KOŁO DWUMASOWE DO VW

Logo VWWybierz model VW:

Zobacz ceny dwumas do VW

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Volkswagen

Volkswagen to marka, która jest już klasą samą w sobie. Produkcja pojazdów spod szyldu VW rozpoczęła się w 1937 w Niemczech. Do dziś niemiecka marka jest utożsamiana z komfortową jazdą, bezpieczeństwem, oraz słynną już "niemiecką precyzją". W dosłownym znaczeniu nazwa Volkswagen oznacza "samochód ludu" i takie też są auta spod jego szyldu - solidne, niezawodne a przy tym dość dostępne budżetowo dla przeciętnego kierowcy.

Początki Volkswagena - od Garbusa do Golfa

Historia VW rozpoczyna się z początkiem lat 40., kiedy Zundapp, niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, zwróciło się z prośbą do F. Porsche o stworzenie projektu niedrogiego samochodu. Austriacki konstruktor przygotował na specjalne życzenie A. Hitlera i niemieckiego rządu, projekt legendarnego już Garbusa. Oficjalna produkcja tego modelu ruszyła w 1941 roku. Prawdziwa eksplozja jego popularności nastąpiła już po wojnie, a rosnąca sprzedaż doprowadziła do tego, iż Volkswagen stał się wiodącą marką samochodów w Europie. W 1974 roku do produkcji trafił Volkswagen Golf, który stał się następcą Garbusa. Przyjęty równie entuzjastycznie szybko stał się ulubieńcem kierowców, ze względu na atrakcyjną sylwetkę i przestronne wnętrze. W międzyczasie zadebiutował Passat, a rok po Golfie na rynek trafiły pierwsze modele VW Polo.

Do dziś wszystkie te modele cieszą się ogromną popularnością i rosnącą sprzedażą. Kilkukrotnie samochody Volkswagena nagradzane były prestiżową nagrodą Samochodu Roku. Koncern VW produkuje pojazdy w praktycznie każdym segmencie, począwszy od aut miejskich (Up!) poprzez segment B (VW Polo), aż do vanów (Touran) czy miejskich SUV-ów (Tiguan, Touareg).

Wady i zalety Volkswagena

Nie bez powodu auta Volkswagena są jednymi z najchętniej wybieranych pojazdów wśród kierowców. Swoją popularność zawdzięczają niezawodnym silnikom, zarówno w wersji benzynowej, jak i słynnymi już dieslami. Legendarne już silniki 1.9 TDI montowane między innymi w VW Passacie, czy Golfie, są w stanie pokonać kilkaset tysięcy kilometrów przebiegu. Volkswagen to także synonim bezpieczeństwa i solidności, co potwierdzają liczne testy zderzeniowe.

Duża popularność marki i przystępne ceny samochodów powodują jednak sytuacje, w których o zadbany kilku, lub kilkunastoletni egzemplarz często niełatwo. Wiele legend krąży również o sprowadzonych bezpośrednio zza granicy pojazdach, często z zaniżonym przebiegiem. Nie powinniśmy się jednak zrażać do marki, a jedynie pamiętać, że po zakupie wysłużonego modelu należy liczyć się z wymianą ważniejszych elementów.

Części które warto sprawdzić przed zakupem

Szczególną dbałość należy zachować w przypadku silników diesla, zwłaszcza tych sprowadzonych zza granicy. Takie elementy jak turbina, zawór EGR, czy koło zamachowe Volkswagen posiada w praktycznie każdym modelu diesla, dlatego warto zbadać ich stan przed zakupem. Nie warto się jednak łudzić, że znajdziemy egzemplarz idealny. Żywność poszczególnych elementów to zwykle kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, dlatego prędzej czy później trafi się nam konieczność ich wymiany.

Jeśli interesuje nas zakup koło dwumasowe Volkswagen warto sprawdzić jaka jest cena dwumasy, zanim udamy się na wymianę do mechnika. Sklep internetowy sprzegla24 oferuje koła zamachowe do praktycznie każdego modelu, zarówno Volkswagena jak i innych marek, w atrakcyjnej i konkurencyjnej cenie.


Koła dwumasowe i sztywne do VW z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do VWVOLVO  <<     VW   >>    DACIA