SPRZĘGŁO DO CHRYSLER

Logo CHRYSLERWybierz model CHRYSLER:

Zobacz ceny sprzęgła do Chryslera

Wszystkie modele alfabetycznieZestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Chrysler

Chrysler to nie tylko amerykańska marka samochodów, ale i duży koncern samochodowy z siedzibą w Michigan należący do „Wielkiej Trójki” amerykańskich producentów samochodów.

Firma została założona przez Waltera Chryslera. Przez pierwsze lata pracował on jako mechanik naprawiający lokomotywy. Jego pasja do urządzeń mechanicznych sprawiała, że szybko awansował po szczeblach kariery, obejmując kolejne kierownicze stanowiska. Jednak w wieku trzydziestu kilku lat jego uwagę przykuł szybko rozwijający się przemysł motoryzacyjny. Stało się to za sprawą samochodu, który zobaczył na wystawie motoryzacyjnej w Chicago. Był nim jeden z modeli firmy Locomobile pomalowany na kolor kości słoniowej z czerwonym wnętrzem. Pomimo że nie było go stać na ten pojazd, udało mu się pożyczyć potrzebną sumę. Następnie spędził trzy miesiące, rozbierając i składając go ponownie, aby poznać zasady jego działania. Zafascynowany swoim nabytkiem postanowił zmienić branżę i znaleźć zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym, pomimo że początkowo wiązało się to z obniżką pensji. W 1912 roku rozpoczął pracę w Buick Motors firmie produkującej samochody będącej częścią koncernu General Motors. Początkowo zajmował się unowocześnianiem produkcji w jednej z fabryk firmy. Po raz kolejny jego praca była tak dobrze oceniana, że szybko awansował i po 4 latach został prezesem Buicka. W 1919 roku odszedł, nie zgadzając się z wizją rozwoju koncernu przedstawioną przez prezesa General Motors.

Po odejściu w 1921 roku przejął udziały w upadającej firmie motoryzacyjnej Maxwell Motor, która w 1925 roku zmieniła nazwę na Chrystler Corporation. Wyprowadził ją z kryzysu i szybko pod nową nazwą stała się ona jednym z największych producentów samochodów w Stanach Zjednoczonych. Symbolem bogactwa firmy i jej właściciela stał się oddany do użytku w 1930 roku wieżowiec Chrysler Building, który po ukończeniu był najwyższym budynkiem na świecie. Pomimo że obecnie firma ma siedzibę w innym miejscu, zachował swoją nazwę i do dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku.

Podczas swojego rozwoju firma dokonywała przejęć innych producentów. Do koncernu marki Chrysler należą między innymi takie marki jak Dodge, Jeep, czy Ram. W 1998 roku Chrysler połączył się z Daimlerem, tworząc DaimlerChrysler. Natomiast po kryzysie finansowym został przejęty przez włoski koncernem Fiat i tym sposobem powstał Fiat Chrysler Automobiles, który funkcjonuje do dzisiaj jako włosko-amerykański koncern produkcyjny.

Jeżeli poszukujecie Państwo sprzęgła Chrysler lub koła dwumasowe Chrysler warto zapoznać się z szerokim asortymentem sklepu Sprzegla24.pl. W bogatej ofercie znajdziecie Państwo zarówno tańsze zamienniki, jak również części oryginalnie montowane w autach Chrysler oraz we wszystkich innych markach samochodów zarówno azjatyckich, europejskich, jak i amerykańskich. Zamówienia kompletnych zestawów sprzęgła Chrysler bądź kół dwumasowych Chrysler można składać poprzez formularz znajdujący się na stronie lub telefonicznie. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi wyspecjalizowanymi konsultantami, którzy pomogą dobrać odpowiednie części Chrysler do Państwa samochodu.

Dbając o satysfakcję naszych klientów gwarantujemy zawsze najlepsze oferty cenowe, często nawet do 60% niższe od ofert proponowanych przez konkurencję.  Dodatkowo, gwarantujemy darmową wysyłkę do 24h od momentu złożenia przez Państwa zamówienia. Zachęcamy także do zapoznania się z opiniami naszych dotychczasowych klientów na portalach Ceneo.pl oraz Okazje.info.pl, którzy docenili nasz profesjonalizm i zaangażowanie.
Często kupowane części do CHRYSLERZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.