OPEL VECTRA SPRZĘGŁO

Logo OPELWybierz silnik OPEL VECTRA:

Zobaczy ceny sprzęgła do Opla Vectry
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Vectry

Opel Vectra to duży, rodzinny samochód produkowany w latach 1988 - 2009 przez niemieckiego producenta pojazdów Opel. W Wielkiej Brytanii samochody te sprzedawano pod nazwą Vauxhall Cavalier oraz Vauxhall Vectra, z kolei w Ameryce Łacińskiej model ten sprzedawany był pod marką Chevrolet jako Chevrolet Vectra. Opel Vectra produkowany był w 3 generacjach i został zastąpiony nowszym modelem Opel Ascona.

Logo Opla to błyskawica, która przecina okręg. Aby zrozumieć, dlaczego to właśnie ten znak stał się znakiem rozpoznawalnym marki, należy cofnąć się do lat 30. XX wieku. Wtedy właśnie popularność zyskała ciężarówka Opel Blitz (Blitz w języku niemieckim oznacza błyskawicę); jej chłodnicę oznaczano pełną nazwą auta wzbogaconą o wizerunek błyskawicy. Samochody osobowe Opel posiadały natomiast logo O, w którym dostrzegalny był sterowiec. Po latach te dwa wizerunki połączono i powstało oznaczenie, które znamy do dzisiaj.

Mówiąc o początku marki, należy przywołać sylwetkę Adama Opla. Niemiecki przedsiębiorca zasłynął z projektu maszyny do szycia, a następnie rowerów. Po śmierci przemysłowca, jego firmę przejęli synowie. Wilhelm i Fritz byli pasjonatami motoryzacji, więc wkrótce działalność firmy skupiła się właśnie na branży motoryzacyjnej. 

Pierwszą generacją Opla Vectry jest model A. W ciągu lat wygląd i funkcjonalność samochodu zmieniały się: wprowadzono np. odmianę liftback, a auto wzbogacono o wspomaganie kierownicy oraz system ABS.

Kolejna generacja, Opel Vectra B stworzono na tej samej płycie podłogowej, którą wykorzystano m.in. w takich modelach Opel Vectra A czy Opel Calibra. Po pewnym czasie w sprzedaży dostępna była również wersja kombi. Stopniowo wprowadzano takie udogodnienia jak system ochrony kręgów szyjnych (zarówno u kierowcy jak i u pasażera), co miało wpływ na testy bezpieczeństwa EURO NCAP (auto zyskało gwiazdkę więcej). Warto wspomnieć o tym, że model wykorzystywany był w różnorodnych wyścigach, osiągając sukcesy m.in. w Super Tourenwagen Cup w 1997, 1998 i 1999 r.

W wersji Opel Vectra C modernizacji poddano takie elementy jak moc silnika, zderzaki i przednie reflektory. Samochód dostępny jest w czterech wariantach wyposażenia. Projektanci przewidzieli też sportową wersję auta (moc silnika zwiększono do 280 KM). W naszym sklepie znaleźć można sprzęgła Opel Vectra, które sprawdzą się w różnorodnych odmianach pojazdu.

Następcą modelu C w 2008 roku stał się model Insignia. Prototyp Insigni pierwszy raz zaparezentowano na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2003 roku. Obecnie występują dwie generacje tego auta.

Proponowane przez nas zestawy sprzęgła i koła dwumasowe do Opel Vectra firmy LUK to:

  • Zestaw sprzęgła Vectra firmy LUK nr 624310309
  • Zestaw sprzęgła Vectra firmy LUK nr 624310333
  • Zestaw sprzęgła Vectra firmy LUK nr 624317133
  • Koło Dwumasowe Vectra firmy LUK nr 415015710
  • Koło Dwumasowe Vectra firmy LUK nr 415024110

Wymienione powyżej zestawy sprzęgła Vectra firmy LUK składają się na:

  • Tarczę sprzęgła do Opel Vectra
  • Docisk sprzęgła do Opel Vectra
  • Łożysko oporowe do Opel Vectra

W razie jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze odpowiedniego sprzęgła Vectra lub koła dwumasowego Vectra zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź mailowego. Zachęcamy również do odwiedzenia profilu naszego sklepu na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl i zapoznania się z opiniami wystawionymi przez naszych dotychczasowych klientów.


TIGRA  <<     VECTRA   >>    VIVARO