SPRZĘGŁO DO SMART

Logo SMARTWybierz model SMART:

Zobacz ceny sprzęgła do Smarta
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Smart

Pomysł na ten niewielki, wygodny miejski samochód narodził się w głowie przedsiębiorcy ze Szwajcarii, Nicolasa Hayeka, znanego z produkcji zegarków marki Swatch. Właśnie stąd wzięła się nazwa tego samochodu: Swatch Mercedes ART.  Spółka ma swoją siedzibę Boblingen w Niemczech i od 2002 roku prowadzi współpracę z Brabus – tuningowym przedsiębiorstwem, która dostarcza akcesoria do wszystkich samochodów Smart. Firma Smart współpracuje również z japońskim przedsiębiorcą Mitsubishi.

Plan realizacji obejmował stworzenie dwuosobowego auta, które, chociaż nie mieści wiele bagażu, jest tanie i bezpieczne - w skrócie, które stanowiłoby idealne rozwiązanie, umożliwiające bezproblemowe poruszanie się po miejskich ulicach. Hayek swój pomysł przedstawiał różnym koncernom. Na współpracę zgodziła się firma Daimler-Benz. W celu stworzenia Smarta powstała specjalnie wydzielona spółka, a realizacją projektu Szwajcara zajęli się inżynierowie pracujący dla Mercedesa. W 1998 roku udało się doprowadzić prace do skutku - fabrykę opuścił pierwszy samochód marki Smart, wkrótce dostępny w kilku modelach: ForTwo, ForFour, Roadster i wersja kabrio.

W roku 2003 podjęto decyzję o zmianie nazwy firmy: z MCC Smart przemianowano ją na Smart GmbH (spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością). W tym samym roku na rynek została wypuszczona nowa wersja modelu ForTwo, w której udoskonalono zawieszenie oraz zmieniono jednostki napędowe. Obecnie produkowana jest trzecia wersja tego modelu.

Projektanci Smart dbają o to, żeby każdy kolejny model pozwalał cieszyć się kierowcom jeszcze większym komfortem. Z tego powodu regularnie ulepszana jest np. miękkość amortyzatorów czy sprzęgło Smart, a kolejne generacje ForTwo wyposażono m.in. w systemy ABS i ESP.

Ten niewielki pojazd to niedrogie rozwiązanie, które cieszy się popularnością wśród mieszkańców dużych miast. Mimo niewielkich gabarytów spełnia oczekiwania osób ceniących zwrotność, i które nie chcą mieć problemów z parkowaniem. Funkcjonalność i kompaktowość to jego podstawowe zalety marki. Ta ostatnia podkreślona została w logotypie. Logo przedstawia bowiem szary napis Smart, przed którym znajduje się litera "c" oraz złota strzałka. Pierwszy element dotyczy właśnie wielkości auta (compact), strzałka z kolei wiąże się z przyszłościowym myśleniem, wychodzącym poza utarte schematy.

Mimo tak małych rozmiarów w samochodzie znajduje się wszystko to, co potrzebne do bezpiecznej i przyjemnej jazdy, a każdy szczegół tej niewielkiej konstrukcji (np. sprzęgło Smart) został dokładnie przemyślany.

Nasi wyspecjalizowani konsultanci pomogą Państwu dobrać odpowiedni zestaw sprzęgła, bądź koła dwumasowego do Państwa Smarta oraz odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +22 258 44 43. Zamówienia w sklepie Sprzegla24.pl można składać również poprzez formularz kontaktowy na stronie.

Dbając o naszych klientów, do wszystkich zamówień realizujemy darmową wysyłkę do 24h od złożenia zamówienia. Potwierdzeniem naszego profesjonalizmu, troski o klienta oraz specjalistycznej wiedzy są opinie wydawane przez naszych dotychczasowych klientów, z którymi możecie Państwo zapoznać się odwiedzając portale Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl.
Często kupowane części do SMARTZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.