SPRZĘGŁO TOYOTA YARIS

Logo TOYOTAWybierz silnik TOYOTA YARIS:

Zobaczy ceny sprzęgła do Toyoty Yaris

Sprzęgło do Toyoty Yaris

Twórcami marki Toyota są Sakichi i Kiichiro Toyoda. Początkowo prowadzili oni warsztat warsztat tkacki. W 1933 Kiichiro otworzył pierwszy, niewielki dział samochodowy - wtedy to zaczęła tworzyć się idea produkcji samochodów Toyota.Podstawową ideą przyświecającą tworzeniu marki było stworzenie pojazdów do masowego użytku, na który każdego będzie stać. W dalszych latach następcy twórców marki udoskonalali produkowane samochody, do czego napędzali oni producenci innych marek. Obecnie Toyota to jeden z liderów sprzedaży na rynku.

Jednym z najbardziej znanych modeli tego producenta jest Toyota Yaris. Wchodzi ona w skład segmentu B. Na rynku pojawiła się w 1999 roku. Bardzo szybko zdobyła uznanie klientów, zdobywając w 2000 roku tytuł "Europejskiego samochodu roku". Aktualnie na rynku dostępna jest III generacja Toyoty Yaris.

Objawy zużycia sprzęgła w Toyocie Yaris

Sprzęgło jest jednym z elementów eksploatacyjnych samochodu i po przejechaniu określonej ilości kilometrów zużywa się. Podobnie jest w Toyocie Yaris. Pierwsze objawy zużycia sprzęgła, to:

  • ślizganie sprzęgła - to może oznaczać, że zużyła się lub przegrzała tarcza sprzęgła w Toyocie Yaris; wskutek tego 
  • samochód rusza dopiero, gdy sprzęgło jest prawie całkowicie puszczone
  • ciężko jest wrzucić pierwszy lub wsteczny bieg przy włączonym silniku
  • nieprzyjemny zapach z kabiny - zazwyczaj oznacza, że sprzęgło jest spalone
  • szarpanie podczas ruszania
  • twardniejący pedał sprzęgła - powierzchnia styku sprężyny talerzowej docisku i łożyska w Toyocie Yaris się zużyła

Każdy z tych objawów oznacza, że należy niezwłocznie udać się do mechanika.

Ceny sprzęgieł do Toyoty Yaris

Cena sprzęgła do Toyoty Yaris jest różna w zależności od posiadanego silnika oraz producenta. Wahają się one od ok. 200 do ok. 600 zł. (średnia cena to ok. 300-350 zł).

Toyota Yaris - zestawy sprzęgła

Jeśli w posiadanej przez Państwa Toyocie zużyje się sprzęgło, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup całego zestawu. Lepiej od razu wymienić wszystkie elementy, ponieważ nigdy do końca nie wiadomo, czy niedługo po wymianie jednej z części sprzęgła nie zepsuje się kolejna. Powiedzmy, że niedawno wymienili Państwo łożysko, a teraz konieczny jest zakup siłownika sprzęgła do Toyoty Yaris. Kolejny raz pojadą Państwo do mechanika i kolejny raz będą Państwo musieli zapłacić za robociznę. Wymiana całego zestawu od razu to jednorazowa płatność za całą usługę. To również gwarancja niższej ceny za sprzęgło. Przykładowo - docisk sprzęgła do Toyoty Yaris w jednej z wersji jest tylko 60 zł tańszy, niż cały zestaw tego samego producenta. Podobnie z pompą sprzęgła do Toyoty Yaris - jej koszt jest naprawdę niewiele niższy, a po przeliczeniu każdego elementu z osobna otrzymujemy kwotę znacznie przekraczającą wartość zestawu. 

Nasz sklep gwarantuje 2 lub nawet 3 letnią gwarancję na sprzedawane części. Wszystkie sprzęgła są nowe i pochodzą od renomowanych producentów, będących liderami na rynku produkcji, takich jak m.in. Aisin czy Valeo.

Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Yaris

Toyota Yaris jest jednym a najpopularniejszych miejskich samochodów na świecie, w 2000 roku została wybrana samochodem roku. Produkcja japońska gwarantuje niezawodność auta, komfort w użytkowaniu oraz relatywnie niskie koszty eksploatacji.

W ofercie sklepu Sprzegla24.pl znaleźć można bogaty wybór sprzęgieł do Toyoty Yaris, w tym zarówno komplety montowane fabrycznie, jak sprzęgła Aisin, Valeo czy Exedy oraz korzystne pod względem cenowym zamienniki firm takich jak Ashika, Blue Print czy Japan Line.

Do najpopularniejszych kompletów sprzęgieł do Toyoty Yaris należą:

1) Kompletny zestaw sprzęgła firmy Aisin KT-313

2) Kompletny zestaw sprzęgła firmy Aisin KT-330

3) Kompletny zestaw sprzęgła firmy Aisin KT-319

Każdy z tych zestawów składa się z:

- tarczy sprzęgła,

- docisku sprzęgła,

- łożyska oporowego.

Wybór któregoś z nich zależy m. in. od roku produkcji auta oraz pojemności silnika. Firma Aisin jest marką Toyoty i dostarcza swoje sprzęgła na pierwszy montaż do większości modeli tej marki. Dzięki innowacjom opracowanym w Centrum Badawczo-Rozwojowym Toyota sprzęgła te odznaczają się doskonałą jakością oraz trwałością w użytkowaniu.

4) Kompletny zestaw sprzęgła Valeo 40-02319W

Zestaw ten składa się z:

- tarczy sprzęgła,

- docisku sprzęgła,

- łożyska oporowego.

Firma Valeo oferuje wysokiej jakości części zamienne do aut francuskich, niemieckich, koreańskich oraz japońskich. Szacunki wskazują, że około 1/3 samochodów w Europie opuszcza fabrykę z zamontowanym sprzęgłem Valeo.

5) Kompletne zestawy sprzęgłeł firmy SRL S33-190 i S33-128

Każdy z tych zestawów składa się z:

- tarcza sprzęgła,

- docisk sprzęgła,

- łożysko oporowe.

Firma SRL to turecka firma produkująca części zamienne do szerokiej gamy aut produkowanych na wszystkich kontynentach. Przy bardzo atrakcyjnej cenie zachowują one zadowalającą jakość i trwałość.

Jeśli wahasz się, który zestaw będzie najlepszy dla Twojej Toyoty lub masz jakiekolwiek inne wątpliwości, nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Przy ich pomocy, wiedzy oraz zastosowaniu najnowszych katalogów części, dobierzemy komplet sprzęgła, który będzie najlepszym rozwiązaniem tak cenowym jak i jakościowym.


Tagi: sprzęgła do toyoty yarisa, toyota yaris sprzęgła, sprzęgło toyota yaris, sprzeglo toyota yaris, toyota yaris sprzęgło, toyota yaris sprzeglo, koło zamachowe toyota yaris, koło dwumasowe toyota yaris,
sprzęgło dwumasowe toyota yaris

 Często kupowane części do TOYOTA YARISZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: