SPRZĘGŁO DO SKODA

Logo SKODAWybierz model SKODA:

Zobacz ceny sprzęgła do Skody

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Skoda

Skoda to czeska marka samochodów, która od 1991 roku, podobnie jak hiszpański Seat oraz niemieckie Audi, jest własnością koncernu Volkswagen. Co ciekawe, na terenie Polski, w Poznaniu, znajduje się zakład produkcyjny, w którym montowane są modele: Skoda Octavia, Skoda Pickup, Skoda Fabia oraz Skoda Felicia.

Marka jest sprzedawana nie tylko na rynku europejskim, lecz także w Chinach i w Australii, gdzie całkiem nieźle sobie radzi. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w Czechach, w miejscowości, która jest główną siedzibą przedsiębiorstwa – Mladej Boleslav, znajduje się również muzeum motoryzacyjne, prezentujące historię działalności Skody od samego początku jej istnienia. W naszej ofercie mamy wysokiej jakości sprzęgło Skoda w konkurencyjnych cenach.

Historia marki Skoda sięga roku 1895, w którym dwaj zapaleni rowerzyści – mechanik Vaclav Laurin oraz sprzedawca książek Vaclav Klement – wspólnie rozpoczęli produkcję rowerów. Jako że w tamtym czasie większość Czechów była żarliwymi patriotami, firma otrzymała nazwę Slavia. Cztery lata później przedsiębiorcy zajęli się także produkcją motocykli, a po paru kolejnych latach opracowali model pierwszego samochodu.

Na początku XX wieku na drogi wyjechał model Voiturette A, który odniósł ogromny sukces, stając się klasykiem czeskiej motoryzacji. W czasie pierwszej wojny światowej firma rozpoczęła działalność na rzecz sił zbrojnych. Produkowała wówczas nie tylko samochody, lecz także autobusy, ciężarówki, silniki samolotowe oraz maszyny rolnicze. W roku 1925 przedsiębiorstwo połączyło swe siły z firmą Pizen Skodovka pod wspólną nazwą Skoda.

W czasie okupacji Czechosłowacji podczas drugiej wojny światowej, zakłady Skody przekształcono w fabryki, które służyły niemieckiemu państwu nazistowskiemu. Produkowano w nich elementy niemieckich samolotów oraz pojazdów wojskowych. Po wojnie Skoda stała się przedsiębiorstwem narodowym, przejmując całą produkcję samochodów osobowych. Niedługo po przekształceniu, fabrykę opuścił model Skoda 1200, który w kolejnych latach był kilkukrotnie modernizowany, a jego produkcji zaprzestano dopiero w roku 1973.

W czasie zimnej wojny Skoda wypuściła na rynek czechosłowacki i międzynarodowy między innymi modele: Octavia, Felicia oraz Rapid. Produkcja nie ustawała mimo coraz większej konkurencji ze strony krajów zachodnich. Wraz z upadkiem komunizmu, na rynku zapanował nowy ład i coraz więcej firm prywatyzowano. Skoda rozpoczęła wówczas współpracę z niemieckim Volkswagenem, który w roku 1991 był posiadaczem 30% jej udziałów, a procent ten w ciągu kolejnych lat stopniowo się zwiększał.

Od tamtego czasu marka Skoda rośnie w siłę. Od lat plasuje się na szczycie rankingów satysfakcji konsumentów. Samochody Skoda spotkać dziś można na drogach wielu krajów na świecie. W sierpniu 2011 roku model Skoda Octavia vRS ustanowił rekord świata na torze Bonneville, stając się tym samym najszybszym na świecie samochodem z silnikiem o pojemności do dwóch litrów, osiągając prędkość 365 km/h.

Decydując się na zakupy w sklepie Sprzegla24.pl decydujecie się Państwo na najwyższą jakość usług i najbardziej atrakcyjne ceny do 60% niższe, niż te oferowane przez konkurencję. Bogaty asortyment sklepu obejmuje sprzęgła Skoda oraz koła dwumasowe Skoda zarówno montowane fabrycznie, jak i tańsze zamienniki. Ponadto, oferujemy sprzęgła i koła dwumasowe do wszystkich światowych marek samochodów produkcji europejskiej, amerykańskiej, jak i azjatyckiej.

Dodatkowo, do każdego zamówienia realizujemy darmową wysyłkę w ciągu 24h od złożenia oferty. W razie wątpliwości przy wyborze odpowiedniego zestawu sprzęgła Skoda lub koła dwumasowego Skoda zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi ekspertami, którzy zawsze chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Zapraszamy również do zapoznania się z opiniami naszych dotychczasowych klientów na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl.


Koło dwumasowe do Skody

Koło dwumasowe to niezmiernie istotny element w autach z silnikami diesla oraz z mocnymi motorami benzynowymi. Dwumasa redukuje szarpanie przy zmianie biegów, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa, a także redukuje paliwo. W pojazdach marki Skoda w dwumasę wyposażane są zazwyczaj modele z silnikami diesla - Skody Octavie, Fabie czy Superby. Mowa tu o silnikach 1.9TDI, 2.0TDI oraz większych. Benzynowe Skody z kołem dwumasowym pod maską to chociażby model Superb 1 2.8 V6 193KM. W naszym sklepie znajdziesz kompletne zestawy sprzęgła wraz z dwumasą - to znakomita okazja, ponieważ w zestawie zawsze jest najtaniej. Mowa o oszczędnościach rzędu nawet 50% względem cen z ASO. To się opłaca. Kolejną zaletą jest wymiana wszystkiego podczas pojedynczej wizyty w warsztacie. Części zużywać się będą w równomiernym, harmonijnym tempie, co z całą pewnością przełoży się na poprawiony poziom żywotności. Oferujemy wyłącznie nowe, nigdy nie regenerowane produkty renomowanych producentów.Często kupowane części do SKODASEAT  <<     SKODA   >>    SMART