SPRZĘGŁO DO VW

Logo VWWybierz model VW:

Zobacz ceny sprzęgła do VW

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Volkswagen

Marka samochodowa Volkswagen powstała w 1937 roku, w zamyśle stworzenia taniego, dostępnego dla każdego obywatela samochodu osobowego. Sugeruje to zresztą sama nazwa koncernu, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Samochód ludu”. Jednak historia ta miała swój początek jeszcze wcześniej, bo w roku 1931, kiedy przedsiębiorstwo Zündapp zwróciło się do Ferdinanda Porsche o zaprojektowanie taniego samochodu i po zbudowaniu 9 prototypowych modeli zatwierdzono do produkcji seryjnej projekt porsche typ 60.

Słynny „Garbus”, dziś kultowy model jeżdżący ciągle jeszcze po drogach wielu krajów, został jednak wypuszczony na rynek dopiero w roku 1941, a jego produkcja, wznowiona zaraz po wojnie, w liczbie ok. 12 mln sztuk trwała aż do 1978 roku na terenie Niemiec i aż do 2003 w Meksyku.

Jego następcą został Passat, który w różnych, ciągle ulepszanych wersjach jest produkowany do dziś, potem nie mniej słynny Golf, a z biegiem lat, pierwsza fabryka w Wolfsburgu przekształciła się w koncern o międzynarodowym zasięgu, wchłaniający w swoje przedsiębiorstwo coraz to innych producentów samochodów i mający swoje fabryki w wielu miejscach świata.

Obecnie Volkswagen Aktiengesellschaft (w skrócie: VW AG) jest właścicielem 48 zakładów, rozsianych po całym świecie, a poprzez 175 różnorakich spółek współpracujących z koncernem, obecny jest w 154 państwach. Złożyło się na to m.in. przejęcie takich marek, jak czeskiej Skody, hiszpańskiego SEAT-a, włoskiego Lamborghini czy nawet szwedzkiej Scanii, producenta słynnych ciągników siodłowych i autobusów, dzięki czemu od 2016 roku koncern stał się największym producentem samochodów na świecie.

Nasz kraj także ma w tym swój udział. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. zajmuje się importem i dystrybucją na terenie naszego kraju sześciu różnych marek, w tym Volkswagenów. Skupuje także auta stare marek powiązanych z koncernem i poddaje je recyklingowi, nie zapominając również o dystrybucji wszelakich akcesoriów i części zamiennych do importowanych przez siebie aut, jak i wszystkich innych, podlegających i reprezentowanych przez Grupę, a obecnych na polskim rynku samochodowym.

W Polsce znajdują się ponadto firmy z zakładami produkcyjnymi. Volkswagen Poznań Sp. z o.o. posiada cztery zakłady, w tym dwa produkujące auta (Poznań i Września), jeden producent aut, części zamiennych, akcesoriów i podzespołów samochodowych, a także aut specjalnych (Swarzędz-Jasin), a czwartym jest odlewnia w dawnych Zakładach Cegielskiego. Inna firma związana z niemieckim koncernem to usytuowany w Polkowicach Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o., produkująca silniki wysokoprężne do aut osobowych i dostawczych marek Volkswagen, Skoda, Audi i SEAT.

Wybierając sklep Sprzegla24.pl decydujecie się Państwo na najwyższą jakość i najlepsze ceny. Szeroki asortyment sklepu pozwala bowiem na dobranie najlepszego modelu sprzęgła VW oraz koła dwumasowego VW do samochodu każdej marki, nawet nie wchodzącej w skład grupy Volkswagen. Oferujemy sprzęgła i koła dwumasowe do wszystkich modeli samochodów produkcji amerykańskiej, europejskiej oraz azjatyckiej wystawiając ceny wielokrotnie niższe nawet do 60% od cen oferowanych przez konkurencję.

Dodatkowo, realizujemy darmowe przesyłki do 24h od momentu złożenia przez Państwa zamówienia. Służymy pomocą i radą w razie jakichkolwiek wątpliwości przy doborze odpowiedniego zestawu sprzęgła Volkswagen. Nasi wyspecjalizowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą wybrać odpowiednią część Volkswagen uwzględniając Państwa preferencje cenowe.

Gwarantujemy Państwu zawsze najwyższa jakość w stosunku do ceny, dzięki temu, że dysponujemy zarówno częściami montowanymi fabrycznie, jak i tańszymi zamiennikami często również wysokiej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami naszych dotychczasowych klientów wystawionymi na Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl, które są najlepszym dowodem naszej specjalistycznej wiedzy, rzetelnych usług i troski o klienta

Koło dwumasowe Volskwagen

Koło dwumasowe jest coraz częściej stosowanym elementem, zwłaszcza w samochodach ze szczególnie wysokim momentem obrotowym. Z tego względu bardzo często spotyka się je zwłaszcza w dieslach. Koła dwumasowe mają bowiem możliwość przenoszenia znacznie większej mocy, a dzięki temu tłumienia drgań wywoływanych przez pracujący silnik. Ale wbrew często spotykanemu przekonaniu kierowców stosuje się je nie tylko w pojazdach z silnikiem diesla. Koło dwumasowe Volkswagen jest stosowane również w samochodach na benzynę.

Jak działa koło dwumasowe?

Koło dwumasowe ma bardziej złożoną budowę od tradycyjnego koła zamachowego. Tworzą je de facto dwa koła, nazywane również masami (stąd nazwa "koło dwumasowe"), z których jedno jest połączone z wałem korbowym i ma za zadanie współpracować z rozrusznikiem, a drugie jest położone przy skrzyni biegów i pracuje ze sprzęgłem. Pomiędzy nimi znajduje się tłumik drgań skrętnych z bardzo mocnymi sprężynami, które gwarantują odpowiednią odporność na wszelkie wstrząsy i wibracje.

Do czego służy koło dwumasowe?

Stworzenie kół dwumasowych było naturalną konsekwencją zmian technologicznych, które sprawiły, że moce silników są coraz wyższe, a masa skrzyni biegów coraz mniejsza. Układy przeniesienia napędu są więc obecnie poddawane coraz większym obciążeniom przekazywanym przez wał korbowy, a jednocześnie podzespoły są coraz mniejsze. Co za tym idzie, wstrząsy są dziś większe niż kiedyś, ale właśnie dlatego stosuje się koła dwumasowe z bardzo wytrzymałymi sprężynami, które mogą się skręcać pod dużym kątem i tłumić wszelkie wibracje, zapewniając kierowcom znacznie wyższy komfort prowadzenia pojazdu.

Koło dwumasowe Volkswagen

Duże możliwości kół dwumasowych właśnie w tłumieniu wibracji i wstrząsów powodują, że mają one ciągle szerokie zastosowanie w pojazdach obecnych na naszych drogach. Właściciele samochodów z napędem diesla znają je najlepiej, bowiem to w takich napędach mamy do czynienia ze szczególnie wysokim momentem obrotowym. Ale według szacunków nawet połowa samochodów benzynowych jeżdżących aktualnie po drogach ma "dwumasę", a wśród nowych trudno spotkać takie, w których nie znajdziemy tego rozwiązania. Także w przypadku Volkswagena takie rozwiązanie często jest stosowane w samochodach o różnych napędach. Koło dwumasowe Volkswagen mozna spotkać w wielu najpopularniejszych modelach tego producenta, takich jak Passat, Golf, Polo, Transporter czy Bora.

Dwumasa Volkswagen w sprzedaży wysyłkowej

W naszym sklepie internetowym dostępna jest dwumasa do Volkswagena w sprzedaży wysyłkowej do wielu modeli. Oferujemy bardzo szeroki wybór fabrycznie nowych kół dwumasowych w najatrakcyjniejszych cenach, w tym nawet o połowę taniej niż w autoryzowanych serwisach samochodowych. Zapewniamy kompleksową obsługę każdego klienta, dlatego nasi doradcy zawsze pomogą przy wyborze takiego koła dwumasowego VW, które będzie najlepiej pasowało do danego samochodu. Zachęcamy do dokonania dobrego wyboru i dokonania zakupu zestawu sprzęgła z kołem dwumasowym w naszym sklepie internetowym.

Dlaczego warto kupić zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym?

Koło dwumasowe jest częścią samochodową, która podlega bardzo silnym obciążeniom podczas jazdy, a przez to narażoną na awarie. Gdy już do awarii dojdzie, warto od razu wymienić cały zestaw ze sprzęgłem. Przede wszystkim dlatego, że stare sprzęgło było już dopasowane do starego koła, a zatem gdy zostanie zamontowana nowa dwumasa, to sprzęgło może nie działać poprawnie. Do tego wszystkie elementy układu przeniesienia napędu są projektowane w taki sposób, że powinny wytrzymywać podobnie długi czas jazdy. A zatem, jeśli koło dwumasowe ulegnie awarii, to można się spodziewać, że wkrótce podobny problem będziemy mieli z całym sprzęgłem. Jeśli nie wymienimy go od razu, to bardzo szybko konieczna może być kolejna wizyta u mechanika i kolejne wydatki na robociznę.

Co więcej, zdarza się, że za samą pracę mechanika zapłacimy mniej przy wymianie całego zestawu niż samego koła. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku samochodów z koncernu Volkswagena. Powodem takiej sytuacji jeśli chodzi o koła dwumasowe VW jest to, że często nowe zestawy sprzęgła są fabrycznie skręcone z kołami dwumasowymi, a zatem z punktu widzenia nakładu pracy nie ma żadnej różnicy czy wymienia się samo koło czy cały zestaw sprzęgła z dwumasą Volkswagen, ponieważ nie trzeba dodatkowo przykręcać koła. Wymiana całego zestawu sprzęgła z kołem dwumasowym pozwala więc w dłuższej perspektywie zaoszczędzić finansowo i dłużej cieszyć się bezawaryjną jazdą.
Często kupowane części do VWZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.