SPRZĘGŁO DO TOYOTA

Logo TOYOTAWybierz model TOYOTA:

Zobacz ceny sprzęgła do Toyoty

Wszystkie modele alfabetycznieToyota - popularne modele

Toyota od lat kojarzona jest jako firma produkująca niezwykle wytrzymałe i solidne pojazdy. Modele takie jak Hilux czy Land Cruiser to afrykańskie legendy, zdolne sprostać najbardziej wymagającym warunkom na bezdrożach. Z kolei małe modele takiej jak Corolla z łatwością mierzą się z trudnościami poruszania się po miastach pod każdą szerokością geograficzną. Toyota Crown to z kolei niezwykle rzadko spotykany i bardzo elitarny model, którego łatwo można porównać do najbardziej luksusowych Rolls-Royce'ów czy Maybachów.

Firma Toyota z całą pewnością może być nazwana jedną z absolutnie najważniejszych firm w historii motoryzacji.

Sprzęgło do Toyoty

Sprzęgło to element przekazujący moment obrotowy pomiędzy silnikiem a wałami. Dobrze działające sprzęgło konieczne jest to nabierania prędkości i zwalniania. Sprzęgło Toyota znane jest ze swojej niezawodności, a modele takie jak Carina czy Camry przez kilkanaście lat potrafią jeździć bez żadnej awarii tego układu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz sprzęgło Toyota do każdego modelu tej marki. Produkowane są one przez firmy takie jak Valeo, Statim, LuK, Blue Print czy Aisin, co gwarantuje długie lata bez awarii. 

Koło dwumasowe do Toyoty

Koło dwumasowe zazwyczaj stosowane jest w silnikach diesla, służy ono ograniczeniu poziomu wibracji emitowanego przez jednostkę napędową. Dwumasa była stosowana w wielu modelach kompaktowych, takich jak Corolla, a także w modelach klasy średniej oraz suvach, takich jak Rav4 2 2.0 D 4WD 116KM (85kW). Najbardziej znana konfiguracja to Avensis T25 2.0 D-4D 126KM (93kW).

Zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym Toyota

Polecamy zakup kompletnego zestawu: dwumasa oraz sprzęgło Toyota, przygotowanego przez naszych specjalistów. Taki pakiet to zawsze najniższa możliwa cena oraz pewność, że po wymianie wszystkiego naraz wszystkie elementy będą zużywać się równomiernie i bez usterek. Oszczędności pojawią się również podczas wizyty w warsztacie, ponieważ wymienione jest w takim przypadku wszystko naraz - zapewnia to nam jednorazowy koszt robocizny, a więc niższe koszty.


Koło dwumasowe do Toyota

Wbrew obiegowej opinii koło dwumasowe nie jest zachcianką technologiczną, mającą za zadanie nabijanie kasy producentom aut, lecz koniecznością. Dwumasę stosuje się przede wszystkim w silnikach wysokoprężnych, generujących duży moment obrotowy, gdzie tylko koło dwumasowe może bezpiecznie przenosić naprężenia oraz wibracje. To właśnie dzięki dwumasie diesle pracują tak cicho, jak benzyniaki, że nierzadko trudno jest rozpoznać rodzaj jednostki napędowej.

W małych silnikach diesla, np. w Toyocie Yaris (201-2005) albo w Toyocie Auris (2007-2012) zrezygnowano z dwumasy, ale wiele innych modeli z silnikami dieslowskimi wyprodukowanych po roku 2000, zostały wyposażone w dwumasowe koło zamachowe. Najpopularniejsze ostatnio, to koło dwumasowe do Toyota Avensis T25 2.0 D4D albo koło dwumasowe do Toyota RAV4 2 2.0 D 4WD.

Przy konieczności wymiany dwumasy warto się zastanowić nad wymianą pełnego zestawu sprzęgła z kołem dwumasowym. Taki zabieg jest zalecany przez wszystkich mechaników samochodowych i znacznie wydłuża żywotność obu części, a ponadto zmniejsza koszty samej wymiany.Często kupowane części do TOYOTAZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.