KOŁO DWUMASOWE DO VOLVO

Logo VOLVOWybierz model VOLVO:

Zobacz ceny dwumas do Volvo

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Volvo

Volvo jako znak firmowy zarejestrowano już w roku 1915. Logo zostało wymyślone przez pracowników, zatrudnionych w jednej ze szwedzkich fabryk łożysk kulkowych SFK. Sama nazwa marki nawiązuje do wytwarzanych w fabryce produktów, ponieważ Volvo po łacinie oznacza „toczyć się”.

Nazwa firmy powstała znacznie wcześniej niż ruszyła sama produkcja. Idea aut powstała dopiero podczas spotkania w jednej ze szwedzkich restauracji założycieli marki Assara Gabrielssona oraz Gustafa Larsona w 1924 r. Pomysłodawcy byli pracownikami fabryki SFK. Pierwszym autem produkowanym z logo Volvo był model OV4 – kabriolet wzorowany na amerykańskich pojazdach, który zapoczątkował długoletnią produkcję aut.

Marka Volvo posiada trzy podstawowe założenia. Po pierwsze, auto powinno posiadać prostą konstrukcję, po drugie musi składać się z elementów wysokiej jakości, a po trzecie jego produkcja powinna opierać się na własnych komponentach. Dwa lata po wyjściu na rynek pojazdu OV4, do produkcji trafił nowy model – PV651, którego stylistka również nawiązywała do amerykańskich pojazdów. Był on pierwszym autem, posiadającym sześciocylindrowy silnik, który chłodzono wodą. Jego następca – PV652 posiadał hydrauliczne hamulce.

Podczas drugiej wojny światowej, marka Volvo, pracowała nad projektem kolejnych innowacyjnych pojazdów. Volvo PV444 weszło na rynek w 1944, a jego charakterystyczną cechą był 4-cylindrowy silnik o mocy 40 KM.

Na początku lat 70. XX wieku powstało miejsce w którym Volvo testowało wszystkie rozwiązania technologiczne – Volvo Technical Center. W 1973 r. firma Volvo przejęła 33 % holenderskiej firmy DAF, dzięki czemu marka była w stanie poszerzyć swoją ofertę o mniejsze modele.W 1999 r. Volvo zostało przejęte przez inne motoryzacyjne przedsiębiorstwo – Ford, zaś w roku 2010 przez chińską firmę Geely.

W latach 90. XX wieku szwedzka marka podjęła decyzję o zmianie nazewnictwa produkowanych modeli. Obecnie na rynku dostępne są takie modele jak Volvo V40;V60;V70, Volvo XC60, XC70, XC90 czy limuzyna Volvo S60.

Koło dwumasowe do Volvo

W różnorodnej ofercie sklepu sprzegla24.pl znajdują się m.in. koła zamachowe Volvo jak również koła dwumasowe Volvo. Produkty widoczne w sklepie internetowym pochodzą od wysokiej jakości producentów takich jak jak SACHS, Luk czy Valeo. Ceny dwumasy proponowane Naszym klientom, są zawsze bardzo atrakcyjne.

Koło dwumasowe Volvo – zestawy

W zależności od posiadanego modelu Volvo oraz od rodzaju silnika sklep internetowy sprzegla2.pl posiada ofertę dostosowaną do potrzeb klienta. Koło dwumasowe Volvo występuje również w zestawie w pakiecie z łożyskiem, tarczą oraz dociskiem. Koło dwumasowe Volvo proponowane jest w korzystnej ofercie cenowej.


Koła dwumasowe i sztywne do Volvo z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do VOLVOTOYOTA  <<     VOLVO   >>    VW