SPRZĘGŁO DO DACIA

Logo DACIAWybierz model DACIA:

Zobacz ceny sprzęgła do Dacii
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Dacia

Dacia to rumuńska marka samochodów powstała w 1966 roku, z główną fabryką w Mioveni, w Rumunii. Aktualnie, logo Dacia jest częścią francuskiego koncernu Renault. Co ciekawe, zakład produkcyjny Dacia w Mioveni jest obecnie 5-tym największym zakładem, zajmującym się produkcją samochodów w Europie – w 2013 roku fabryka ta wypuściła na rynek prawie 412 tysięcy jednostek. W sprzedaży mamy sprzęgło Dacia różnych firm, zarówno montowane fabrycznie, jak i tańsze zamienniki.

Produkcję samochodów Dacia rozpoczęto w pierwszych latach komunistycznego reżimu Nicolae Ceaușescu. Marka miała być symbolem przemysłowej potęgi kraju. Nazwa Dacia pochodzi od starożytnego ludu Daków, który zamieszkiwał Dację – lewobrzeżne tereny Dunaju, położone na dzisiejszym obszarze Rumunii. Aby oszczędzić czas, potrzebny na zaprojektowanie oraz uruchomienie linii produkcyjnej, komunistyczne władze uznały za konieczne pozyskanie licencji od któregoś z zagranicznych producentów. Kiedy w roku 1966 historyczną wizytę w Rumunii złożył sam Charles de Gaulle, na poziomie partyjnym zapadła decyzja o rozpoczęciu produkcji samochodów na licencji Renault.

Budowa fabryki w Mioveni zakończyła się w rekordowym czasie – zaledwie półtora roku. Pierwszym wyprodukowanym modelem była Dacia 1100, na podstawie licencji Renault 8. Samochód ten osiągał maksymalną prędkość 133 km/h, średnio spalał 6,8 litra paliwa na 100 kilometrów. Dacia wyprodukowała także sportową wersję tego modelu, wyposażoną w dodatkową parę przednich reflektorów oraz szerokie opony. Model S rozpędzał się nawet do 145 km/h.

W latach osiemdziesiątych Dacia produkowała między innymi rumuńską wersję popularnego malucha. Dacia 500 Lăstun była kompaktowym samochodem niskobudżetowym, przeznaczonym do transportu miejskiego, a reklamowano ją jako „pojazd na miarę swoich czasów”. Maksymalna prędkość, osiągana przez ten model, wynosiła 106 km/h.

Po rewolucji w roku 1989 Dacia zmagała się z falą zagranicznych samochodów, których coraz więcej wjeżdżało do Rumunii. Wyposażenie fabryk Dacii było przestarzałe, a marce coraz trudniej było nadążyć za projektami konkurencji z zagranicy. Mimo to w latach dziewięćdziesiątych udało się wyprodukować kilka nowych modeli. W roku 1999 Dacia została kupiona przez grupę Renault, dzięki czemu Rumunia stała się centrum rozwoju samochodowego Europy Środkowej i Wschodniej.

Dziś Dacia produkuje 65 aut na godzinę, prawie 1400 dziennie. W roku 2012 na rynek wprowadzono kompaktowy model Lodgy, który wyprodukowany został w nowej fabryce w Marokańskim Tangerze. Samochody Dacia dobrze spisują się na drogach całej Europy. W czasach, gdy inni producenci samochodów liczą straty, Dacia wciąż odnotowuje wzrost sprzedaży.

Sklep Sprzegla24.pl to idealny wybór, jeżeli poszukujecie Państwo sprzęgła lub koła dwumasowego Dacia do swojego samochodu. Nasi wyspecjalizowani konsultanci pomogą dobrać odpowiednie sprzęgło, czy koło dwumasowe biorąc pod uwagę Państwa preferencje zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Szeroki asortyment sklepu Sprzegla24.pl składa się na sprzęgła i koła dwumasowe do wszystkich marek samochodów zarówno azjatyckich, jak i europejskich. W trosce o satysfakcję naszego klienta oferujemy zarówno sprzęgła i koła dwumasowe montowane fabrycznie, jak również tańsze zamienniki w bardzo przystępnych cenach, niejednokrotnie równie dobre pod względem jakości.

Bez względu na to, który zestaw sprzęgła lub koła dwumasowego Państwo wybierają, oferujemy Państwu zawsze najbardziej atrakcyjne ceny, niejednokrotnie do 60% niższe od cen oferowanych przez konkurencję. Ponadto, gwarantujemy Państwo darmową wysyłkę do 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 (22) 258 44 43.

Zapraszamy również do odwiedzenia profilu naszego sklepu Sprzegla24.pl na portalach Ceneo.pl i Okazje.info.pl, na których możecie Państwo zapoznać się z opinią naszych dotychczasowych klientów i przekonać się, że wybór naszego sklepu internetowego Sprzegla24.pl jest najlepszym z możliwych.
Często kupowane części do DACIAZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.