SPRZĘGŁO DO PORSCHE

Logo PORSCHEWybierz model PORSCHE:

Zobacz ceny sprzęgła do Porsche

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Porsche

Porsche bez wątpienia stało się synonimem luksusu, a niektóre samochody tej marki uznaje się za kultowe. Firma powstała przed wojną, w roku 1931.

Od początku zajmowała się produkcją samochodów osobowych, jednakże po dojściu Hitlera do władzy także pojazdów wojskowych i pancernych na użytek III Rzeszy. Również i po wojnie, w latach pięćdziesiątych XX wieku wyprodukowano jeden model samochodu terenowego dla niemieckiej armii, o nazwie Porsche 597 „Jagdwagen”, ale sztandarowymi produkowanymi modelami są do dziś samochody sportowe, uzupełniane o samochody luksusowe.

Za pierwszy model marki uważa się Porsche 356 z roku 1948, którego linię nadwozia zaprojektował Erwin Komenda, ten sam, który zaprojektował słynnego Volkswagena Garbusa. Także i wiele podzespołów modelu 356 pochodziło od Garbusa, m.in. silnik i dopiero w trakcie produkcji kolejnych wersji dochodziło do modernizacji i zastępowania poszczególnych części własnymi wyrobami. Ostatnie wersje produkowane były już z własnym silnikiem Porsche. Produkcja modelu trwała aż do roku 1965, a dwa lata wcześniej zaprezentowano model, który bez wątpienia stał się najbardziej rozpoznawaną produkcją tej marki.

Porsche 911 okazało się tak udanym samochodem sportowym, że odniosło sukces i na torach wyścigowych i w sprzedaży. Model ten jest zresztą ciągle produkowany, modernizowany i ulepszany, a do roku 2013, czyli pięćdziesięciolecia wypuszczenia na rynek, sprzedano 820 000 egzemplarzy auta w różnych wersjach. Model 911 był pierwszym samochodem nieterenowym, który wygrał wyścig Paryż-Dakar.

W roku 1972 doszło do zmiany prawnej statusu firmy, która stając się spółką akcyjną, poszerzyła asortyment produkowanych przez siebie towarów. Oprócz samochodów powstają więc meble, zegarki czy okulary przeciwsłoneczne z logo firmy Porsche, którym od początku jest herb z biegnącym koniem, zapożyczonym od miasta Stuttgart, gdzie mieści się siedziba firmy. Również firmy zewnętrzne, jak n.p. Adidas, współpracują pod tym względem z Porsche, mając prawo do umieszczania na swoich wyrobach logo tej marki.

Spółka Porsche zawsze miała silne więzi z marką Volkswagen i chociaż przez długie lata opierała się przejęciu jej przez kogokolwiek z branży, ze względu na kłopoty finansowe, zarząd musiał się zgodzić na fuzję obu przedsiębiorstw, do czego doszło w roku 2011.

Obecny status firmy pozwala na zachowanie marki, która swoje salony samochodowe również otwiera na świecie pod taką nazwą. W Polsce znajduje się obecnie pięć przedstawicielstw Porsche, w pięciu różnych miastach. Najnowszymi modelami marki są Porsche 911 (wersja oznaczona 991), Porsche 981 Boxter oraz Porsche Macan, produkowany od 2013 roku.

Sklep Sprzegla24.pl posiada w ofercie szeroki asortyment sprzęgieł i kół dwumasowych do wszystkich modeli samochodów. Bez trudności nasi eksperci pomogą dobrać najlepszy zestaw sprzęgła Porsche, bądź koła dwumasowego Porsche do Państwa samochodu. To, co liczy się dla nas najbardziej to Państwa satysfakcja i najwyższa jakość usług, dlatego oferujemy zarówno części Porsche montowane fabrycznie, jak również nieco tańsze zamienniki równie wysokiej jakości. W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi wyspecjalizowanymi doradcami, którzy z chęcią odpowiedzą na Państwa pytania.

Dodatkowo, decydując się na zakup sprzęgła Porsche lub koła dwumasowego Porsche otrzymujecie Państwo darmową wysyłkę w ciągu 24h od momentu złożenia zamówienia oraz roczną gwarancję na zakupiony towar. Zachęcamy do odwiedzenia profilu naszego sklepu na portalach Okazje.info.pl oraz Ceneo.pl i zapoznania się z opiniami naszych dotychczasowych klientów, które są najlepszą wizytówką naszego sklepu. 
Często kupowane części do PORSCHEZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.