KOŁO DWUMASOWE DO TOYOTA

Logo TOYOTAWybierz model TOYOTA:

Zobacz ceny dwumas do Toyoty

Wszystkie modele alfabetycznieSprzęgło dwumasowe do Toyota

Branża tekstylna wydaje się bardzo daleko położona od branży motoryzacyjnej na drzewie genealogicznym przemysłu, ale w jednym przypadku te gałęzie się zetknęły. Dzięki temu mogła powstać marka samochodów, która obecnie jest jedną z wiodących na rynku. Mowa o firmie TOYOTA.

Historia TOYOT'y

Historia TOYOT'y zaczyna się, kiedy to Sakichi Toyoda otwiera w Japonii własny warsztat tkacki. W prowadzeniu interesu pomaga mu jego syn Kiichiro Toyoda. Zarówno ojciec, jak i syn mają oprócz smykałki do interesów zacięcie inżynieryjne, co doprowadza do zautomatyzowania warsztatu tkackiego, dzięki czemu firma zaczyna przynosić dość duże dochody. Kiichiro Toyoda pod koniec lat 20-stych dwudziestego wieku odbywa podróż po Europie i USA, z której przywozi fascynację motoryzacją. Fascynacja syna oraz dochody osiągnięte ze sprzedaży praw patentowych automatycznego warsztatu pozwalają, na założenie w roku 1937 Toyota Motor Corporation. Firma od samego początku skupiała się na produkcji samochodów osobowych, chociaż rosnące zapotrzebowanie na rynku transportowym spowodowało, że produkowała również samochody ciężarowe oraz autobusy.

II wojna światowa oraz wczesny okres powojenny spowolniła rozwój TOYOT'y. Przede wszystkim problemem był problem z eksportem towaru z Japonii oraz z surowcami. Nie bez znaczenia była również miażdżąca przewaga firm z USA. Trudności te, zwłaszcza z zaopatrzeniem w surowce, spowodowały powstanie systemu Lean, który po dziś dzień jest modelem sprawnego funkcjonowania firmy motoryzacyjnej. Dzięki temu systemowi TOYOTA podjęła trudną walkę na rynku samochodowym i obecnie jest liderem. TOYOTA od czasów powojennych skupiła się głównie na produkcji aut osobowych, w różnych segmentach — od małych aut miejskich po potężne jeepy i SUV'y. Najbardziej udanymi konstrukcjami z pewnością są Corolla, Yaris, Land Cruiser a obecnie hybrydowy Prius i Auris.

TOYOTA - koła zamachowe i dwumasowe

Toyota od wielu lat przyzwyczaja nas do tego, że jest liderem na rynku motoryzacyjnym, jeśli idzie o ekologię i nowoczesne rozwiązania, niemniej jednak również produkowała i dalej produkuje auta, w których było koło dwumasowe Toyota najczęściej wyposażała w silniki diesla auta, z założenia przeznaczone do silnej eksploatacji. Obecnie, chociaż TOYOTA robi całkowity odwrót od silników diesla, to na drogach jeszcze długo będą jeździć wysokoprężne pojazdy z kraju kwitnącej wiśni.

Jeśli zdarzy się awaria koła dwumasowego, dla użytkowników tych jednostek napędowych oznacza to zazwyczaj wysokie koszty naprawy. Minimalizacja tych kosztów jest wówczas głównym priorytetem. Koła zamachowe do silników TOYOTY możemy znaleźć np. w sklepie sprzegla24.pl. W sklepie tym znaleźć można dwumasę różnych producentów od oryginalnych po zamienniki.


Koła dwumasowe i sztywne do Toyoty z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do TOYOTASUZUKI  <<     TOYOTA   >>    VOLVO