Sprzęgła Rymec - producent sprzęgieł

Sprzęgła Rymec

Rymec jest stosunkowo młodą marką, nadal mało popularną na polskim rynku. Część mechaników zdążyła już poznać i przekonać się do sprzęgieł tego producenta, jednak większość kierowców nie zna marki, więc przed zakupem poszukuje opinii na jej temat. Cenowo części Rymec plasują się zwykle poniżej cen części montowanych fabrycznie takich jak Luk, Sachs oraz Valeo, są jednak droższe niż najtańsze zamienniki. A jak wygląda sprawa jakości wykonania oraz gwarancji na sprzęgła Rymec? Jakie są opinie oraz doświadczenia kierowców oraz mechaników, którzy postawili na te części?Najczęściej kupowane sprzęgła RYMEC

Cena oraz jakość sprzęgieł Rymec

Na wstępie warto zaznaczyć, że Rymec zajmuje się wyłącznie produkcją sprzęgieł. Marka ta jest częścią koncernu TGL, który od 35 lat specjalizuje się w produkcji części sprzęgieł oraz układu przeniesienia napędu i posiada strategiczne sojusze z wieloma producentami części OE, czyli montowanymi fabrycznie w samochodach, takimi jak Valeo, LuK, ZF, Exedy oraz Aisin.

Wysoka specjalizacja pozwala na zachowanie wysokiej jakości przy stosunkowo niskiej cenie. Jednocześnie wszystkie sprzęgła są projektowane i produkowane zgodnie z normami pierwszomontażowymi, które są bardzo restrykcyjne. Nie ulega wątpliwości, że jakościowo sprzęgła Rymec stoją na jednej półce z produktami marek premium i są zdecydowanie bardziej niezawodne oraz mają dłuższą żywotność niż tanie zamienniki produkowane w Chinach.
Potwierdzeniem wysokiej jakości części jest udzielana przez producenta 3-letnia gwarancja, która wyróżnia Rymec wśród konkurentów udzielających 2-letniej gwarancji.

Z naszych wieloletnich doświadczeń jako sklepu specjalizującego się w sprzedaży sprzęgieł, wynika, że Rymec to sprzęgła dobrej jakości, na które praktycznie nie zdarzają się reklamacje. Dodatkowo mają naprawdę dobry stosunek jakości do ceny i szeroki asortyment.

Asortyment części Rymec

Rymec dostarcza sprzęgła do samochodów osobowych, dostawczych oraz do lekkich samochodów ciężarowych.

Obecnie w ofercie części do samochodów osobowych Rymec oferuje ponad 1200 zestawów sprzęgła. Są one przeznaczone nie tylko do samochodów europejskich, ale również japońskich i koreańskich. Rymec dostarcza wszystkie możliwe rodzaje zestawów, czyli:

  • - zestawy sprzęgieł 3 - częściowe
  • - zestawy sprzęgieł 2 - częściowe
  • - same wysprzęgliki centralne (CSC)
  • - łożyska oporowe
  • a także, cieszące się coraz większą popularnością:- zestawy modyfikacyjne na koło sztywne, pozwalające wyeliminować kosztowny element, jakim jest koło dwumasowe.

Opinie o sprzęgłach Rymec

Mechanicy, którzy montują sprzęgła firmy Rymec, chwalą tego producenta za staranne wykonanie, dobrą jakość, a także dodawanie do każdego zestawu sprzęgła smaru do piasty tarczy. Na uznanie zasługuje również fakt, że jeżeli w samochodzie, do którego przeznaczony jest dany zestaw występowało kilka rodzajów podłączenia wysprzęglika centralnego, to wszystkie potrzebne przejściówki znajdą się w opakowaniu. Pracownicy warsztatów chwalą również dołączanie wskazówek dotyczących montażu do każdego opakowania ze sprzęgłem Rymec. Uwagę klientów przyciągają opakowania o nowoczesnym, wzbudzającym zaufanie wyglądzie oraz wykonaniu - przywodzą one na myśl dużo droższe produkty premium.

Sprzęgła Rymec to w zgodnej opinii wielu osób, które miały do czynienia z tą marką, jedna z najlepszych opcji na rynku, gdy wybieramy w tańszych zamiennikach sprzęgieł. W rozsądnej cenie otrzymujemy produkt najwyższej jakości.My jako sklep możemy te opinie potwierdzić, klienci, którzy zdecydowali się na sprzęgła Rymec są zadowoleni, a procent reklamacji jest bardzo niski.

Testy oraz normy jakościowe części Rymec

Sprzęgła Rymec poddawane są wymagającym testom jakościowym - wszystkie części zestawu sprzęgła poddawane są testom na wytrzymałość do 1 miliona uruchomień. Dodatkowo, dociski testowane są przez Dział Inżynierii na siłę docisku, siłę obciążenia, nacisk i odchylenie a także ustawienie wysokości. Tarcze sprzęgła oprócz testów wytrzymałości przechodzą próby momentu obrotowego, odkształcenia i kompresji, twardości, są także wyważane statycznie i dynamicznie. Łożyska oporowe testowane są na wytrzymałość, hałas, zużycie smaru, utratę wagi, natomiast w przypadku wysprzęglików centralnych, również na szczelność, hałas i zanieczyszczenie pyłem.

W celu utrzymania jak najwyższej jakości oferowanych produktów, firma Rymec wdrożyła standard TS16949, normy ISO9001, ISO14001, AS9120. Te trzy systemy zarządzania jakością pozwalają na 100% integrację procesów biznesowych firmy i w oparciu o nie wykonywane są dostawy do branży Automotive. Pod względem jakości części, wyglądu i jakości opakowań, części Rymec nie ustępują dużo droższym producentom premium.Najczęściej kupowane sprzęgła ze sztywnym kołem jednomasowym RYMEC
cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.