RENAULT LAGUNA 3 2.0 GT 204KM/150KW BENZYNA (2008-OBECNIE) SPRZĘGŁA I KOŁA DWUMASOWE

Logo RENAULTWybierz części sprzęgła do Laguna 3 2.0 GT 204KM:

Zobacz ceny sprzęgła do Renault Laguna 3 2.0 GT 204KM

Specyfikacja Renault Laguna 3 2.0 GT 204KM

Sprzęgło do Laguna 3 2.0 GT 204KM
Pojemnośc skokowa: 1998 ccm
Paliwo: Silnik benzynowy
Oznaczenie silnika: F4R 800
Ilość tłoków: 4
Ilośc zaworów na cylinder: 4
Typ: liftback
Produkcja:: 03.2008-
Silnik: 204 KM / 150 kW
Oś napędu: Napęd przednich kół
Układ wtryskowy: wtrysk do kolektora dolotowego / gaznik

Części sprzęgła do Renault Laguna III 2.0 GT 204 KM

Francuskie samochody Renault produkowane są od końca dziewiętnastego wieku. Dzięki ogromnemu doświadczeniu firmy, producent jest obecnie drugim na świecie pod względem liczby produkowanych pojazdów. W jego ofercie znajdziemy nie tylko auta osobowe, ale także ciężarowe, w tym ciągniki siodłowe. Jednym z najbardziej wyróżniających się na polskim rynku aut tej marki jest zdecydowanie model Laguna. Produkowany jest on od pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych, a do roku 2015 w produkcji była jego trzecia generacja - Laguna III. Auto zasłynęło głównie z tego, że nie było drogie jak na wygodę, komfort i funkcjonalność, jaką oferuje. Również gama silników była bardzo szeroka, obejmowała również bardzo mocne jednostki napędowe, takie jak czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2 litrów z turbodoładowaniem, który rozwija moc aż do 204 koni mechanicznych. W ten sposób ten niepozorny na pierwszy rzut oka samochód może zmienić się w prawdziwego demona prędkości - maksymalna szybkość to według producenta aż 236 kilometrów na godzinę.

Sprzęgło do Laguny III 2.0 GT

Laguna w tej wersji silnikowej dostępna jest ze skrzynią manualną, która współpracuje z tradycyjnym sprzęgłem ciernym. Poszczególne elementy można znaleźć i zakupić powyżej. Warto zaznaczyć, że część elementów - takich jak koło zamachowe, tarcza, docisk, łożysko oporowe oraz wysprzęglik - znajdują się w zamkniętej przestrzeni pomiędzy silnikiem, a skrzynią biegów. Jeśli więc naszym celem jest wymiana sprzęgła, to mocno zaleca się wybrać kompletny zestaw, który zawiera wszystkie powyższe elementy. Dzięki kompleksowej wymianie, nie będziemy musieli myśleć o sprzęgle przez bardzo długie lata i nawet 200 tysięcy kilometrów. Części sprzęgła do Laguny III produkują między innymi takie firmy jak LuK, SACHS oraz Valeo.

Laguna III 2.0 GT - koło dwumasowe

Wymieniając sprzęgło, a także jeżdżąc samochodem na co dzień, nie możemy zapominać o bardzo ważnym elemencie, jakim jest koło dwumasowe. Współpracuje ono bezpośrednio z całym mechanizmem i również jest zabudowane wewnątrz, a więc możliwość jego wymiany pojawia się tylko podczas przeprowadzania operacji wymiany całego sprzęgła. Warto bardzo mocno rozważyć tą opcję, ponieważ koła dwumasowe - nawet stosowane z silnikami benzynowymi - nie są wieczne. Tłumik drgań skrętnych, oparty na sprężynach spinających ze sobą dwie masy wirujące, z czasem zużywa się. Kompletny zestaw sprzęgła wraz z kołem dwumasowym można wybrać powyżej. Jego założenie da nam pewność, że żadna dodatkowa usterka sprzęgła nie będzie miała już prawa się pojawić.

Dzięki zakupowi w sklepie sprzegla24.pl otrzymują Państwo fabrycznie nowe części, na które udzielamy dwuletniej gwarancji. Zamówienie zostanie wysłane w czasie do 24 godzin, a gdyby któreś części okazały się nie pasować, można zwrócić je bez problemów do 30 dni od zakupu.
Najpopularniejsze produkty do tego pojazdu dostępne w naszym sklepie:

Sprzęgło - komplet do Laguna 3 2.0 GT 204KM

Cena brutto: 1039 złInStock
Opinie: 2
Cena brutto: 1139 złInStock
Cena brutto: 789 złOutOfStock
Opinie: 2Koła dwumasowe i jednomasowe do Laguna 3 2.0 GT 204KM

Cena brutto: 2259 złInStock
Opinie: 3
Cena brutto: 2319 złInStock
Opinie: 2Wysprzęglik centralny do Laguna 3 2.0 GT 204KM