Sprzęgło Ashika

Ashika jest częścią grupy Japanparts, zajmującej się dystrybucją części kompatybilnych z autami amerykańskimi i japońskimi. W planach podobno ma ofensywę na rynku produktów do napraw samochodów europejskich. Stąd stale rozbudowywana kwatera główna - potężny magazyn we Włoszech, który wkrótce ma osiągnąć powierzchnię 60 tys. m kw. Prężny rozwój dystrybucji ponad 30 tys. (docelowo 42 tys.) pozycji firma zawdzięcza autorskiemu katalogowi - programowi online, dzięki któremu dostawa transportu części w dowolne miejsce w Europie trwa maksymalnie 72 godziny.

Ashika zdobywa rynki od 1989 roku, stale doskonaląc swoją ofertę zamienników oryginalnych części, które będą konkurować z produktami dużych koncernów wysoką jakością, technologiczną niezawodnością i przystępną ceną. Stały monitoring innowacji sprawia, że firma wciąż wzbogaca swoje katalogi o nowatorskie rozwiązania, a jej produkty, takie jak klocki hamulcowe, przewody hamulcowe, a nawet wycieraczki, przechodzą wymagające testy, nie ustępujące procedurom obowiązującym w największych firmach motoryzacyjnych.

Jakie części produkuje Ashika?

W ofercie auto części poza sprzęgłami znajdziemy między innymi filtry, wkładki, tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe, części hydrauliczne, pasy, napinacze pasa, tłoki, głowice, alternatory, świecie, wycieraczki, amortyzatory, drążki układu kierowniczego i wiele innych. Asortyment firmy jest na bieżąco aktualizowany i poszerzany o kolejne numery referencyjne, dzięki czemu wybór produktów jest naprawdę duży.

Strategicznym celem marki jest osiągnięcie bogatego katalogu części Ashika, który pozwoli na ich wybór przy naprawie samochodu dowolnej marki. Rzeczywiście, asortyment podzespołów i elementów konstrukcyjnych stale się powiększa, zapewniając między innymi takie artykuły jak:

 • części i zestawy sprzęgieł
 • tarcze hamulcowe
 • elementy zawieszenia
 • tłoki, głowice, panewki
 • silniczki
 • drążki układu kierowniczego
 • alternatory
 • filtry
 • świecie
 • wycieraczki
 • pasy, napinacze pasa
 • zawieszenie i amortyzatory
 • części hydrauliczne

Sprzęgła Ashika. Sprawdzona marka na rynku części samochodowych

Podobnie jak w przypadku pozostałych brandów grupy Japanparts, sprzęgła Ashika są dostępne w centralnym katalogu z dokładnym opisem i listą modeli, do których będą pasować. Bogata oferta firmy została starannie przemyślana, dając wybór użytkownikom samochodów. W katalogu Ashika znajdą coś dla siebie posiadacze zarówno aut osobowych, jak i dostawczych. Do ich dyspozycji pozostaje kompletny zestaw sprzęgła lub poszczególne elementy wchodzące w skład układu: wysprzęgliki, tarcze , dociski, koła zamachowe, dociski, łożyska oporowe czy pompy sprzęgła. Oferta firmy zawiera także zestawy z kołem dwumasowym bądź sztywnym, z łożyskiem lub bez - z Ashiką można zdecydować się na wybór odpowiednich części do montażu.

Opinie o sprzęgłach Ashika. Ten producent ma się czym pochwalić

Wśród mechaników i kierowców części zamienne Ashika cieszą się dużym uznaniem. Ponieważ firma zleca produkcję różnym podmiotom, zawsze warto sprawdzić, kto wypuścił z linii produkcyjnych dane sprzęgło. Szukaj wykonawców, którzy są znani jako producenci sprzęgieł na pierwszy montaż, co oznacza, że ich jakość może być znakomita. W przypadku mniej znanego producenta bywa gorzej z estetyką wykonania, jednak w przypadku niewidocznych podzespołów, jak koła sprzęgieł, czujniki czy układy hamulcowe ma to mniejsze znaczenie, zaś sam produkt w działaniu nie schodzi poniżej solidnego poziomu. Potwierdzają to liczne opinie użytkowników, którzy po przejechaniu pięciocyfrowej liczby kilometrów chwalą sprzęgła Ashika za niezawodną i lekką pracę przy zmianie biegów.

Do jakich samochodów są sprzęgła Ashika? Lista marek na pewno Cię zaskoczy...

Części i przewody Ashika są dopasowane przede wszystkim do samochodów amerykańskich i azjatyckich. Użytkownicy samochodów japońskich i koreańskich mogą szukać sprzęgieł Ashika, gdy rozważają naprawę lub wymianę tego elementu w swojej Hondzie, Toyocie, Nissanie, Maździe, Mitsubishi czy Subaru, a także Kii czy Hyundaiu. Powiązania z markami azjatyckimi mają także niektóre europejskie koncerny, takie jak np. Renault, więc często okazuje się, że zestawy sprzęgieł, ale także klocki hamulcowe, elementy silnika czy inne auto części Ashika pasują do europejskich modeli. Inną marką, do której można dopasować przewody lub akcesoria firmy z Azji, jest Chevrolet. Chodzą słuchy, że ekspansja producenta będzie zmierzać nie tylko w kierunku jeszcze lepszej jakości, zgodnie z mottem widocznym w logo Ashiki: "Commited to total quality". Firma realizuje strategię rozszerzania listy części zamiennych o nowe europejskie auta.

Ceny sprzęgieł Ashika - warto je sprawdzić

Bardzo dobra jakość, często porównywalna z markowymi produktami, idzie w parze z ceną niższą czasem o 50 procent. Szukając rozwiązań podczas naprawy samochodu, warto sprawdzić ceny u producenta lub solidnego dystrybutora. Inną wskazówką może być zakup całych zestawów sprzęgieł, których cena zaskakuje w porównaniu z wszystkimi elementami z osobna. Dobre opinie o wpływie sprzęgieł Ashika na pracę silnika lub płynność jazdy należy obowiązkowo uzupełnić o zazwyczaj mniejsze koszty zakupu, dzięki którym popularność tej marki stale wzrasta. Jakość porównywalna z najlepszymi za dużo niższą cenę - to właściwe podsumowanie prezentacji producenta, który dzięki innowacjom w zakresie zarówno technologii, jak i organizacji sprzedaży, święci triumfy na rynku europejskim.

 

katalog sprzegiel ashika

Katalog sprzęgieł AshikaNajczęściej kupowane sprzęgła ASHIKA
cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.