Sprzęgło i koło dwumasowe SKODA

Dostępne części: sprzęgło, koło dwumasowe lub zamachowe, docisk sprzęgła, tarcza, wysprzęglik, łożysko, siłownik sprzęgła, pompa, śruby.

Wybierz model samochodu producenta SKODA
SKODA CITIGO
Produkcja w latach: 2011.10 - obecnie.

SKODA FABIA
Produkcja w latach: 1999.08 - obecnie.

SKODA FAVORIT
Produkcja w latach: 1989.05 - 1994.09

SKODA FELICIA
Produkcja w latach: 1994.10 - 2002.04

SKODA OCTAVIA
Produkcja w latach: 1996.09 - obecnie.

SKODA RAPID
Produkcja w latach: 2012.07 - obecnie.

SKODA ROOMSTER
Produkcja w latach: 2006.03 - obecnie.

SKODA SUPERB
Produkcja w latach: 2001.12 - obecnie.

SKODA YETI
Produkcja w latach: 2009.05 - obecnie.
Skoda - Sprzęgło, Koło dwumasowe, Zamachowe, Tarcza, Docisk, Wysprzęglik

Skoda to czeska marka samochodów, która od 1991 roku, podobnie jak hiszpański Seat oraz niemieckie Audi, jest własnością koncernu Volkswagen. Co ciekawe, na terenie Polski, w Poznaniu, znajduje się zakład produkcyjny, w którym montowane są modele: Skoda Octavia, Skoda Pickup, Skoda Fabia oraz Skoda Felicia.

Marka jest sprzedawana nie tylko na rynku europejskim, lecz także w Chinach i w Australii, gdzie całkiem nieźle sobie radzi. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w Czechach, w miejscowości, która jest główną siedzibą przedsiębiorstwa – Mladej Boleslav, znajduje się również muzeum motoryzacyjne, prezentujące historię działalności Skody od samego początku jej istnienia. W naszej ofercie mamy wysokiej jakości sprzęgło Skoda w konkurencyjnych cenach.  

Historia marki Skoda sięga roku 1895, w którym dwaj zapaleni rowerzyści – mechanik Vaclav Laurin oraz sprzedawca książek Vaclav Klement – wspólnie rozpoczęli produkcję rowerów. Jako że w tamtym czasie większość Czechów była żarliwymi patriotami, firma otrzymała nazwę Slavia. Cztery lata później przedsiębiorcy zajęli się także produkcją motocykli, a po paru kolejnych latach opracowali model pierwszego samochodu.

Na początku XX wieku na drogi wyjechał model Voiturette A, który odniósł ogromny sukces, stając się klasykiem czeskiej motoryzacji. W czasie pierwszej wojny światowej firma rozpoczęła działalność na rzecz sił zbrojnych. Produkowała wówczas nie tylko samochody, lecz także autobusy, ciężarówki, silniki samolotowe oraz maszyny rolnicze. W roku 1925 przedsiębiorstwo połączyło swe siły z firmą Pizen Skodovka pod wspólną nazwą Skoda.

W czasie okupacji Czechosłowacji podczas drugiej wojny światowej, zakłady Skody przekształcono w fabryki, które służyły niemieckiemu państwu nazistowskiemu. Produkowano w nich elementy niemieckich samolotów oraz pojazdów wojskowych. Po wojnie Skoda stała się przedsiębiorstwem narodowym, przejmując całą produkcję samochodów osobowych. Niedługo po przekształceniu, fabrykę opuścił model Skoda 1200, który w kolejnych latach był kilkukrotnie modernizowany, a jego produkcji zaprzestano dopiero w roku 1973.

W czasie zimnej wojny Skoda wypuściła na rynek czechosłowacki i międzynarodowy między innymi modele: Octavia, Felicia oraz Rapid. Produkcja nie ustawała mimo coraz większej konkurencji ze strony krajów zachodnich. Wraz z upadkiem komunizmu, na rynku zapanował nowy ład i coraz więcej firm prywatyzowano. Skoda rozpoczęła wówczas współpracę z niemieckim Volkswagenem, który w roku 1991 był posiadaczem 30% jej udziałów, a procent ten w ciągu kolejnych lat stopniowo się zwiększał.

Od tamtego czasu marka Skoda rośnie w siłę. Od lat plasuje się na szczycie rankingów satysfakcji konsumentów. Samochody Skoda spotkać dziś można na drogach wielu krajów na świecie. W sierpniu 2011 roku model Skoda Octavia vRS ustanowił rekord świata na torze Bonneville, stając się tym samym najszybszym na świecie samochodem z silnikiem o pojemności do dwóch litrów, osiągając prędkość 365 km/h.

Decydując się na zakupy w sklepie Sprzegla24.pl decydujecie się Państwo na najwyższą jakość usług i najbardziej atrakcyjne ceny do 60% niższe, niż te oferowane przez konkurencję. Bogaty asortyment sklepu obejmuje sprzęgła Skoda oraz koła dwumasowe Skoda zarówno montowane fabrycznie, jak i tańsze zamienniki. Ponadto, oferujemy sprzęgła i koła dwumasowe do wszystkich światowych marek samochodów produkcji europejskiej, amerykańskiej, jak i azjatyckiej.

Dodatkowo, do każdego zamówienia realizujemy darmową wysyłkę w ciągu 24h od złożenia oferty. W razie wątpliwości przy wyborze odpowiedniego zestawu sprzęgła Skoda lub koła dwumasowego Skoda zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi ekspertami, którzy zawsze chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Zapraszamy również do zapoznania się z opiniami naszych dotychczasowych klientów na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl.

SEAT   <<     SKODA    >>    SMART