SPRZĘGŁO DO JAGUAR

Logo JAGUARWybierz model JAGUAR:

Zobacz ceny sprzęgła do Jaguara
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Jaguar

Marka Jaguar zawsze była kojarzona z Wielką Brytanią i luksusem i pomimo zmiany właściciela firmy, tak już raczej pozostanie. Świadczy o tym, chociażby fakt, że główna siedziba firmy ciągle znajduje się na wyspach brytyjskich.

Założona przez Sir Williama Lyonsa jako Swallow Sidecar Company, w pierwszych latach działalności wytwarzała przyczepki boczne do motocykli, popularne kosze. Dopiero 5 lat później zaczęła produkować aluminiowe nadwozia samochodowe, jednakże jeszcze nie na użytek własny, ale dla innych brytyjskich firm samochodowych. I dopiero w 1931 roku zaprezentowano publicznie pierwszy samochód firmy, którym była dwudrzwiowa limuzyna SS1, a dwa lata później nastąpiła zmiana firmy na SS Cars Ltd. Nazwa Jaguar pojawiła się zaś po raz pierwszy po kolejnych dwóch latach, podczas prezentacji sportowego modelu SS100.

Podczas II Wojny Światowej firma powróciła do swej pierwotnej działalności, produkując przyczepki motocyklowe na potrzeby wojska, a po wojnie nazwa firmy nie utrzymała się ze względu na skojarzenia jej pierwszych liter z oddziałami SS. I tak po raz pierwszy zaistniała oficjalnie nazwa firmy, która ją rozsławiła na cały świat – Jaguar Cars Ltd.

Pierwszym oficjalnym „Jaguarem” został XK120, zaprezentowany w 1948 roku na targach motoryzacyjnych w Londynie, a kolejnym limuzyna Mark VII. Natomiast w późniejszych latach wypuszczono na rynek także modele w przystępniejszych cenach: w 1955 roku Mark I, a w roku 1959 Mark II.

W roku 1960 było to już przedsiębiorstwo na tyle okrzepłe na rynku, że przejęło udziały w niemieckim koncernie Daimler Motor Company, a rok później zaprezentowano model E-Type. Następne koleje firmy, to połączenie z British Motor Corporation i przyjęcie tej nazwy, a po dodaniu dwa lata później British Leyland powstanie British Leyland Motor Corporation. To właśnie tak nazwana firma wypuści na rynek swój sztandarowy, najbardziej rozpoznawalny model, luksusowy XJ, który będzie produkowany w wielu wersjach do dziś. Pierwszym był w roku 1968 model XJ6.

W wyniku prywatyzacji Jaguar został wyłączony z koncernu British Leyland Motor Corporation, a pięć lat później zakupił markę amerykański koncern samochodowy Ford Motor Company. Powstają nowe modele: XK8, XKR i S-type, a w 1999 roku, po staniu się częścią Premier Automotive Group, Jaguar angażuje się w wyścigi Formuły I, jako Jaguar Racing. Niestety bez sukcesów i team zostaje w 2004 roku sprzedany Red Bullowi.

W roku 2008 Ford wystawił Jaguara na sprzedaż i po nabyciu jej przez indyjski koncern Tata Motors, to on aktualnie jest właścicielem tej kultowej marki.

Sklep Sprzegla24.pl specjalizuje się w sprzedaży sprzęgieł i kół dwumasowych do wszystkich marek samochodów. W swojej bogatej ofercie ma również szeroką gamę sprzęgieł Jaguar i kół dwumasowych odpowiednich do modeli samochodów Jaguar. Dzięki temu, że dysponuje częściami oryginalnymi, jak i tańszymi zamiennikami, dlatego gwarantujemy zawsze wysoką jakość i atrakcyjną cenę niższą nawet do 60% od ofert konkurencyjnych.

Dodatkowo, sklep Sprzegla24.pl realizuje darmową wysyłkę do 24h od momentu złożenia zamówienia. W trosce o satysfakcję i zadowolenie klienta zapewniamy państwo możliwość składania zamówień przez formularz kontaktowy oraz telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości nasi wyspecjalizowani doradcy z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi i pomogą dobrać odpowiednie sprzęgło Jaguar lub koło dwumasowe Jaguar do Państwa samochodu.

Zachęcamy też do odwiedzenia profilu naszego sklepu na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl, gdzie możecie Państwo zapoznać się z opiniami naszych dotychczasowych klientów, które potwierdzają nasz profesjonalizm i wysoką jakość usług
Często kupowane części do JAGUARZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.