RENAULT LAGUNA SPRZĘGŁO

Logo RENAULTWybierz silnik RENAULT LAGUNA:

Zobaczy ceny sprzęgła do Renault Laguna
Zestaw sprzęgła, tarcza, docisk, wysprzęglik, łożysko, pompa i siłownik do Laguna

Renault LAGUNA to klasyfikowany przez europejskie standardy duży, rodzinny samochód produkowany przez francuskiego producenta pojazdów osobowych – Renault. Pierwsze auta Renault  LAGUNA wprowadzono na rynek w 1994 roku, z kolei 5 lat później, czyli w 2001 roku premierę miała jego druga generacja, zaś 11 lat później – trzecia.

Zmiany, które odbywały się w ramach ciągłego ulepszania tego modelu, obejmowały m.in. wspomaganie kierownicy, działanie centralnego zamka sterowanego pilotem czy elektrycznie sterowane przednie szyby. Pierwsza generacja posiadała silnik o minimalnej pojemności 430-540 l oraz moc 83-194 KM, druga minimalną pojemność bagażnika 430-475 i moc 92-210, a w trzeciej, najbardziej zaawansowanej wersji, parametry te wynosiły kolejno 423-508 l oraz 110-240 KM.

W modelu drugiej generacji wprowadzono m.in. nowoczesną płytę podłogową, zmodernizowany silnik oraz bardziej zaawansowane wyposażenie. Tutaj warto wspomnieć o systemie keyless, który pozwalał na otwieranie i zamykanie samochodu za pomocą karty, przypominającej kartę do bankomatu. Druga generacja mogła występować również w wersji kombi. Kolejne modernizacje tego auta obejmowały różnorodne gamy silników.

Trzecia generacja trafiła na polski rynek 19 października 2007 roku i obejmowała sześć wersji wyposażenia. Oprócz bogatych dodatków, unowocześnieniu poddano również wnętrze samochodu. W 2013 roku w aucie zamontowano sześciobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów EDC (sprzęgła Renault Laguna można znaleźć w naszym sklepie) oraz silnik Diesla (do wyboru 1,5dCi 2.0 dCi).

Reanult Laguna to solidne auto, które jest dobrze wyposażone i charakteryzuje się oszczędnością. Rodzinny samochód osobowy kojarzony jest z bezpieczeństwo i wygodą. Model Laguna drugiej generacji był pierwszym europejskich samochodem, któremu udało się otrzymać maksymalny wynik w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP.

Obecnie następcą Laguny jest model Talisman - eleganckie auto wyposażono w m.in. ledowe światła w kształcie litery C, przeznaczone specjalnie do jazdy dziennej. Występuje w pięciu wersjach wyposażenia, wśród których pojawiają się takie możliwe dodatki jak wyświetlacz przyziemny HUD,  system czterech kół skrętnych 4Control BIS i system Multilense.

Dobierając najlepsze sprzęgło do Państwa samochodu nasi fachowcy kierują się przede wszystkim jego jakością oraz stopniem dopasowania do danego modelu. Najczęściej polecamy zestawy części Laguna firm oryginalnie montowanych w danym modelu, bądź ich najbardziej popularne zamienniki.

Tym samym do modelu LAGUNA najczęściej proponowane przez nas zestawy sprzęgieł i kół dwumasowych Laguna to:

  • Zestaw sprzęgła LUK nr 622 2281 00
  • Zestaw sprzęgła VALEO nr 801985
  • Zestaw sprzęgła LUK nr 623 3150 33

Każdy z wyżej wymienionych kompletnych zestawów sprzęgła Laguna zawiera:

  • Tarczę sprzęgła Renault LAGUNA
  • Docisk sprzęgła Renault LAGUNA
  • Łożysko sprzęgła Renault LAGUNA

Zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym LUK nr 600 0021 00

Powyższe zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym LAGUNA zawiera:

  • Tarczę sprzęgła Renault LAGUNA
  • Docisk sprzęgła Renault LAGUNA
  • Łożysko sprzęgła Renault LAGUNA
  • Koło dwumasowe Renault LAGUNA

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi wyspecjalizowanymi konsultantami, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania pod numerem telefonu: +48 (22) 258 44 43.
Koło dwumasowe do Renault Laguny

Renault Laguna prawie każdej generacji wyposażana fabrycznie była w koło dwumasowe - mowa o wersjach z silnikami diesla. Rolą dwumasy było zmniejszanie wibracji przenoszonych na nadwozie podczas przebywania na biegu jałowym. To również podzespół przyczyniający się do zmniejszania spalania. Polecamy dostępne w naszej fecie kompletne zestawy sprzęgła wraz z dwumasą. Świetna cena, osiągalna dzięki zakupom w pakiecie, oraz redukcja kosztów robocizny to tylko kilka z szeregu zalet takiego rozwiązania.
Często kupowane części do RENAULT LAGUNAKOLEOS  <<     LAGUNA   >>    LATITUDE