SPRZĘGŁO DO VOLVO

Logo VOLVOWybierz model VOLVO:

Zobacz ceny sprzęgła do Volvo

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Volvo

Volvo to szwedzka marka samochodów datująca swoje początki na 1927 rok, kiedy wyprodukowano pierwszy model Volvo OV 4, nazywany również Jacob. Był to kabriolet, który wyglądał bardzo podobnie do amerykańskich samochodów produkowanych w tamtych czasach. Jeden z pierwszych wyprodukowanych modeli OV 4 został zachowany przez Volvo na pamiątkę i do dzisiaj można go podziwiać w firmowym muzeum. Siedziba firmy znajduje się w Göteborgu w Szwecji, a przedsiębiorstwo zatrudnia około 20 tys. pracowników w 19 krajach, i działa na 180 światowych rynkach.

Założycielami firmy byli: biznesmen Assar Gabrielsson oraz projektant i inżynier Gustaf Larson. Obaj zafascynowali się gwałtownym rozwojem motoryzacji w Stanach Zjednoczonych i postanowili połączyć swoje doświadczenia i umiejętności, tworząc własną firmę produkującą samochody. Początkowo miały być one przeznaczone tylko na rynek szwedzki. Z tego powodu założyciele postanowili, że ich produkty będą cechować się wysoką jakością i niezawodnością, która sprawdzi się w surowym skandynawskim klimacie.

Jednak cechą, z którą najbardziej kojarzy się ta marka, jest bezpieczeństwo. Nie jest to tylko zabieg marketingowy, firma wcześniej niż inni producenci zaczęła stawiać na ten aspekt w swoich samochodach. To właśnie jeden z inżynierów Volvo Nils Bohlin pod koniec lat pięćdziesiątych zaprojektował nowoczesne trójpunktowe pasy bezpieczeństwa. Już w 1959 roku dwa modele Volvo Amazon i PV544 stały się pierwszymi na świecie seryjnie produkowanymi samochodami wyposażonymi w pasy bezpieczeństwa. Kilka lat po ich debiucie firma pozwoliła wszystkim producentom samochodów korzystać ze swojego wynalazku za darmo. 

W 1999 roku 50% udziałów marki Volvo przejął amerykański koncern Ford Motor Company, wsparcie amerykańskiego giganta miało pomóc w rozwoju firmy. Jednak już w 2010 roku jej głównym i jedynym właścicielem stało się chińskie przedsiębiorstwo  Zhejiang Geely Holding Group Company Ltd, które wykupiło Volvo za 1,8 mld dolarów. Powodem był kryzys finansowy z 2008 roku, który zmusił Forda do sprzedaży części swoich aktywów. Jednocześnie chińska firma szukała okazji do kupienia znanej na świecie marki, która dałaby jej dostęp do najnowszych technologii oraz pomogłaby jej w światowej ekspansji.

Pomimo wielu wątpliwości związanych z tą transakcją okazała się ona bardzo dużym sukcesem. Zastrzyk chińskich pieniędzy pozwolił Volvo na wyjście z dołka, w którym znalazła się firma. SUV XC90 pierwszy model zaprojektowany po przejęciu okazał się hitem i przyniósł rekordowe zyski. 

Jeżeli poszukujecie Państwo sprzęgła Volvo lub koła dwumasowego Volvo sklep Sprzegla24.pl to idealny wybór. Zajmujemy się profesjonalnym doborem sprzęgieł do wszystkich samochodów produkcji amerykańskiej, europejskiej oraz azjatyckiej.

Gwarantujemy do 60% niższe ceny od cen oferowanych przez konkurencję, fachową pomoc i doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego zestawu sprzęgła do samochodu Volvo, czy innej marki.

Szeroki asortyment sklepu sprzegla24.pl obejmuje sprzęgła i koła dwumasowe fabrycznie montowane lub tańsze zamienniki. Zamówienia możecie Państwo składać przez formularz zamówieniowy na stronie www.sprzegla24.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu +22 258 44 43.

Dodatkowo, wszystkie przesyłki realizujemy za darmo i do 24h od chwili złożenia zamówienia. Dowodem naszej rzetelności, fachowej wiedzy i dbałości o klienta są opinie wystawione na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl przez naszych dotychczasowych klientów, którzy docenili sklep Sprzegla24.pl.
Często kupowane części do VOLVOTOYOTA  <<     VOLVO   >>    VW