SPRZĘGŁO DO ROVER

Logo ROVERWybierz model ROVER:

Zobacz ceny sprzęgła do Rovera

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Rover

Rover to brytyjska marka powstała w 1883 roku. W 1890 roku firma Starley&Sutton Co.  przekształcona została w przedsiębiorstwo J. K. Starley&Co. Ltd, które po jakimś czasie (pod sam koniec XIX wieku) przemianowane zostało na Rover Cycle Company. Co ciekawe, początkowo firma zasłynęła nie tylko produkcją samochodów osobowych, ale produkcją pojazdów jednośladowych - rowerów. To właśnie przedsiębiorstwo Rover jako pierwsze wprowadziło i spopularyzowało rowery z dwoma kołami tej samej wielkości, którymi jeździmy do dzisiaj. Dopiero po śmierci założyciela, firma zaczęła zajmować się produkcją samochodów. Wprowadzenie na rynek rozwiązań motoryzacyjnych stało się więc dla przedsiębiorstwa priorytetem dopiero w roku 1901.

Podczas II wojny światowej fabryki Rover odgrywały znaczącą rolę – na zlecenie państwa zajmowały się bowiem produkcją silników lotniczych i ram potencjalnych samolotów wojennych. W ramach akcji mobilizującej kraj do zbrojeń, Rover przystąpił też do projektowania silników odrzutowych oraz silników do czołgów.

Pierwszym samochodem, który opuścił fabryki firmy był Rover 8 (model był dwuosobowy). Warto wspomnieć o tym, że mimo produkcji aut, firma nie przestała produkować rowerów. Oprócz tego na rynek wypuszczała też różnorodne modele samochodów ciężarowych oraz motocykli. W czasie wojny Rover zaczyna współpracować również z przedsiębiorstwami prywatnymi.

Lata powojenne zaznaczyły się w historii Rovera polepszeniem sytuacji finansowej, co przyczyniło się do rozszerzenia produkowanych pojazdów o modele terenowe (Land Rover). Zanim firma dotarła do dzisiejszego punktu, po drodze przechodziła jeszcze kilka perturbacji. Miało to związek z przejściową, ale wyniszczającą sytuacją na brytyjskim rynku samochodów, co doprowadziło do tego, że Rover stał się częścią przedsiębiorstwa Leyland Moto Corporation, a następnie, po fuzji z British Motor Holding, całość zjednoczona została w British Leyland.

Jak wiemy, historia nie kończy się w tym miejscu - na samym początku lat 70 udaje się wyodrębnić firmę Range Rover. W kolejnych dekadach firma przechodziła wiele zmian: przejęcie przez koncern BMW czy sprzedaż licencji na używanie nazwy Rover.

Obecnie marka samochodowa Rover jest własnością indyjskiego koncernu Tata Motors. Fuzja miała miejsce zaraz po tym jak przedsiębiorstwo Rover ogłosiło bankructwo w 2005 roku. Marka zasłynęła modelem Range Rover, który łączy w sobie moc auta terenowego i wygodę luksusowego samochodu. Oprócz tego warto wspomnieć o modelach CityRover, Rover75, Land Rover Defender, czy Rover 25, którego każda część, w tym sprzęgło Rover, zaprojektowana została z myślą o bezpieczeństwie - do dziś ten model uważany jest za najbardziej bezpieczny. 

Szeroki asortyment sklepu Sprzegla24.pl sprawia, że możemy dobrać zawsze najlepsze sprzęgło, bądź koło dwumasowe do każdego samochodu produkcji azjatyckiej, europejskiej, jak i amerykańskiej. Dysponujemy również sprzęgłami Rover oraz kołami dwumasowymi Rover. W zależności od Państwa potrzeb i możliwości finansowych mogą to być części oryginalnie montowane, bądź tańsze zamienniki często równie dobre pod względem jakości.

Zamówienia na sprzęgła i koła dwumasowe Rover można składać przez formularz kontaktowy na stronie oraz telefonicznie. Zachęcamy również do telefonicznego kontaktu w razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie wyboru odpowiednie zestawu sprzęgła Rover – nasi fachowi doradcy z pewnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i rozwieją wątpliwości. Dodatkowo, sklep Sprzegla24.pl oferuje darmową wysyłkę w ciągu 24h od momentu, kiedy złożycie Państwo zamówienie.

Odwiedzając profil naszego sklepu na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl możecie Państwo zapoznać się ze wszystkimi opiniami naszych dotychczasowych klientów. Są one najlepszą wizytówką naszego sklepu i dowodem na nasz profesjonalizm i dbałość o klienta indywidualnego.
Często kupowane części do ROVERZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.