SPRZĘGŁO DO SEAT

Logo SEATWybierz model SEAT:

Zobacz ceny sprzęgła do Seata

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Seat

Seat to hiszpańska marka samochodów istniejąca na rynku od 1950 roku. Co ciekawe, firma założona została w roku przez kilka podmiotów: Fiat (7%, przedsiębiorstwa o charakterze państwowym (51%) , w tym Narodowy Instytut Przemysłu oraz korporacja składająca się z sześciu banków (42%). Nie dziwi więc fakt, że początkowo produkowane modele Seata w wielu elementach przypominały włoską markę.

Seat to skrót od pełnej nazwy, która brzmi Sociedad Espanola de Automobiles de Turismo. Hiszpańska firma wyraźnie odznacza się na tle innych europejskich producentów - nie tylko jest jedną z najmłodszych, ale też jej założycielem nie jest jedna osoba, a cała grupa przedsiębiorstw.

W 1953 roku fabrykę opuścił Seat 1400, swoim wyglądem jawnie nawiązujący do Fiata 1400. Również kolejny model, Seat 600 był odpowiednikiem włoskiego modelu (Fiat 600). Samochód zyskał niezwykłą popularność i wkrótce hiszpańskie ulice zapełniły się autami tego model. W najprostszej wersji auto to posiadało napęd na tylną oś oraz pojemność silnika równą 636 cm3. Z czasem te parametry oczywiście ulegały poprawie, wprowadzono nowsze technologie, np. nowoczesne sprzęgło Seat i wiele innych, innowacyjnych elementów.

Nawiązywanie do wyglądu aut Fiata nie oznaczało jednak, że Seat zaprzestał poszukiwania własnego kierunku rozwoju. Do autorskich modeli zaliczyć można model 133. W latach 60 marka miała już ugruntowaną pozycję na rynku motoryzacyjnym, toteż wkrótce rozszerzyła swoją działalność, eksportując auta poza granice Hiszpanii.

Lata 80. to czas, kiedy następuje rozłam między markami - Fiat pozbywa się akcji Seata. Rok później współpracę z hiszpańską firmą podejmuje z Volkswagenem. Koncern nabywa 51% udziałów w przedsiębiorstwie Seat stając się tym samym jej głównym właścicielem. Niedługo potem na rynek trafia model Ibiza. W latach 90. Volkswagen całkowicie wykupuje Seata i do dzisiaj marka należy do tego koncernu.

Mówiąc o poczynaniach Seata w XXI wieku, warto wspomnieć o modelu Salsa, Altea, oraz wzorowanych na nim modelach Toledo, Altea XL czy Leon. Jedne z bardziej popularnych modeli Seat w Polsce to SEAT Ibiza, SEAT Cordoba, czy SEAT Panda. Obecnie marka, która powstała głównie po to, by zmotoryzować Hiszpanię, znana jest na całym świecie, a jej niebywały progres doskonale oddaje jeden z nowszych modeli - pierwszy SUV - Seat Alteca, łączący w sobie funkcjonalność i elegancki wygląd.

Sklep Sprzegla24.pl oferuje Państwu szeroki wybór sprzęgieł Seat oraz kół dwumasowych Seat dostosowanych do Państwa wymagań nie tylko względem jakości, ale również ceny. Dzięki temu, że dysponujemy częściami oryginalnie montowanymi w autach Seat oraz tańszymi zamiennikami z pewnością zaoferujemy Państwu najbardziej atrakcyjny zestaw sprzęgła Seat. Ceny części w sklepie Sprzegla24.pl bywają niższe nawet do 60% od cen konkurencji.

Dodatkowo oferujemy Państwu darmową wysyłkę w ciągu 24h od chwili złożenia zamówienia. Co więcej, nasi fachowi doradcy zawsze chętnie odpowiedzą na Państwa pytania i doradzą, który zestaw sprzęgła Seat będzie najlepszy do modelu państwa samochodu.

Zachęcamy do składania zamówień przez formularz kontaktowy na stronie www.sprzegla24.pl  bądź pod numerem telefonu +22 258 44 43. Zapraszamy również do odwiedzenia profilu naszego sklepu na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl, gdzie przekonacie się Państwo, że zaufały nam już setki klientów, którzy docenili naszą fachową wiedzę i dbałość o klienta.
Często kupowane części do SEATZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.