KOŁO DWUMASOWE DO AUDI

Logo AUDIWybierz model AUDI:

Zobacz ceny dwumas do Audi

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Audi

Pod sam koniec XIX wieku August Horch założył przedsiębiorstwo, które nazwał A. Horch & Cie. W tym przedsiębiorstwie wyprodukował pierwszy pojazd, po czym rozpoczął poszukiwania partnerów biznesowych, bez których rozwijanie marki nie byłoby możliwe. Firma w roku 1904 została przeniesiona do Zwickau. Niestety pojawiły się pierwsze konflikty interesów i problemy finansowe, dlatego August Horch odchodzi z firmy i zakłada własne przedsiębiorstwo o nazwie Audi Werke. August Horch chciał, aby jego nazwisko było bezpośrednio powiązane z nazwą marki, którą stworzył. Nie było to jednak dozwolone, dlatego Horch wykorzystał język łaciński. Po niemiecku Horch oznacza "słuchaj" i dokładnie to samo oznacza "audi" po łacińsku.

Pierwsze sukcesy, kryzys i połączenie sił czterech małych firm

W latach 1911-1914 przychodzą pierwsze sukcesy - samochody produkowane przez koncern Audi Werke wygrywają w austriackich rajdach alpejskich. W roku 1921 przedsiębiorstwo produkuje pierwszy samochód w Niemczech z kierownicą po lewej stronie. Na początku lat trzydziestych XX wieku następuje kryzys, dlatego, aby przetrwać, małe firmy postanawiają połączyć siły. Dochodzi do połączenia Audi, Horch, DKW oraz Wanderer w 1932 roku. W tym też momencie powstaje jeden z najpopularniejszych logotypów na świecie - cztery srebrne pierścienie połączone ze sobą. Logo charakteryzowało cztery połączone razem firmy. Każda firma ma nieco inne zadanie. DKW zajmuje się produkcją motocykli i małych samochodów, Wanderer produkuje samochody klasy średniej, Audi samochody klasy wyższej, natomiast Horch luksusowe limuzyny. W roku 1964 firma została przejęta przez Volkswagena, jednak rok później ponownie na rynku można było spotkać samochody pod nazwą "Audi" za sprawą tego, że Volkswagen przejmuje markę NSU z Neckarlsum i łączy z Auto Union tworząc Audi NSU Auto Union AG. 

Koła dwumasowe do samochodów Audi

Jeśli szukasz kół do pojazdu z logiem czterech pierścieni, to w naszym sklepie sprzegla24.pl znajdziesz koło dwumasowe Audi. Cena dwumasy jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z ofertami innych sklepów. Ponadto znajdziesz u nas również koła zamachowe do najpopularniejszych marek samochodowych - również w niskich cenach. 

Koło dwumasowe Audi nie różni się wiele od zwykłego koła zamachowego, a znaleźć je można głównie w nowszych silnikach diesla oraz niektórych silnikach benzynowych. Dlaczego warto zainwestować w dobrą dwumasę? Ponieważ daje ona największy komfort podróżowania samochodem, a to przecież jedna z ważniejszych rzeczy. 

Audi dziś - legendarna marka

Wracając do historii marki Audi - w XXI wieku powstają kolejne niezwykle popularne modele typu Audi R8, Audi A5, Audi A7 czy Audi Q7 - korzystają z nich ludzie na całym świecie. Nie da się ukryć, że samochody marki Audi na stałe zapisały się na kartach historii motoryzacji, a marka jest uznawana za jedną z najbardziej luksusowych na świecie. 


Koła dwumasowe i sztywne do Audi z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do AUDIALFA ROMEO  <<     AUDI   >>    BMW