KOŁO DWUMASOWE DO OPEL

Logo OPELWybierz model OPEL:

Zobacz ceny dwumas do Opla

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Opel

Opel to jedna z najstarszych marek do dziś działających na rynku motoryzacyjnym. Założona została już w 1864 roku w Niemczech. Warto wspomnieć, że marka Opel nie była od samego początku marką samochodową. Jej założyciel – Adam Opel G od którego nazwiska pochodzi nazwa marki, w 1862 r. skonstruował w mieście Rüsselsheim pierwszą na świecie maszynę do szycia. Firma Adama Opla, w latach następnych zaliczyła szybko okres wzrostu, co zaowocowało dużą produkcją maszyn do szycia. Firma w roku 1886 roku wypuściła na rynek nowy produkt – rower. Po śmierci Adama Opla G w roku 1895 r. firmę przejęli jego dwaj synowie - Fritz i Wilhelm i to właśnie dzięki nim firma zaczęła istnieć na rynku motoryzacyjnym. W roku 1899 r. ruszyła pierwsza produkcja auta osobowego ze znaczkiem Opel – System Lutzmann. Było to możliwe, dzięki owocnemu współpracy z producentem podwozi z Dessau.

Opel – historia niemieckiej marki.

Rok 1909 był szczególnie przełomowy dla Opla, ze względu na wypuszczenie na rynek modelu 4/8PS nazywanego potocznie „Doktorwagen”. Model ten znalazł uznanie szczególnie wśród wyższych grup społecznych.

W latach 20 XX w. marka Opel posiadała prawie 40 % udziału w rynku motoryzacyjnym, dzięki czemu była w tamtych latach największym niemieckim producentem motoryzacyjnym. W roku 1929 r. Opel dostaje się pod skrzydła dużego amerykańskiego koncernu General Motors.

W okresie II wojny światowej Opel produkował takie modele aut jak: Opel Olimpia oraz Opel Kadett. Ten drugi został wyprodukowany w liczbie 107 tyś sztuk i był absolutnym hitem marki, dzięki swojej niskiej cenie Oprócz aut osobowych dla cywilów, marka Opel produkowała dla Wehrmachtu samochody ciężarowe Opel Blitz. Ponadto Opel Admiral był podstawowym środkiem transportu dla niemieckich oficerów. Oprócz produkcji aut, marka zajmowała się także produkcją komponentów oraz części, wykorzystywanych w przemyśle zbrojeniowym.

Marka Opel do dziś produkuje wiele aut, które skierowane są do klientów z różnego segmentu rynku. Są to zarówno auta miejskie takie jak Adam czy Astra, jak również auta terenowe np. Opel Grandland X. Flagowymi modelami Opla są m.in. Opel Mokka debiutująca w roku 2012, jak również ponadczasowy model Insignia produkowany od roku 2002, czy Opel Corsa istniejący na rynku już od ponad 30 lat.  Marka Opel stale dopasowuje design aut do panujących trendów, oferując swoim klientom pojazdy posiadające innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Koło dwumasowe do Opla

W przypadku zaistnienia potrzeby wymiany koła dwumasowego/zamachowego sklep sprzęgła24.pl posiada bogatą ofertę produktów dopasowanych w zależności od modelu auta oraz posiadanego silnika. Oferujemy koła dwumasowe Opel oraz koła zamachowe Opel takich marek jak LuK, Sachs czy Valeo. Ceny koła dwumasowego oraz koła zamachowego, proponowane przez Nasz sklep internetowy są zawsze bardzo atrakcyjne.

Koło dwumasowe Opel - zestawy

Oferta Naszego sklepu zawiera koła dwumasowe oraz koła zamachowe sprzedawane pojedynczo oraz w zestawach. W skład zestawu wchodzą: tarcza i docisk, koło dwumasowe lub sztywne, łożysko oporowe oraz śruby. Cena dwumasy w zestawie prezentowana na stronie sprzegla24.pl jest jedną z najkorzystniejszych na rynku.


Koła dwumasowe i sztywne do Opla z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Zamów i odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do OPELNISSAN  <<     OPEL   >>    PEUGEOT