie wydłużają żywotność, zwiększają funkcjonalność i - co ważne - obniżają cenę. Obecnie firma wciąż pozostaje bezsprzecznym liderem w tym obszarze motoryzacji, wkraczając z innowacjami na nowy rynek tzw. e-cars. Dzięki temu produkcja większości marek samochodowych opiera się na tych podzespołach, a prawie 3/4 aut jeżdżących po europejskich drogach korzysta z rozwiązań powstałych w warsztatach firmy. Trzon produkcji Valeo stanowią zestawy dwumasowych kół zamachowych, tarcze sprzęgieł i wszystkie dodatki, a także gotowe zestawy do konwersji K4P, przypisane nie tylko do konkretnych marek (np. Renault czy Toyota), ale także do modeli z konkretnym silnikiem (np. Megane czy Avensis)

Atrakcyjna cena sprzęgieł Valeo

Czas na dobre informacje - w praktyce rozwiązania Valeo mają ogromny wpływ na kieszeń przeciętnego kierowcy. Naprawa aut jest droga, a ich właściciele najczęściej wolą wymieniać pojedyncze części zamiast całego układu. Wśród pracowników warsztatów samochodowych panuje jednak odmienna opinia - lepsza i tańsza będzie wymiana gotowego zestawu naprawczego Valeo, który zawiera wszystkie podzespoły potrzebne do odzyskania pełnej sprawności układu sprzęgającego. Koszty jednorazowej instalacji całości mogą być nawet o połowę niższe, niż sukcesywne wymienianie pojedynczych elementów. Daje to również gwarancję, że wszystkie części będą pracować i zużywać się równomiernie.

Co to jest sztywne koło Valeo kit 4

Innowacyjny pomysł inżynierów Valeo polega na stworzeniu uniwersalnego zastępnika dla kół dwumasowych, które swego czasu wyparły z rynku rozwiązanie ze sztywnym kołem jednomasowym. Koła dwumasowe zostały opracowane z myślą o obsłudze silników wysokiej mocy, których drgania skuteczne tłumią. Niestety, mają przy okazji sporo wad, w tym mniejszą żywotność.

Propozycja Valeo polega na zaoferowaniu możliwości zastąpienia "dwumasy" opatentowaną technologią, opartą na kole jednomasowym. To rozwiązanie weszło do warsztatów samochodowych pod nazwą Valeo Kit4P i cieszy się stale rosnącą popularnością. Wymiana podzespołów za pomocą tego zestawu przynosi wyraźnie dłuższą żywotność podzespołów - to największa korzyść, którą osiąga się za pomocą nowoczesnych produktów Valeo.

Opinie o Valeo kit 4

Jak w przypadku każdej nowości, stosunek do tej technologii bywa różny. Najlepiej posłuchać doświadczonych pracowników serwisów samochodowych i ich zadowolonych klientów. Jeśli model sprzęgła z zestawu Valeo został dobrany i zamontowany prawidłowo, mogą oni cieszyć się lepszą reakcją samochodu na pedał gazu i płynniejszą jazdą. W dłuższej perspektywie praca jednomasowego sprzęgła nie przyczynia się do pogorszenia pracy auta, ja często bywa w przypadku "dwumasy". Krytycy rozwiązania wskazują na nieco głośniejszą pracę sprzęgła z zestawu Valeo Kit4P - ale w przeważającym stopniu dominują głosy zadowolonych użytkowników

 Najczęściej kupowane sprzęgła ze sztywnym kołem jednomasowym VALEOValeo Polska

Firma Valeo w Polsce działa od 1996 roku i przez ten czas zdążyła umocnić swoją pozycję na naszym rynku. Sześć tysięcy pracowników w czterech fabrykach na terenie kraju i centrali w Warszawie to dowód na wielkie udziały w rynku. Także globalnym, ponieważ znaczna część produkcji trafia do montowni Renault, Peugeot, Volkswagena i wielu innych zakładów w Polsce i w Europie.

Krajowe fabryki Valeo podzielone zostały ze względu na produkowane wyroby. Ich profile wyróżniono w nazwach. W Skawinie działają dwie wytwórnie: Zakład Produkcji Systemów Chłodzenia Silnika i Zakład Produkcji Systemów Wycieraczek . Kolejna placówka, Zakład Produkcji Systemów Oświetlenia funkcjonuje w Chrzanowie. Całość uzupełnia Zakład Produkcji i Regeneracji Systemów Napędowych Valeo w Czechowicach-Dziedzicach.

Polska grupa Valeo należy do wielkiej międzynarodowej korporacji z oddziałami w wielu państwach na świecie, zatem przez cały czas stara się realizować jej filozofię, streszczająca się w pięciu elementarnych punktach:

 • Jakość
 • Rozwój
 • Motywacja pracowników
 • Integracja dostawców
 • Ulepszanie metod pracy i produkcji

 

Nasze fabryki należą do jednych z najbardziej docenianych w całej społeczności Valeo, co idzie w parze z popularnością produktów tej marki w Polsce. Wprawdzie nie produkuje się u nas sprzęgieł, ale dzięki temu jesteśmy w czołówce placówek korzystających z innowacyjnych rozwiązań Valeo przy produkcji wycieraczek, chłodzenia silnika, świateł LED czy automatyki napędowej.

 

katalog sprzegiel valeo

Katalog sprzęgieł Valeo
cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.