SPRZĘGŁO DO SKODA

Logo SKODAWybierz model SKODA:

Zobacz ceny sprzęgła do Skody

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Skoda

Skoda to czeska marka samochodów, która od 1991 roku, podobnie jak hiszpański Seat oraz niemieckie Audi, jest własnością koncernu Volkswagen. Co ciekawe, na terenie Polski, w Poznaniu, znajduje się zakład produkcyjny, w którym montowane są modele: Skoda Octavia, Skoda Pickup, Skoda Fabia oraz Skoda Felicia.

Marka jest sprzedawana nie tylko na rynku europejskim, lecz także w Chinach i w Australii, gdzie całkiem nieźle sobie radzi. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w Czechach, w miejscowości, która jest główną siedzibą przedsiębiorstwa – Mladej Boleslav, znajduje się również muzeum motoryzacyjne, prezentujące historię działalności Skody od samego początku jej istnienia. W naszej ofercie mamy wysokiej jakości sprzęgło Skoda w konkurencyjnych cenach.

Historia marki Skoda sięga roku 1895, w którym dwaj zapaleni rowerzyści – mechanik Vaclav Laurin oraz sprzedawca książek Vaclav Klement – wspólnie rozpoczęli produkcję rowerów. Jako że w tamtym czasie większość Czechów była żarliwymi patriotami, firma otrzymała nazwę Slavia. Cztery lata później przedsiębiorcy zajęli się także produkcją motocykli, a po paru kolejnych latach opracowali model pierwszego samochodu.

Na początku XX wieku na drogi wyjechał model Voiturette A, który odniósł ogromny sukces, stając się klasykiem czeskiej motoryzacji. W czasie pierwszej wojny światowej firma rozpoczęła działalność na rzecz sił zbrojnych. Produkowała wówczas nie tylko samochody, lecz także autobusy, ciężarówki, silniki samolotowe oraz maszyny rolnicze. W roku 1925 przedsiębiorstwo połączyło swe siły z firmą Pizen Skodovka pod wspólną nazwą Skoda.

W czasie okupacji Czechosłowacji podczas drugiej wojny światowej, zakłady Skody przekształcono w fabryki, które służyły niemieckiemu państwu nazistowskiemu. Produkowano w nich elementy niemieckich samolotów oraz pojazdów wojskowych. Po wojnie Skoda stała się przedsiębiorstwem narodowym, przejmując całą produkcję samochodów osobowych. Niedługo po przekształceniu, fabrykę opuścił model Skoda 1200, który w kolejnych latach był kilkukrotnie modernizowany, a jego produkcji zaprzestano dopiero w roku 1973.

W czasie zimnej wojny Skoda wypuściła na rynek czechosłowacki i międzynarodowy między innymi modele: Octavia, Felicia oraz Rapid. Produkcja nie ustawała mimo coraz większej konkurencji ze strony krajów zachodnich. Wraz z upadkiem komunizmu, na rynku zapanował nowy ład i coraz więcej firm prywatyzowano. Skoda rozpoczęła wówczas współpracę z niemieckim Volkswagenem, który w roku 1991 był posiadaczem 30% jej udziałów, a procent ten w ciągu kolejnych lat stopniowo się zwiększał.

Od tamtego czasu marka Skoda rośnie w siłę. Od lat plasuje się na szczycie rankingów satysfakcji konsumentów. Samochody Skoda spotkać dziś można na drogach wielu krajów na świecie. W sierpniu 2011 roku model Skoda Octavia vRS ustanowił rekord świata na torze Bonneville, stając się tym samym najszybszym na świecie samochodem z silnikiem o pojemności do dwóch litrów, osiągając prędkość 365 km/h.


Koło dwumasowe do Skody

Koło dwumasowe to niezmiernie istotny element w autach z silnikami diesla oraz z mocnymi motorami benzynowymi. Dwumasa redukuje szarpanie przy zmianie biegów, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa, a także redukuje paliwo. W pojazdach marki Skoda w dwumasę wyposażane są zazwyczaj modele z silnikami diesla - Skody Octavie, Fabie czy Superby. Mowa tu o silnikach 1.9TDI, 2.0TDI oraz większych. Benzynowe Skody z kołem dwumasowym pod maską to chociażby model Superb 1 2.8 V6 193KM. W naszym sklepie znajdziesz kompletne zestawy sprzęgła wraz z dwumasą - to znakomita okazja, ponieważ w zestawie zawsze jest najtaniej. Mowa o oszczędnościach rzędu nawet 50% względem cen z ASO. To się opłaca. Kolejną zaletą jest wymiana wszystkiego podczas pojedynczej wizyty w warsztacie. Części zużywać się będą w równomiernym, harmonijnym tempie, co z całą pewnością przełoży się na poprawiony poziom żywotności. Oferujemy wyłącznie nowe, nigdy nie regenerowane produkty renomowanych producentów.Często kupowane części do SKODAZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.