SPRZĘGŁO DO MERCEDES

Logo MERCEDESWybierz model MERCEDES:

Zobacz ceny sprzęgła do Mercedesa

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Mercedes

Mercedes - Benz to niemieckie samochody, których produkcję prowadzi międzynarodowy koncern Daimler AG (wcześniej DaimlerChrysler AG). Marka uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych na światowym rynku motoryzacyjnym (szczególnie jeżeli chodzi o samochody osobowe) i jednocześnie jest jedną z najstarszych funkcjonujących marek w tej branży. Produkuje zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, dostawcze i autobusy.

Historia tej marki ma swój początek w latach 80. XIX wieku. Dokładnie powstała ona w 1881 roku i do dzisiaj główna siedziba firmy znajduje się w Stuttgarcie. Wtedy to niemieccy inżynierowie Karl Benz i Gottlieb Daimler- niezależnie od siebie zaczęli pracę nad rozwojem transportu zmotoryzowanego. W 1883 roku w Mannheim Benz, założył firmę Benz & Co., a w 1890 roku dzięki staraniom Daimlera postała marka Daimler- Motoren- Gesellschaft. Aby ich produkty były jak najbardziej rozpoznawalne obydwoje szukali dla swoich firm chwytliwego znaku, który przyciągał by oko i byłby na tyle charakterystyczny, żeby kojarzyć się tylko z ich markami. Początkowo były to ich nazwiska. Ostatecznie logiem połączonych marek Mercedes- Benz został wieniec laurowy (początkowo było to koło zębate), który otacza nazwisko Benz'a. Warto również wspomnieć, że na przełomie XIX i XX wieku, firma Daimler- Motorren- Gesellschaft uzyskała nową markę "Mercedes". Logo Mercedes-Benz widnieje nie tylko na samochodach osobowych, ale również samochodach dostawczych, ciężarowych, autobusach oraz silnikach.

Mercedes to imię hiszpańskiego pochodzenia, które nosiła córka austriackiego entuzjasty postępu technicznego i motoryzacyjnego- Emila Jellinka, który dla klienta firmy Daimlera stworzył model samochodu Phonix z silnikiem 8- konnym znajdującym się z przodu. W kwietniu 1900 roku podpisano umowę na mocy, której nowe silniki firmy DMG nosiły nazwę Daimler- Merceses (od pseudonimu Jellinka, który pomagał w konstruowaniu).

Firmy Benza i Daimlera, które przez większość czasu ze sobą mocno konkurowały, w czasie I wojny światowej zostały ze sobą połączone, przy gwarancji zachowania stabilności ekonomicznej i w takiej konfiguracji dotrwały do 1998 roku.

Od samego początku swojego działania na rynku ta niemiecka firma projektowała i budowała swoje pojazdy mając na względzie ich wysoką jakość, bezpieczeństwo, innowacje i fascynacje.

Co ciekawe, nieopodal siedziby otwarto w 2006 roku muzeum marki Mercedes, które przedstawią bogatą historię marki. Pod jej znakiem zostało bowiem wyprodukowanych 550 modeli pojazdów, w tym 350 samochodów osobowych, 140 modeli aut wyścigowych oraz 60 pojazdów użytkowych.

Od maja 2006 roku w Stuttgarcie otwarte jest muzeum marki Merceses. Według raportu firmy analitycznej Millward Brown, handlowy znak Mercedesa jest wart ponad 21 miliardów dolarów.

Sklep Sprzegla24.pl oferuje Państwu profesjonalny dobór kompletnych zestawów sprzęgieł i kół dwumasowych do każdego modelu pojazdu. W szerokim asortymencie sklepu znajdują się tanie zamienniki, ale również sprzęgła i koła dwumasowe montowane na pierwszy montaż. Do każdego zamówienia zapewniamy darmową wysyłkę do 24h.

Sprzęgła Mercedes-Benz oraz koła dwumasowe Mercedes-Benz możecie Państwo zamawiać poprzez formularz kontaktowy na stronie sklepu oraz dzwoniąc pod numer +48 (22) 258 44 43. Nasi wyspecjalizowani doradcy zawsze odpowiedzą na Państwa pytania i wybiorą najlepszy zestaw sprzęgła Mercedes do państwa samochodu dostosowany do Państwa oczekiwań i możliwości finansowych. Ceny części Mercedes-Benz w sklepie Sprzegla24.pl niejednokrotnie są o 60% niższe od tych oferowanych przez konkurencję.

Zapraszamy także do odwiedzenia portali Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl, gdzie możecie Państwo zapoznać się z opiniami naszych dotychczasowych klientów, które potwierdzają pełen profesjonalizm naszych pracowników oraz wysoką jakość naszych usług.
Często kupowane części do MERCEDESZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.