KOŁO DWUMASOWE DO SKODA

Logo SKODAWybierz model SKODA:

Zobacz ceny dwumas do Skody
Sprzęgło dwumasowe do Skoda

Historia Skody sięga II połowy XIX wieku i początkowo była związana z dwoma osobnymi firmami.

Pierwsza z firm została założona w 1859 roku w Pilznie. Były to zakłady przemysłu metalowego. W 1869 roku przeszły one na własność Emila Skody, który wcześniej był zatrudniony na stanowisku kierownika. Pierwsze auto opuściło fabryki Skody dopiero w 1924 roku. Był to model 25/100 produkowany dzięki współpracy z  hiszpańską firmą Hispano-Suiza. Wcześniej firma działała w sektorze metalurgicznym i zbrojeniowym.

Druga z firm Laurin & Klement została założona w 1895 roku przez Vaclava Laurina i Vaclava Klementa w miejscowości Mlada Boleslav. Początkowo zajmowała się produkcją rowerów i motocykli. W roku 1905 wyprodukowała pierwszy model samochodu - Voiturette A wyposażonym w silnik o mocy 7 KM.

Fuzja Skody i Laurin & Klement

Niestety, w 1924 roku zakłady produkcyjne firmy Laurin & Klement spłonęły w pożarze. Aby ratować przedsiębiorstwo, w 1925 roku przeszła ona na własność Skody. W tym samym roku zadebiutował model 150 z logiem nowego właściciela.

Spośród wielu wyprodukowanych przez Skodę modeli samochodów, najpopularniejsze to zaprezentowana w 1959 roku Skoda Octavia oraz w 1987 roku Skoda Favorit (z silnikiem z przodu pojazdu). Skodę Favorit zastąpiła w 1994 roku Skoda Felicia, a tę od 1999 roku Skoda Fabia. W 1996 roku powrócił także w nowej odsłonie model Octavia. Kolejne lata to rewelacyjne modele jak Superb, Roomster, Kodiaq, Scala, Yeti i przeznaczona do jazdy typowo miejskiej Skoda Citigo (również w wersji z silnikiem elektrycznym).

Przejęcie Skody przez Volkswagen

Warto odnotować, że Skoda w 1991 roku weszła w skład koncernu Volkswagen. Nadal jednak produkuje samochody pod swoja marką. Siedziba firmy znajduje się w Mlada Boleslav.

Koła dwumasowe i zamachowe do samochodów Skoda

Auta produkowane przez Skodę uchodzą za praktyczne, mało awaryjne oraz charakteryzujące się dobrymi parametrami technicznymi. Jednym z elementów Skody, który podlega zużyciu jest koło dwumasowe Skoda na tle innych marek wypada raczej typowo jeżeli chodzi o awaryjność tego elementu. Dokładna cena koła dwumasowego zależna jest od modelu auta i typu silnika. Niestety, naprawa dwumasy w Skodzie bywa kosztowna. Na szczęście można znaleźć koła zamachowe w dobrej cenie i w ten sposób obniżyć koszty naprawy.

Kupując koło dwumasowe Skoda warto pamiętać, że cena dwumasy może się mocno różnić w zależności do sprzedawcy. Aby znaleźć dobrą ofertę warto odwiedzić sklep sprzegla24.pl posiadający w swoim asortymencie tanie koła zamachowe.


Koła dwumasowe i sztywne do Skody z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do SKODASEAT  <<     SKODA   >>    SMART