SPRZĘGŁO DO VW

Logo VWWybierz model VW:

Zobacz ceny sprzęgła do VW

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Volkswagen

Marka samochodowa Volkswagen powstała w 1937 roku, w zamyśle stworzenia taniego, dostępnego dla każdego obywatela samochodu osobowego. Sugeruje to zresztą sama nazwa koncernu, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Samochód ludu”. Jednak historia ta miała swój początek jeszcze wcześniej, bo w roku 1931, kiedy przedsiębiorstwo Zündapp zwróciło się do Ferdinanda Porsche o zaprojektowanie taniego samochodu i po zbudowaniu 9 prototypowych modeli zatwierdzono do produkcji seryjnej projekt porsche typ 60.

Słynny „Garbus”, dziś kultowy model jeżdżący ciągle jeszcze po drogach wielu krajów, został jednak wypuszczony na rynek dopiero w roku 1941, a jego produkcja, wznowiona zaraz po wojnie, w liczbie ok. 12 mln sztuk trwała aż do 1978 roku na terenie Niemiec i aż do 2003 w Meksyku.

Jego następcą został Passat, który w różnych, ciągle ulepszanych wersjach jest produkowany do dziś, potem nie mniej słynny Golf, a z biegiem lat, pierwsza fabryka w Wolfsburgu przekształciła się w koncern o międzynarodowym zasięgu, wchłaniający w swoje przedsiębiorstwo coraz to innych producentów samochodów i mający swoje fabryki w wielu miejscach świata.

Obecnie Volkswagen Aktiengesellschaft (w skrócie: VW AG) jest właścicielem 48 zakładów, rozsianych po całym świecie, a poprzez 175 różnorakich spółek współpracujących z koncernem, obecny jest w 154 państwach. Złożyło się na to m.in. przejęcie takich marek, jak czeskiej Skody, hiszpańskiego SEAT-a, włoskiego Lamborghini czy nawet szwedzkiej Scanii, producenta słynnych ciągników siodłowych i autobusów, dzięki czemu od 2016 roku koncern stał się największym producentem samochodów na świecie.

Nasz kraj także ma w tym swój udział. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. zajmuje się importem i dystrybucją na terenie naszego kraju sześciu różnych marek, w tym Volkswagenów. Skupuje także auta stare marek powiązanych z koncernem i poddaje je recyklingowi, nie zapominając również o dystrybucji wszelakich akcesoriów i części zamiennych do importowanych przez siebie aut, jak i wszystkich innych, podlegających i reprezentowanych przez Grupę, a obecnych na polskim rynku samochodowym.

W Polsce znajdują się ponadto firmy z zakładami produkcyjnymi. Volkswagen Poznań Sp. z o.o. posiada cztery zakłady, w tym dwa produkujące auta (Poznań i Września), jeden producent aut, części zamiennych, akcesoriów i podzespołów samochodowych, a także aut specjalnych (Swarzędz-Jasin), a czwartym jest odlewnia w dawnych Zakładach Cegielskiego. Inna firma związana z niemieckim koncernem to usytuowany w Polkowicach Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o., produkująca silniki wysokoprężne do aut osobowych i dostawczych marek Volkswagen, Skoda, Audi i SEAT.

Wybierając sklep Sprzegla24.pl decydujecie się Państwo na najwyższą jakość i najlepsze ceny. Szeroki asortyment sklepu pozwala bowiem na dobranie najlepszego modelu sprzęgła VW oraz koła dwumasowego VW do samochodu każdej marki, nawet nie wchodzącej w skład grupy Volkswagen. Oferujemy sprzęgła i koła dwumasowe do wszystkich modeli samochodów produkcji amerykańskiej, europejskiej oraz azjatyckiej wystawiając ceny wielokrotnie niższe nawet do 60% od cen oferowanych przez konkurencję.

Dodatkowo, realizujemy darmowe przesyłki do 24h od momentu złożenia przez Państwa zamówienia. Służymy pomocą i radą w razie jakichkolwiek wątpliwości przy doborze odpowiedniego zestawu sprzęgła Volkswagen. Nasi wyspecjalizowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą wybrać odpowiednią część Volkswagen uwzględniając Państwa preferencje cenowe.

Gwarantujemy Państwu zawsze najwyższa jakość w stosunku do ceny, dzięki temu, że dysponujemy zarówno częściami montowanymi fabrycznie, jak i tańszymi zamiennikami często również wysokiej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami naszych dotychczasowych klientów wystawionymi na Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl, które są najlepszym dowodem naszej specjalistycznej wiedzy, rzetelnych usług i troski o klienta
Często kupowane części do VWVOLVO  <<     VW   >>    DACIA