SKODA OCTAVIA SPRZĘGŁO

Logo SKODAWybierz silnik SKODA OCTAVIA:

Zobaczy ceny sprzęgła do Skody Octavia
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Octavia

Skoda Octavia I jest pierwszym samochodem Skoda, produkowanym po przejęciu marki przez Volkswagen AG. Jest także pierwszym samochodem zaprojektowanym w biurach konstrukcyjnych Volkswagena i całkowicie odbiega wyglądem oraz rozwiązaniami technicznymi od wcześniejszych aut tej marki.

Bazą dla nowego modelu Skody była podłoga VW A4 PQ 34 i pierwszym modelem był liftback z 1996 roku. Następnie z taśm produkcyjnych zaczęły schodzić inne modele karoserii i stało się to w kolejnych latach zwyczajem Skody. Kombi wyszło w 1977, a w 1999 dodano opcję w wersji napędu na cztery koła. W 1998 zaś ABS oraz poduszka powietrzna dla kierowcy, stały się w Skodzie standardem. Lifting z roku 2000 dodał przy okazji model sportowy RS, a produkcję generacji pierwszej zakończono na 1 442 126 egzemplarzu w 2010 roku.

Znacznie wcześniej przed zakończeniem produkcji pierwszej generacji, w 2003 roku zaprezentowano drugą. Skoda Octavia II powstała na zmodyfikowanej podłodze VW A5 PQ, już przetestowanej w innych autach, jak miało to również miejsce w wersji pierwszej. Tutaj również zaczęto od liftbacka, do którego w 2004 dołączyło kombi, a następnie sportowy RS (2005). W roku 2007 przedstawiona została pierwszą Skoda Scout, wersja uterenowiona, z napędem na cztery koła i podwyższonym prześwitem. Rok później auto przeszło face lifting.

Zmieniono m.in. przednie i tylne lampy, zderzaki i pokrywę silnika, a we wnętrzu zmieniono zegary oraz kierownicę. W tej generacji, sukcesywnie dodawano do standardowego wyposażenia m.in. czujniki cofania, centralny zamek, regulowany fotel kierowcy, czy elektryczne sterowanie szyb przednich.

Po prezentacji 11 grudnia 2012 roku już 6 dni później rozpoczęta została produkcja trzeciej generacji. Skoda Octavia III zbudowana jest na bazie płyty podłogowe MQB, także wykorzystanej do budowy innych aut, m.in. Audi A3 czy Volkswagena Golfa VII. Rok później w Genewie przedstawiono wersję kombi oraz wersję z napędem na cztery koła.

Festiwal szybkości w Goodwood był okazją dla zaprezentowania sportowej wersji RS, charakteryzującej się niższym zawieszeniem, innym zderzakiem przednim z wlotami powietrza, dyfuzorem pod tylnym zderzakiem oraz tylnym spoilerem. 2014 rok to wersja Scout, czyli wersja uterenowiona z plastikowymi zderzakami i podniesionym prześwitem. Ten model został standardowo wyposażony w napęd na cztery koła w układzie Haldex piątej generacji, a przy okazji zaprezentowano wersję G-TEC z silnikiem 1.4 TGI na gaz ziemny.

Rok 2016 to face lifting przynoszący zmianę reflektorów przednich, obecnie dwuczęściowych, delikatną zmianę atrapy chłodnicy, a także świateł przeciwmgłowych. Zaprezentowano również nowy, trzycylindrowy silnik 1.0 TSI, a na listę standardowego wyposażenia wpisano dodatkowo adaptacyjne zawieszenie oraz bezprzewodową ładowarkę do smartfonów.

Auta Skoda w dwóch generacjach produkowane są obecnie w Czechach, na Ukrainie, w Rosji, Kazachstanie i w Chinach.

Zestawy sprzęgieł i kół dwumasowych, które najczęściej polecamy naszym klientom to części sprawdzonych i niezawodnych firm LUK, SACHS oraz VALEO zajmujących się produkcją części na pierwszy montaż, a tym samym liderów w branży motoryzacyjnej. W zależności od modelu Państwa samochodu oferujemy zestawy z kołem dwumasowym i bez do modelu Skoda Octavia, zestawy ze sztywnym kołem zamachowym do Skoda Octavia oraz same koła dwumasowe Octavia.

Proponowane przez nas kompletne zestawy sprzęgła Octavia:

 • Kompletny zestaw sprzęgła Octavia firmy LUK nr 622223500
 • Kompletny zestaw sprzęgła Octavia firmy LUK nr 623307400
 • Kompletny zestaw sprzęgła Octavia firmy SACHS nr 3000845701
 • Kompletny zestaw sprzęgła Octavia firmy SACHS nr 3000332001

W skład zestawów sprzęgła do Skoda Octavia wchodzą:

 • Tarcza sprzęgła
 • Docisk sprzęgła
 • Łożysko oporowe

Kompletne zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym Octavia:

 • Zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym Octavia firmy SACHS nr 2290601009
 • Zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym Octavia firmy SACHS nr 2290601050
 • Zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym Octavia firmy SACHS nr 2290601005
 • Zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym Octavia firmy SACHS nr 3000951790

W skład zestawów sprzęgła z kołem dwumasowym Skoda Octavia wchodzą:

 • Tarcza sprzęgła
 • Docisk sprzęgła
 • Łożysko oporowe
 • Koło dwumasowe

Zestawy sprzęgła ze sztywnym kołem zamachowym do Skoda Octavia:

 • Zestaw sprzęgła ze sztywnym kołem zamachowym Octavia firmy VALEO nr 835066
 • Zestaw sprzęgła ze sztywnym kołem zamachowym Octavia firmy VALEO nr 835050
 • Zestaw sprzęgła ze sztywnym kołem zamachowym Octavia firmy VALEO nr 826317

W skład zestawów sprzęgła ze sztywnym kołem zamachowym Skoda Octavia wchodzą:

 • Tarcza sprzęgła
 • Docisk sprzęgła
 • Łożysko oporowe
 • Sztywne koło zamachowe

W razie wątpliwości zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego z naszymi wyspecjalizowanymi doradcami, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Zachęcamy również do odwiedzenia portali Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl i zapoznania się z opiniami naszych klientów, które są potwierdzeniem naszego profesjonalizmu, troski o klienta i specjalistycznej wiedzy.
Koło dwumasowe do Skody Octavii

W Skodach Octavia dwumasa redukuje poziom wibracji pojawiających się podczas postoju, na biegu jałowym. To także jeden ze sposobów, aby zmniejszyć poziom spalania paliwa. We prawie wszystkich Octaviach z silnikami wysokoprężnymi montowana jest dwumasa. Polecamy przygotowane przez nas zestawy koła dwumasowego wraz ze sprzęgłem, przystosowane do Skody Octavii. To znacznie niższa cena oraz pewność, że całość zużywać się będzie w znacznie wolniejszym tempie. Wszystkie części są fabrycznie nowe.
Często kupowane części do SKODA OCTAVIAFELICIA  <<     OCTAVIA   >>    RAPID