SPRZĘGŁO DO MERCEDES

Logo MERCEDESWybierz model MERCEDES:

Zobacz ceny sprzęgła do Mercedesa

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Mercedes

Mercedes - Benz to niemieckie samochody, których produkcję prowadzi międzynarodowy koncern Daimler AG (wcześniej DaimlerChrysler AG). Marka uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych na światowym rynku motoryzacyjnym (szczególnie jeżeli chodzi o samochody osobowe) i jednocześnie jest jedną z najstarszych funkcjonujących marek w tej branży. Produkuje zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, dostawcze i autobusy.

Historia tej marki ma swój początek w latach 80. XIX wieku. Dokładnie powstała ona w 1881 roku i do dzisiaj główna siedziba firmy znajduje się w Stuttgarcie. Wtedy to niemieccy inżynierowie Karl Benz i Gottlieb Daimler- niezależnie od siebie zaczęli pracę nad rozwojem transportu zmotoryzowanego. W 1883 roku w Mannheim Benz, założył firmę Benz & Co., a w 1890 roku dzięki staraniom Daimlera postała marka Daimler- Motoren- Gesellschaft. Aby ich produkty były jak najbardziej rozpoznawalne obydwoje szukali dla swoich firm chwytliwego znaku, który przyciągał by oko i byłby na tyle charakterystyczny, żeby kojarzyć się tylko z ich markami. Początkowo były to ich nazwiska. Ostatecznie logiem połączonych marek Mercedes- Benz został wieniec laurowy (początkowo było to koło zębate), który otacza nazwisko Benz'a. Warto również wspomnieć, że na przełomie XIX i XX wieku, firma Daimler- Motorren- Gesellschaft uzyskała nową markę "Mercedes". Logo Mercedes-Benz widnieje nie tylko na samochodach osobowych, ale również samochodach dostawczych, ciężarowych, autobusach oraz silnikach.

Mercedes to imię hiszpańskiego pochodzenia, które nosiła córka austriackiego entuzjasty postępu technicznego i motoryzacyjnego- Emila Jellinka, który dla klienta firmy Daimlera stworzył model samochodu Phonix z silnikiem 8- konnym znajdującym się z przodu. W kwietniu 1900 roku podpisano umowę na mocy, której nowe silniki firmy DMG nosiły nazwę Daimler- Merceses (od pseudonimu Jellinka, który pomagał w konstruowaniu).

Firmy Benza i Daimlera, które przez większość czasu ze sobą mocno konkurowały, w czasie I wojny światowej zostały ze sobą połączone, przy gwarancji zachowania stabilności ekonomicznej i w takiej konfiguracji dotrwały do 1998 roku.

Od samego początku swojego działania na rynku ta niemiecka firma projektowała i budowała swoje pojazdy mając na względzie ich wysoką jakość, bezpieczeństwo, innowacje i fascynacje.

Co ciekawe, nieopodal siedziby otwarto w 2006 roku muzeum marki Mercedes, które przedstawią bogatą historię marki. Pod jej znakiem zostało bowiem wyprodukowanych 550 modeli pojazdów, w tym 350 samochodów osobowych, 140 modeli aut wyścigowych oraz 60 pojazdów użytkowych.

Od maja 2006 roku w Stuttgarcie otwarte jest muzeum marki Merceses. Według raportu firmy analitycznej Millward Brown, handlowy znak Mercedesa jest wart ponad 21 miliardów dolarów.

Sklep Sprzegla24.pl oferuje Państwu profesjonalny dobór kompletnych zestawów sprzęgieł i kół dwumasowych do każdego modelu pojazdu. W szerokim asortymencie sklepu znajdują się tanie zamienniki, ale również sprzęgła i koła dwumasowe montowane na pierwszy montaż. Do każdego zamówienia zapewniamy darmową wysyłkę do 24h.

Sprzęgła Mercedes-Benz oraz koła dwumasowe Mercedes-Benz możecie Państwo zamawiać poprzez formularz kontaktowy na stronie sklepu oraz dzwoniąc pod numer +48 (22) 258 44 43. Nasi wyspecjalizowani doradcy zawsze odpowiedzą na Państwa pytania i wybiorą najlepszy zestaw sprzęgła Mercedes do państwa samochodu dostosowany do Państwa oczekiwań i możliwości finansowych. Ceny części Mercedes-Benz w sklepie Sprzegla24.pl niejednokrotnie są o 60% niższe od tych oferowanych przez konkurencję.

Zapraszamy także do odwiedzenia portali Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl, gdzie możecie Państwo zapoznać się z opiniami naszych dotychczasowych klientów, które potwierdzają pełen profesjonalizm naszych pracowników oraz wysoką jakość naszych usług.
Często kupowane części do MERCEDESMAZDA  <<     MERCEDES   >>    MITSUBISHI