AUDI A5 SPORTBACK SPRZĘGŁO

Logo AUDIWybierz silnik AUDI A5 Sportback:

Zobaczy ceny sprzęgła do Audi A5 Sportback

Sprzęgło Audi A5 8T Sportback

produkowany: (2009-2017)
Sprzęgło Audi A5 8T Sportback
⇓ Więcej silników ⇓Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Audi A5 Sportback

Siostrzany zarówno wobec Audi A4, jak i A5, model A5 Sportback to odpowiedź na BMW Serii 4 Gran Coupe oraz Mercedesa CLS. Wszystkie te pojazdy to czterodrzwiowe coupe, sedany z nisko schodzącą linią dachu, lub też po prostu fastbacki. Duża różnorodność w nazewnictwie wynika częściowo z tego, że są to przedstawiciele całkiem nowego segmentu.

Audi A5 Sportback, pozornie podobny do A4, pod względem palety jednostek napędowych jest... identyczny. Takie rozwiązanie ma dużo zalet, ponieważ silniki w Audi A4 niezmiennie chwalone są za doskonałe zróżnicowanie i świetny stosunek ekonomii do osiągów. Nieco mniejsza ilość miejsca nad głowami w tylnym rzędzie w przypadku modelu Sportback rekompensowana jest przez rasowy wygląd. Łatwo można także wybaczyć te niedogodności, traktując wersję Sportback po prostu jako coupe z dodatkową parą drzwi - zgodnie z resztą z jedną z wyżej wspomnianych definicji.

Objawy zużycia sprzęgła w Audi A5 Sportback

Podobnie jak w modelu A4, Audi A5 Sportback narażone jest na szybsze zużycie sprzęgła w przypadku silników o dużej mocy. Sportowe nawet z nazwy A5 wręcz zachęca do szybkiej jazdy. Warto więc z tych powodów regularnie kontrolować stopień zużycia sprzęgła. Można to uczynić poprzez obserwację pracy pedału sprzęgła - jeżeli reaguje ono zbyt lekko lub ze zbyt dużym oporem, jest to jednoznaczny powód, by udać się z wizytą do mechanika.

Ceny sprzęgieł do Audi A5 Sportback.

Ceny sprzęgła do A5 Sportback kształtują się na identycznym poziomie, co adekwatne wersje silnikowe modeli A4 oraz A5 Coupe. Przykładowo, do A5 8T Sportback 2.0 TDI quattro 177KM wynoszą one od około 1240 złotych (LuK) do 1690 zł (SACHS). Model 2.0 TFSI quattro 211KM jest jeszcze tańszy w utrzymaniu, bowiem za dedykowane sprzęgło LuK zapłacimy nawet 760 złotych, zaś niewiele droższe jest to opracowane przez zakład SACHS - około 940 zł.

Audi A5 Sportback - Zestawy sprzęgła.

Jeżeli poszukujesz doskonale wycenionego kompletu, składającego się z podzespołów gwarantujących najdłuższą żywotność, to dobrze trafiłeś. Nasze zestawy sprzęgła składają się tarczy, docisku, łożyska oporowego, tulei i śrub do Audi A5. Wszystkie te elementy są fabrycznie nowe, nieregenerowane i objęte są 2 lub 3 letnią gwarancją bez limitu kilometrów. To niezwykle opłacalny wybór pod względem finansowym - elementy w pakiecie są znacznie tańsze, niż poza nim. Gorąco polecamy ten wybór - za każdym z podzespołów stoją renomowane i rozpoznawalne w świecie motoryzacji firmy.Często kupowane części do AUDI A5 SportbackA5  <<     A5 Sportback   >>    A6