SPRZĘGŁO DO TOYOTA

Logo TOYOTAWybierz model TOYOTA:

Zobacz ceny sprzęgła do Toyoty

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Toyota

Toyota to japońska marka, będąca jednym z największych producentów samochodów na świecie. Jej początki jednak, tak jak w przypadku wielu pozostałych firm, które obecnie produkują auta, wcale nie były związane z motoryzacją. Marka wywodzi się bowiem z przedsiębiorstwa... tekstylnego.

Mówiąc o samych początkach Toyoty wspomnieć trzeba o osobie Sakichi Toyody oraz jego synu Kiichira. Początkowo przedsiębiorstwo skupiało się na takich działaniach jak opatentowanie warsztatu tkackiego czy budowa automatycznego krosna - obydwie maszyny skutecznie wspierały codzienne działanie firmy. Ojciec i syn interesowali się mechaniką. Gdy Sakichi zmarł, Kiichiro powziął decyzję o tym, że przedsiębiorstwo zacznie zajmować się produkcją samochodów.

Pierwszy samochód opuścił fabrykę w roku 1935. Oprócz tego modelu, nazwanego A1, firma z powodzeniem rozwijała również produkcję samochodów ciężarowych oraz autobusów. Nie powstrzymało jej to w rozwijaniu kolejnych projektów aut osobowych, w efekcie czego powstał model AA.

Gdy nadchodzi wojna, firma skupia się na budowie niewielkiego samochodu, który doskonale sprawdziłby się na ulicach Japonii. W efekcie powstaje model SA. Lata 50. i 60. to czas wzmożonej modernizacji firmy, która odbywała się już pod okiem nowego szefa - Taizo Ishidy. W tym okresie Toyota podbija rynek Kanady, USA, Brazylii, a potem również Europy.

W drugiej połowie lat 60. na runek trafia legendarna już Corolla. W kolejnej dekadzie Toyota wypuszcza model Carina, Starlet, sportową Suprę, oraz kontynuację serii z lat 50. - Land Cruiser. Początek lat 80. to czas, kiedy, poprzez złączenie Toyoty Motor Company i Toyoty Motor Sales powstaje Toyota Motor Corporation. Niedługo potem firma decyduje się stworzyć spółkę z General Motors.

Na początku XXI wieku sprzedaż aut marki w USA przekroczyła 2 miliony egzemplarzy. W 2017 roku Toyota zajmowała 7 miejsce na liście najbardziej dochodowych przedsiębiorstw na świecie Fortune Global 500. Dbałość o jakość części składowych (parametry silnika, nowoczesne technologie, sprzęgło Toyota) zagwarantowały firmie, wywodzącej się z branży tekstylnej, ekspansję na tak wielką skalę.

Jeśli szukasz sprzęgła lub innych części układu napędowego do swojej Toyoty, jesteś w odpowiednim miejscu. Sprzegla24.pl to jedyny w Polsce sklep motoryzacyjny specjalizujący się w sprzedaży sprzęgieł oraz kół zamachowych do samochodów japońskich i koreańskich. W naszej ofercie znajdują się zarówno komponenty fabrycznie montowane w fabrykach Toyoty (sprzęgła i koła dwumasowe AISIN oraz LUK) jak i tańsze zamienniki ( m .in. Ashika, Blue Print, Japan Line, Japanparts, SRL oraz Valeo). Wszystkie zestawy sprzęgieł oraz inne części samochodowe oferowane przez nasz sklep są nowe i posiadają pełną gwarancję producenta. Wśród producentów elementów sprzęgłowych, na szczególną uwagę zasługuje Aisin – marka należąca do Grypy Toyota. Sprzęgła Aisin, mimo iż nie są tak znane jak te produkowane przez Luka czy Valeo, cechują się wysoką niezawodnością, dzięki zastosowaniu technologii opracowanych w Centrum Rozwojowo-Badawczym Toyoty. Stosunek ceny do jakości sprzęgieł Aisin jest zwykle korzystniejszy niż w przypadku innych dostawców, dlatego są to części najczęściej przez nas rekomendowane do samochodów Toyoty. Oprócz sprzęgieł standardowych posiadamy również szeroki asortyment sprzęgieł sportowych marki Exedy, charakteryzujących się najwyższą jakością, cieszące się uznaniem fanów motoryzacji i chętnie kupowane zarówno przez amatorów szybkiej jazdy jak i przez zawodników sportów motoryzacyjnych.

 

Jeśli nie wiesz jakie sprzęgło lub koło dwumasowe będzie najbardziej odpowiednie do Twojego auta, napisz do nas lub zadzwoń - nasi specjaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w doborze części samochodowych przedstawią Ci ofertę kilku alternatywnych produktów oraz zarekomendują części, które w największym stopniu będą odpowiadały Twoim preferencjom jakościowym i cenowym. Wszystkie składane w naszym sklepie zamówienia są weryfikowane z użyciem międzynarodowych systemów katologowania części motoryzacyjnych, dzięki czemu mamy pewność, że dobrane przez nas produkty będą pasowały do Twojej Toyoty.

 

Dzięki specjalizacji oraz bezpośredniej współpracy z producentami oraz dostawcami sprzęgieł i kół dwumasowych, nasza oferta jest nie tylko bardzo szeroka, ale również korzystna cenowo. Części znajdujące się w asortymencie Sprzegla24.pl są tańsze nawet o 60% niż w sklepach tradycyjnych oraz autoryzowanych serwisach Toyoty. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, gwarantujemy najniższą cenę sprzęgieł - jeśli uda Ci znaleźć korzystniejszą ofertę w innym sklepie, skontaktuj się z nami, dołożymy wszelkich starań, aby nasza propozycja była równie atrakcyjna.

 

 

Tagi: toyota sprzęgło, sprzęgło toyota, sprzęgła toyota, toyota sprzęgła, sprzeglo toyota, toyota sprzegla, koło dwumasowe toyota, koło zamachowe toyota
Często kupowane części do TOYOTASUZUKI  <<     TOYOTA   >>    VOLVO