KOŁO DWUMASOWE DO VOLVO

Logo VOLVOWybierz model VOLVO:

Zobacz ceny dwumas do Volvo

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Volvo

Volvo jako znak firmowy zarejestrowano już w roku 1915. Logo zostało wymyślone przez pracowników, zatrudnionych w jednej ze szwedzkich fabryk łożysk kulkowych SFK. Sama nazwa marki nawiązuje do wytwarzanych w fabryce produktów, ponieważ Volvo po łacinie oznacza „toczyć się”.

Nazwa firmy powstała znacznie wcześniej niż ruszyła sama produkcja. Idea aut powstała dopiero podczas spotkania w jednej ze szwedzkich restauracji założycieli marki Assara Gabrielssona oraz Gustafa Larsona w 1924 r. Pomysłodawcy byli pracownikami fabryki SFK. Pierwszym autem produkowanym z logo Volvo był model OV4 – kabriolet wzorowany na amerykańskich pojazdach, który zapoczątkował długoletnią produkcję aut.

Marka Volvo posiada trzy podstawowe założenia. Po pierwsze, auto powinno posiadać prostą konstrukcję, po drugie musi składać się z elementów wysokiej jakości, a po trzecie jego produkcja powinna opierać się na własnych komponentach. Dwa lata po wyjściu na rynek pojazdu OV4, do produkcji trafił nowy model – PV651, którego stylistka również nawiązywała do amerykańskich pojazdów. Był on pierwszym autem, posiadającym sześciocylindrowy silnik, który chłodzono wodą. Jego następca – PV652 posiadał hydrauliczne hamulce.

Podczas drugiej wojny światowej, marka Volvo, pracowała nad projektem kolejnych innowacyjnych pojazdów. Volvo PV444 weszło na rynek w 1944, a jego charakterystyczną cechą był 4-cylindrowy silnik o mocy 40 KM.

Na początku lat 70. XX wieku powstało miejsce w którym Volvo testowało wszystkie rozwiązania technologiczne – Volvo Technical Center. W 1973 r. firma Volvo przejęła 33 % holenderskiej firmy DAF, dzięki czemu marka była w stanie poszerzyć swoją ofertę o mniejsze modele.W 1999 r. Volvo zostało przejęte przez inne motoryzacyjne przedsiębiorstwo – Ford, zaś w roku 2010 przez chińską firmę Geely.

W latach 90. XX wieku szwedzka marka podjęła decyzję o zmianie nazewnictwa produkowanych modeli. Obecnie na rynku dostępne są takie modele jak Volvo V40;V60;V70, Volvo XC60, XC70, XC90 czy limuzyna Volvo S60.

Koło dwumasowe do Volvo

W różnorodnej ofercie sklepu sprzegla24.pl znajdują się m.in. koła zamachowe Volvo jak również koła dwumasowe Volvo. Produkty widoczne w sklepie internetowym pochodzą od wysokiej jakości producentów takich jak jak SACHS, Luk czy Valeo. Ceny dwumasy proponowane Naszym klientom, są zawsze bardzo atrakcyjne.

Koło dwumasowe Volvo – zestawy

W zależności od posiadanego modelu Volvo oraz od rodzaju silnika sklep internetowy sprzegla2.pl posiada ofertę dostosowaną do potrzeb klienta. Koło dwumasowe Volvo występuje również w zestawie w pakiecie z łożyskiem, tarczą oraz dociskiem. Koło dwumasowe Volvo proponowane jest w korzystnej ofercie cenowej.


Koła dwumasowe i sztywne do Volvo z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do VOLVOTOYOTA  <<     VOLVO   >>    VW

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: