OPEL VECTRA C 1.9 CDTI 120KM/88KW DIESEL (2004-2009) SPRZĘGŁA I KOŁA DWUMASOWE

Logo OPELWybierz części sprzęgła do Vectra C 1.9 CDTI 120KM:

Zobacz ceny sprzęgła do Opel Vectra C 1.9 CDTI 120KM

Specyfikacja Opel Vectra C 1.9 CDTI 120KM

Sprzęgło do Vectra C 1.9 CDTI 120KM
Pojemnośc skokowa: 1910 ccm
Paliwo: olej napędowy
Oznaczenie silnika: Z 19 DT
Ilość tłoków: 4
Ilośc zaworów na cylinder: 2
Typ: sedan
Produkcja:: 04.2004-01.2009
Silnik: 120 KM / 88 kW
Oś napędu: Napęd przednich kół
Układ wtryskowy: Wtrysk bezpożredni

Części sprzęgła do Opla Vectry C 1.9 CDTI 120 KM

Samochody marki Opel są w Polsce bardzo dobrze znane. Na naszym rynku sprzedawana jest cała gama modeli od tego producenta. Ople znane są z solidnego i porządnego wykonania, nie psują się szybko i można na nich polegać. Jednym z modeli, które szczególnie dobrze wypełniają ten opis, jest Opel Vectra. Samochód ten produkowany jest jeszcze od lat osiemdziesiątych XX wieku. Pierwsza wersja otrzymała oznaczenie A, natomiast ostatnią była wersja C. Jest to wygodny, czterodrzwiowy, rodzinny sedan, który był bardzo chętnie kupowany, przez co wciąż spotykamy sporo tych aut na ulicach. Zwłaszcza wersje z silnikiem 1.9 CDTI i mocy 120 koni cieszyły się dużym uznaniem, z uwagi na dobrą dynamikę, dużą moc, a jednocześnie niskie spalanie.

Sprzęgło do Vectry C 1.9 CDTI

Sprzęgło stosowane w tym konkretnym modelu i w tej wersji silnikowej jest typowym przykładem sprzęgła, jakie większość producentów stosuje do turbodoładowanych silników diesla. Potrafi ono przenieść spory moment obrotowy już przy niskich obrotach silnika, a więc jest dobrze dopasowane do charakterystyki momentu i mocy rozwijanej przez jednostkę 1.9 CDTI. Opel zastosował tutaj sterowanie hydrauliczne, przez co oprócz standardowych elementów mamy jeszcze dostępną pompę sprzęgła oraz siłownik. Dzięki temu pedał sprzęgła stawia mniejszy opór, a praca mechanizmu jest bardziej precyzyjna. W przypadku, gdy chcemy wymienić sprzęgło, najlepiej zakupić kompletny zestaw elementów. Wymieniając wszystko za jednym razem będziemy mieli spokój nawet na następne 200 tysięcy kilometrów.

Vectra C 1.9 CDTI - koło dwumasowe

W przypadku turbodoładowanych jednostek dieslowskich bardzo popularne stało się swego czasu stosowanie rozwiązania, zwanego kołem zamachowym dwumasowym. Nie inaczej mamy w przypadku Vectry z silnikiem 1.9 CDTI. Tak zwana "dwumasa" daje nam spory komfort jazdy, ponieważ łagodzi szarpnięcia podczas ruszania i zmiany biegów, zmniejsza także znacznie wibracje silnika. Czasami jednak koło dwumasowe ulega awarii i wtedy konieczna jest jego wymiana. W takiej sytuacji najlepiej jest zrobić to wraz z wymianą kompletu sprzęgła, ponieważ wszystkie te elementy znajdują się we wspólnej przestrzeni i współpracują ze sobą. Kompletny zestaw elementów wraz z dwumasą można wybrać na samej górze listy.

Zakup części przez Internet daje nam spore oszczędności względem sklepów stacjonarnych. Ponadto sklep sprzegla24.pl oferuje nam szybką wysyłkę, 30 dni na zwrot towaru w sytuacji, gdyby coś nie pasowało do naszego auta, a także możemy uzyskać 10% zniżki na wymianę sprzęgła w wybranych sieciach warsztatów.
Najpopularniejsze produkty do tego pojazdu dostępne w naszym sklepie:

Sprzęgło - komplet do Vectra C 1.9 CDTI 120KM
Sprzęgło kompletne z kołem do Vectra C 1.9 CDTI 120KM
Koła dwumasowe i jednomasowe do Vectra C 1.9 CDTI 120KM