KOŁO DWUMASOWE SKODA OCTAVIA

Logo SKODAWybierz silnik SKODA OCTAVIA:

Zobaczy ceny dwumas do Skody Octavia
Sprzęgło dwumasowe do Octavia

Skoda to czeski producent samochodów osobowych należący obecnie do niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG. Skoda to obecnie jeden z najczęściej kupowanych samochodów w Polsce, a model Octavia według licznych rankingów był najczęściej kupowanym samochodem w 2018 roku w Naszym kraju. Skoda Octavia była produkowana w przeszłości w dwóch generacjach, a obecnie na drogach widzimy pojazdy Skoda Octavia III produkowane od 2013 roku.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Skoda Octavia

Każdy samochód niezależnie od marki i modelu w pewnym momencie jego eksploatacji w mniejszym lub większym stopniu, wcześniej lub później zaczyna się psuć. Jest to nieuniknione, gdyż samochody to tylko maszyny, które jak każdy inny przedmiot, w tym maszyny – ulegają wszelkim procesom korozji, starzenia i niszczenia. Niestety, są to tylko maszyny, nie będą one wiecznie nowe i najzwyczajniej w świecie się zużywają. Oczywiście, na szybkość zużycia pojazdu ma wpływ przede wszystkim styl jazdy Kierowcy, ale także liczba pokonywanych kilometrów lub to czy pojazd jest wykorzystywany głównie na krótkich, czy długich dystansach i nie ma możliwości by jednoznacznie określić, że np. w pojeździe Skoda Octavia należy wymienić klocki hamulcowe co X kilometrów – trzeba ich stan i stopień zużycia co jakiś czas sprawdzać.

Jednym z wielu elementów samochodu Skoda Octavia, których stan należy monitorować poprzez wizyty w warsztacie samochodowym i z czasem wymieniać jest dwumasa. Do najczęstszych objawów zużycia części jaką jest koło dwumasowe w Skoda Octavia należy zaliczyć niewłaściwą pracę samochodu na niskich obrotach silnika lub przy niskich prędkościach polegającą na szarpaniu pojazdem, drżeniu pedału sprzęgła, dziwnych odgłosach uderzenia wydobywających się z silnika. Ponadto, zużycie koła dwumasowego w samochodzie objawia się m. in. dziwnymi dźwiękami dobiegającymi z okoli skrzyni biegów podczas odpalania, gaszenia pojazdu, a także podczas pracy silnika na biegu jałowym. Zdarza się również tak, że zużycie koła dwumasowego można wykryć patrząc wyłącznie na wibracje przenoszone z silnika na karoserię samochodu.

Ceny dwumasy do Skoda Octavia

Jeśli chodzi o koszt zakupu dwumasy do pierwszej generacji samochodu Skoda Octavia należy liczyć się z kosztem rzędu 900-2100 zł brutto. Przy drugiej generacji tego pojazdu koszty koła dwumasowego oscylują w granicach 650-1450 zł. Natomiast, dla trzeciej generacji Octavii – 1050-1450 zł. Rozpiętość cen wynika głównie z tego, że część produkowana przez różnych producentów jest różnej jakości. Zdarza się również tak, że na cenę ma wpływ jej dostępność na rynku. Na szczęście dla użytkowników Skody jak już wyżej nadmieniono – jest to obecnie jeden z najczęściej kupowanych samochodów w Polsce, więc obecność części zamiennych na rynku jest konieczna i opłacalna dla producentów.

Skoda Octavia – Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

Znając realia warsztatów samochodowych, ceny poszczególnych części oraz ich wymiany, zachęcamy Naszych Klientów do zakupu zestawu sprzęgła z kołem dwumasowym do Skoda Octavia. Cena zakupu zestawu sprzęgło i dwumasa do Skoda Octavia niż poszczególnych części osobno jest niższa. Koszt wymiany w warsztacie również będzie niższy ze względu na wymianę wielu części w ramach jednej wizyty. Ponadto, oszczędność jest także w postaci krótszego czasu naprawy i wyłączenia samochodu z użytku lub chociażby czasie podstawiania i odbierania samochodu z serwisu.

Koła dwumasowe i sztywne do Skody Octavia z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do SKODA OCTAVIAZobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.