SPRZĘGŁO DO JEEP

Logo JEEPWybierz model JEEP:

Zobacz ceny sprzęgła do Jeepa
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Jeep

W roku 1940 firma Willys-Overland otrzymała kontrakt od armii amerykańskiej na budowę samochodu terenowego dostosowanego do jej potrzeb. Firma rozpoczęła więc prace w oparciu o konstrukcję samochodu osobowo-terenowego Bantam BRC i od 1941 roku rozpoczęła się seryjna produkcja samochodu terenowego Willys MB oraz jego wariantu opartego na licencji, a produkowanego przez koncern Forda, czyli Forda GPW.

Etymologia nieoficjalnej nazwy „Jeep”, używanej przez cały okres kariery samochodu, a także stającej się z czasem synonimem dla wszystkich terenówek, nie jest do końca wyjaśniona. Za najbardziej prawdopodobne uznaje się jednak fakt, że takim mianem wojskowi amerykańscy określali każdy samochód, jaki otrzymywali do testów. Było to więc normą i gdy podczas pokazu prasowego, jaki odbył się w 1941 roku, Willys MB wjeżdżał po schodach Kapitolu, w prasie użyto właśnie nazwy „Jeep".

Mniej znane przypuszczenia pochodzą od postaci z kreskówki „Popeye” (Eugene the Jeep) znanej z wyjątkowej sprawności i wielu umiejętności, co można przenieść na funkcjonalność samochodu terenowego oraz bardzo prawdopodobne, inne pochodzenie, czyli od licencyjnego „Jeepa”, a więc Forda GPW, a ściślej od liter GP w jego nazwie, wymawianych: „dżi-pi".

Nazwa przylgnęła, a z czasem została przeniesiona na wszystkie samochody terenowe. Jednak podczas wojny zaczęto ją utożsamiać wybitnie z firmą Willys, która po zakończeniu działań wojennych zaczęła to wykorzystywać w celach marketingowych.

Firma Bantam, której samochód był pierwowzorem Willysa BM oprotestowała takie działania, a w 1948 roku poparła ją Federalna Komisja Handlu, zakazując firmie Willys używania nazwy „Jeep". Mimo tego dwa lata później Willys zastrzegł Jeep jako markę i od tej pory oficjalnie rozpoczęła się produkcja cywilna (w rzeczywistości pierwszy cywilny samochód „Jeep CJ2A”, zjechał z taśm montażowych już w roku 1945).

Powodzenie nie uchroniło Willysa przed wykupem przez inną firmę i w 1953 roku został sprzedany Kaiserowi, by po dziesięciu latach stać się spółką Kaiser Jeep. Ta z kolei została wchłonięta przez American Motors Corporation, a w 1987, po wykupieniu AMC, właścicielem marki Jeep stał się Chrysler.

Dalsze losy marki „Jeep” to połączenie się Chryslera z niemieckim koncernem samochodowym Daimler-Benz, powstanie DaimlerChysler, a po rozpadnięciu się spółki w 2007 roku, powrót w całości własności do marki, do koncernu amerykańskiego.

Stan na chwilę obecną, obowiązujący od stycznia 2014 roku, to przynależność marki „Jeep” w całości do Fiata, a ściślej spółki, która powstała po przejęciu przez Fiata Chryslera. Jeepa produkuje Fiat Chrysler Automobiles.

Sklep Sprzegla24.pl oferuje szeroką gamę sprzęgieł i kół dwumasowych do każdego modelu pojazdu w zależności od Państwa potrzeb. Nasi specjaliści doradzą Państwu najlepsze pod względem jakości sprzęgło Jeep, bądź koło dwumasowe Jeep uwzględniając Państwa preferencje cenowe. W naszym asortymencie znajdują się zarówno części fabrycznie montowane, jak i tańsze zamienniki Jeep. Ich ceny bywają nawet o 60% niższe od cen oferowanych przez konkurencję.

Dbając o komfort i satysfakcję naszych klientów oferujemy możliwość składania zamówień przez formularz kontaktowy oraz telefonicznie, gdzie nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą dobrać odpowiedni zestaw sprzęgła Jeep. Dodatkowo, gwarantujemy darmową wysyłkę do 24h od momentu złożenia zamówienia.

Na stronach internetowych Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl możecie Państwo zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów o naszym sklepie Sprzegla24.pl. Są one znakomitym dowodem pełnego profesjonalizmu naszych pracowników, dbałości o klienta oraz niezbędnej specjalistycznej wiedzy, która pozwala nam zaproponować zawsze najlepsze rozwiązanie. 
Często kupowane części do JEEPZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.