SPRZĘGŁO DO SSANGYONG

Logo SSANGYONGWybierz model SSANGYONG:

Zobacz ceny sprzęgła do Ssangyonga
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Ssangyong

Początek tej południowokoreańskiej firmy motoryzacyjnej datuje się na 4 marca 1954, powstałej pod nazwą Hadonghwan Motor Company i początkowo niezajmującej się konstruowaniem i produkcją samochodów osobowych. Jej początkowy okres to przede wszystkim samochody terenowe, w tym produkowane na licencji od 1964 roku słynne Jeepy. Zlecenie owo zresztą wykonywane było na potrzeby stacjonujących w Korei Południowej wojsk amerykańskich. Oprócz tego produkowano samochody ciężarowe, autobusy oraz pojazdy specjalnego przeznaczenia, jak wozy strażackie.

Pierwsze nazewnictwo firmy funkcjonowało do 1977 roku, kiedy zostało zmienione na Dong-A Motor, a po przejęciu jej przez Ssangyong Business Group w roku 1986, dwa lata później przyjęła nazwę SsangYong Motor Company, w tłumaczeniu oznaczająca bliźniacze smoki. Pomimo późniejszych rotacji i zmiany właścicieli, nazwa funkcjonuje do dziś.

Wejście na rynki europejskie w 1991 roku umożliwiła firmie współpraca z niemieckim koncernem Daimler-Benz, który stał się w 1993 roku posiadaczem 5% udziału SsangYong. W jej wyniku niektóre pojazdy marki zostały wyposażone w niemieckie podzespoły (m.in. modele Musso i Korando) albo wręcz bazują na projektach niemieckich pojazdów (jak modele Chairman i Istana).

Nieco wcześniej, bo w roku 1990 firma przejęła brytyjskiego bankruta, Panther Westwinds, producenta samochodów sportowych i luksusowych, ale próba przywrócenia upadającej firmie rentowności nie odniosła sukcesu i brytyjskie przedsiębiorstwo zostało zlikwidowane. W roku 1999 zaś całość SsangYong została wykupiona przez rodzimego potentata motoryzacyjnego firmę Daewoo i był to krótki, roczny epizod zmiany nazwy produkowanych samochodów właśnie na Daewoo. Z przyczyn wynikłych z problemów finansowych firmy, szybko jednak powrócono do starej nazwy.

W roku 2004 sprzedano 49% udziałów firmy chińskiemu koncernowi Shanghai Automotive Industry Corporation, który od roku z nią współpracował w systemie montażu CKD, a w styczniu 2009 roku firma znalazła się na skraju upadłości i musiała poprosić sąd o ochronę przed wierzycielami. Wstrzymana została również produkcja samochodów, którą wznowiono dopiero w roku 2010, po wykupieniu firmy przez indyjski koncern Mahindra & Mahindra Limited. Nazwa SsangYong została zachowana, a samochody produkowane są do dziś. Między innymi produkowany od 2015 roku osobowy crossover segmentu B o nazwie SsangYong Tivoli.

Sklep Sprzegla24.pl oferuje Państwu szeroki wybór sprzęgieł Ssangyong, kół dwumasowych oraz innych części układu napędowego do Ssangyong różnych producentów i w różnej cenie. Do wyboru macie Państwo sprzęgła światowej sławy producentów takich jak SACHS, Valeo, jak również producentów oferujących tańsze zamienniki również wysokiej jakości takich jak ASHIKA, JAPAN PARTS, czy Japan Line.

 

Ponieważ dbamy o Państwa zadowolenie, oferowane przez nas sprzęgła Ssangyong sprzedajemy po możliwie jak najniższej cenie, dlatego też bywa, że ceny konkurencji bywają nawet 60% wyższe od naszych.

 

Ponadto, to my pokrywamy wszystkie koszty wysyłki, więc oferujemy Państwu darmową dostawę towaru kurierem UPS w wyznaczone przez Państwa miejsce. Dbając o Państwa czas, wszystkie zamówienia realizujemy w ciągu 24h od chwili złożenia zamówienia.

Jednocześnie zapewniamy Państwa, że zakupy w sklepie Sprzegla24.pl to jak najbardziej bezpieczna inwestycja, ponieważ w ciągu 10 dni od złożenia zamówienia możecie Państwo zwrócić zakupiony towar bez podania przyczyny.

 

Wszystkie oferowane przez nas produkty, w tym zestawy sprzęgła Sssangyong posiadają pełną gwarancję producenta i są fabrycznie nowe. W razie pytań, bądź wątpliwości przy wyborze odpowiedniego koła dwumasowego lub sprzęgła Ssangyong gwarantujemy Państwu profesjonalny dobór części i porady wyspecjalizowanych konsultantów sklepu Sprzegla24.pl.

 

Na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl możecie Państwo zapoznać się z opiniami naszych dotychczasowych klientów, którymi chwalimy się z dumą, ponieważ wszystkie osoby, które dokonały zakupów w naszym sklepie w pełni pozytywnie wyraziły się o usługach oferowanych przez nasz sklep Sprzegla24.pl.
Często kupowane części do SSANGYONGZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.