SPRZĘGŁO DO LAND ROVER

Logo LAND_ROVERWybierz model LAND ROVER:

Zobacz ceny sprzęgła do Land Rovera
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Land Rover

Land Rover to marka wywodząca się z Wielkiej Brytanii. Istnieje od 1948 roku i specjalizuje się w produkcji samochodów terenowych. Mówiąc o rozwoju idei stworzenia prestiżowego samochodu terenowego, warto wspomnieć o konkretnym przedsiębiorcy - to Maurice Wilks, zajmujący stanowisko dyrektora technicznego Rovera, fascynując się amerykańskim Jeepem, zauważył możliwości na rodzimym rynku brytyjskim. Wraz z bratem, Spencerem Wilksem, postanowili zająć się produkcją rozwiązania, które będzie ich własną odpowiedzią na mocarne auto zza Oceanu.

Projekt Land Rovera do pewnego stopnia oparty jest o Jeepa, zwłaszcza w kwestii budowy płyty podłogowej. W brytyjskim aucie zastosowano jednak stop aluminium, z którego stworzono nadwozie. Samochód wyposażono w silnik 1,6 l. Pomysł braci Wilks okazał się niemałym sukcesem - bardzo szybko produkcja zaczęła zaopatrzać nie tylko rynek krajowy, ale też zagraniczny i auto wkrótce eksportowane było do ok. 70 krajów.

Kolejne lata to czas ulepszania modelu. Do elementów, które zostały zmienione, zaliczyć należy jednostkę pojemności oraz wyposażenie w motor wysokoprężny. Ciągłe prace nad coraz lepszym modelem zaowocowały - w 1958 na rynek trafiła druga generacja modelu, wyposażona w silnik benzynowy (pojemność 2,25 l) oraz w unowocześnione nadwozie. Ale na tym nie poprzestano. W latach 70. na rynku pojawia się Range Rover - silne auto z silnikiem 3,5 l, a zaraz później jego unowocześniona wersja, w której dopieszczono m.in takie elementy jak sprzęgło Land Rover - wstawiono zsynchronizowaną skrzynię biegów.

W drugiej połowie lat 70. powstaje Land Rover Limited. Firma na początku lat 80. prezentuje Range Rovera wyposażonego w 4 drzwi. Od tego czasu oferta staje się jeszcze bardziej zróżnicowana - powstaje Land Rower pickup, dodatkowo wzmocniony Land Rover Defender oraz model Discovery. Kolejna generacja Range Rovera pojawia się już po przejęciu firmy przez BMW. Powstaje wtedy również model Freelander oraz Land Rover Discovery II.

W roku 2000 Land Rover sprzedane zostało Fordowi, a w 2008 roku marka została sprzedana indyjskiemu koncernowi Tata Moto. Wygląd tych samochodów na przestrzeni lat nie zmienił się znacząco, jednak z czasem firma rozpoczęła produkcję lepiej wyposażonych i bardziej luksusowych modeli Range Rover. Co ciekawe, tym luksusowym modelem samochodu jeździł sam James Bond. Discovery III, Range Rover Sport czy Suv Range Rover Europe to modele, które zachwyciły fanów marki w XXI wieku.  Obecnie firma zatrudnia 13 tys. pracowników.

Sklep Sprzegla24.pl oferuje Państwu szeroki asortyment sprzęgieł i kół dwumasowych do wszystkich modeli samochodów, zarówno europejskich, amerykańskich, jak i azjatyckich. Nasi wyspecjalizowani doradcy pomogą Państwu dobrać najlepszy zestaw sprzęgła Land Rover, czy też koła dwumasowego Land Rover uwzględniając Państwa oczekiwania, preferencje, jak również możliwości finansowe.

Oferujemy sprzęgła montowane fabrycznie w Land Roverach, jak również tańsze zamienniki. Dodatkowo, otrzymujecie Państwo darmową wysyłkę do 24h od momentu złożenia zamówienia oraz roczną gwarancję na każdy zakupiony zestaw. Decydując się na zakup sprzęgła Land Rover w internetowych sklepie Sprzegla24.pl wybieracie Państwo profesjonalizm, najwyższą jakość, otrzymując jednocześnie atrakcyjne ceny niższe nawet do 60% od cen oferowanych przez konkurencję. Ponadto, do każdego zakupionego zestawu sprzęgła land Rover oraz koła dwumasowego Land Rover otrzymujecie Państwo zawsze roczną gwarancję.

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami naszych dotychczasowych klientów wystawionymi na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl, którzy docenili naszą staranność, specjalistyczną wiedzę i dbałość o klienta
Często kupowane części do LAND ROVERZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.