SPRZĘGŁA DO LDV

Logo LDVWybierz model LDV:

Zobacz ceny sprzęgła do LDV
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do LDV

Początek marki LDV zaczął się w 1993 r. w Birmingham. Marka powstała na skutek przekształcenia firmy Leyland DAF w Leyland DAF Vans, produkującej samochody dostawcze w Wielkiej Brytanii. Przedsiębiorstwo Leyland DAF Vans po roku prowadzenia działalności zmieniło nazwę na LDV LTD.

Marka LDV przez pierwsze lata działalności produkowała dwa modele aut dostawczych – o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,8 t oraz do 3.5 t. Były to odpowiednio model LDV 200 oraz model LDV 400. Model 200 oraz model 400 opierał się na autach produkowanych od 1974 r. sprzedawanych jako Austin Sherpa, DAF 200/400 czy Leyland 200/400. W roku 1996 ich zastępcą został LDV Pilot dla modelu 200 oraz LDV Convoy dla modelu 400 z silnikiem diesla o pojemności 1,9 L oraz 2,5 L. W 1998 r. oferta marki została powiększona o model LDV Cub. Auto było wytwarzane na bazie modelu Nissan Vanette Cargo.

W okresie 1995-1998 samochód LDV 400 oraz LDV Convoy produkowano w Wytwórni Silników Wysokoprężnych Andoria w Polsce. Przez następne dwa lata, montażem pojazdów zajmowała się fabryka Daewoo Motor Polska w ramach oficjalnej współpracy z LDV. W tym samym okresie marka Daewoo Motor Polska posiadała 50 % udziałów marki LDV. W tym samym okresie, Daewoo pracowało nad projektem dwóch nowych modeli aut dostawczych – DB 100 oraz LD 100. Ze względu na ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa Daewoo Motor Polska, LDV odkupiło od Syndyka Masy Upadłościowej opracowany projekt modelu LDV 100 wraz z całym zapleczem technologicznym służącym do jego produkcji. W 2004 r. firma LDV na własną rękę rozpoczęła produkcję pojazdu opartego na projekcie LDV 100 pod nazwą LDV Maxus.

W latach 90. XX wieku przedsiębiorstwo LDV zatrudniało około 2000 pracowników. Ich produkcja sięgała rzędu 13 000 – 20 000 sztuk aut rocznie. Niestety, po roku 1995 r. sprzedaż pojazdów malała. Firma z powodu kłopotów finansowych w 2005 r. została przejęta przez zagranicznych inwestorów i sprzedana rosyjskiej firmie GAZ. Akcje LDV zostały następnie kupione przez malezyjską firmą Weststar, po czym trafiły w ręce chińskiego przedsiębiorstwa SAIC. Pomimo tego, model LDV Maxus był dostępny w sprzedaży na rynkach rosyjskich i Państwach należących do WNP.

Model LDV Maxus trafił do sprzedaży w Polsce w 2008 r. W roku 2009 na rynek wprowadzono odmianę 3500 Ef, posiadającą przedłużoną ramę.

Sprzęgło LDV Sklep internetowy sprzegla24.pl oferuje szeroki asortyment produktów. Na naszej stronie można znaleźć sprzęgła LDV wysokiej jakości, pochodzące od różnych producentów m.in. SACHS, VALEO, czy Luk. Ceny sprzęgła proponowane naszym klientom są zawsze bardzo atrakcyjne.

Sprzęgło kompletne LDV  Sprzęgła kompletne LDV oferowane są w zestawie z tarczą, dociskiem oraz łożyskiem oporowym. Produkty dopasowane są do modelu oraz posiadanego rodzaju silnika. Ceny sprzęgła kompletnego LDV oferowane przez Nasz sklep internetowy zachęcają do zapoznania się z ofertą.
Często kupowane części do LDVZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.