Procucenci sprzęgieł i kół dwumasowych


Sprzęgła Rymec


Sprzęgła Exedy


Sprzęgła Aisin


sprzegla luk


sprzegla sachs


sprzegla valeo


sprzegla blueprint


sprzegla japanline


sprzegla ashika


sprzegla nipparts


sprzegla Statim

Jakiego producenta sprzęgieł wybrać?

Kiedy jedynym wyjściem dla naszego samochodu staje się wymiana sprzęgła, często stajemy w obliczu niemałego dylematu. Rynek jest pełen części zamiennych różnych marek, a nam zależy na dobrym jakościowo, ale także przystępnym cenowo sprzęgle. W gąszczu oferta możemy jednak wyróżnić kilku liderów, którzy od lat dostarczają swoim klientom sprawdzony asortyment, który cieszy się zaufaniem klientów. Poniżej przedstawiamy producentów, którzy posiadają największe grono odbiorów.

Sprzęgło LUK czy SACHS?

Przegląd najpopularniejszych ofert warto rozpocząć od światowych liderów w produkcji sprzęgieł. Chodzi tutaj o dwóch potentatów: niemieckie firmy LUK i SACHS. Obie marki dostarczają najwyższej jakości elementy. Zestaw sprzęgła, tarcza docisk, koło dwumasowe – wszystko to, dotrzymuje kroku elementom pierwszomontażowym. Jest to więc idealny wybór dla klientów, którym przede wszystkim zależy na jakości części zamiennych i ich jak najdłuższej żywotności. Jednocześnie jednak potencjalni klienci LUK i SACHS muszą liczyć się z najwyższymi cenami. Zasadniczo od samego klienta i jego preferencji zależy, na którą z tych marek się zdecyduje. Jest to wybór pomiędzy zbliżonymi jakościowo i cenowo wariantami.

Sprzęgła LUK – opnie

Firma LUK podaje , że obecnie co trzeci nowy samochód na całym świecie, wyjeżdża z fabryki wyposażony w ich sprzęgło. Z pewnością renoma marki i poziom satysfakcji klientów są dobrą przesłanką do wyboru ich zestawu sprzęgła w razie konieczności wymiany. LUK zbiera wysokie oceny zarówno od odbiorców, jak i samych mechaników. Wśród najczęstszych zalet wymieniany jest także dobry stosunek jakości do ceny. Warto podkreślić, że LUK cieszy się szacunkiem nawet wśród konkurentów.

Sprzęgła SACHS – opinie

Asortyment firmy SACHS pokrywa obecnie bardzo dużą część rynku. Liczba sprzedanych egzemplarzy sprzęgieł ciągle rośnie. Marka cieszy się szacunkiem i prestiżem na całym świecie, także w Polsce. Klienci kojarzą części zamienne tego producenta z najwyższą jakością. Części dostępne są w kilkuset różnych wariantach, w jakości OEM. Gwarantuje to wysoki stopień dopasowania do każdego samochodu. Wzbudza to powszechne zaufanie i przekłada się na wysoki poziom sprzedaży oraz rekomendacje mechaników.

Zobacz najpopularniejsze sprzegła SACHS i LUK w naszym sklepie


Sprzęgło Exedy czy AISIN?

Wśród światowych liderów na rynku sprzęgieł i kół dwumasowych nie sposób nie wymienić dwóch azjatyckich potentatów: firmę Exedy i AISIN. Oprócz części na pierwszy montaż, oferują części zamienne na tzw. aftermartket, z jakością identyczną jak jakość tych montowanych fabrycznie. Obie te marki kojarzą się z wysoką jakością i trwałością części zamiennych. Zgodnie z najsłynniejszą, japońską filozofią ciągłego doskonalenia, produkty są nieustannie dopracowywane i ulepszane. Wysoka jakość idzie oczywiście w parze z wyższą półką cenową części tych firm. Nieco tańszą ofertę posiada Exedy, pod względem jakości i niezawodności obie marki są na podobnym poziomie. Kryterium wyboru może więc stanowić cena konkretnego zestawu sprzęgła.

Sprzęgła Exedy – opinie

Sprzęgła tej marki dostępne są w trzech wersjach: standardowej, sportowej i komercyjnej. Sprawia to, że każdy klient może znaleźć w ofercie coś idealnego dla siebie. Odbiorcy doceniają fakt, że firma kładzie nacisk na jak najlepsze dopasowane do ich potrzeb i konkretnych pojazdów. Można pokusić się o stwierdzenie, że firma EXEDY cieszy się ponadprzeciętną renomą. Na najpopularniejszych, internetowych platformach sprzedażowych znajdziemy praktycznie 100% pozytywnych opinii zadowolonych klientów.

Sprzęgła AISIN – opinie

Sprzęgła Aisin nie należą do najtańszych części, jednak mimo wszystko są tańsze od części takich producentów takich jak Sachs czy LUK. Polecane są przede wszystkim do samochodów produkcji azjatyckiej, nie jest to jednak regułą. Wśród wielu pozytywnych opinii, klienci chwalą sobie zastosowanie w zestawie sprzęgła innowacyjnej technologii redukcji hałasu i wibracji, co wpływa na wydajność, ale jest także przyjazne środowisku.

Sprawdź najczęściej kupowane sprzegła Exedy i Aisin w naszym sklepie


Sprzęgło Statim czy Rymec?

W zestawieniu najlepszych producentów sprzęgieł należy wymienić rodzimą, polską firmę Statim oraz plasującą się na podobnym poziomie brytyjską firmę Rymec. Jest to tzw. średnia półka o pozytywnych rekomendacjach. Dobra jakość łączy się z atrakcyjną ceną. Ogromną zaletą Statim jest nakierowanie przede wszystkim na specyfikę polskiego rynku motoryzacyjnego. Oferta skierowana jest głównie do właścicieli aut 5-letnich i starszych, co buduje duże grono odbiorców. Z kolei niewątpliwym plusem Rymec jest fakt, iż jest to firma produkująca wyłącznie sprzęgła. Specjalizacja w wąskiej dziedzinie produkcji oznacza wysoką jakość.

Sprzęgła Statim – opinie

Dużym plusem tej marki, na jaki często wskazują klienci, jest zaskakująco niska cena części zamiennych w stosunku do wysokiej jakości. Najlepiej da się to zauważyć w porównaniu do ofert droższych producentów, także zajmujących się produkcją części na pierwszy montaż. Kryterium ceny to dla wielu właścicieli samochodów podstawowa przesłanka w wyborze zestawu sprzęgła czy koła dwumasowego. Jest to pierwsza polska firma, która rozpoczęła sprzedaż części samochodowych w tzw. strefie aftermarket. Wybierając ofertę tej firmy, wpieramy rodzimego producenta i polski biznes.

Sprzęgła Rymec – opinie

Klienci, którzy skorzystali już z produktów tej marki, za największe zalety uważają szeroki asortyment i bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Mechanicy chwalą sobie jakość, staranne wykonanie i dopasowanie do konkretnego modelu oraz dodawanie do każdego zestawu sprzęgła niezbędnego smaru do piasty w sprzęgle. Warto dodać, że sprzęgła Rymec pod względem jakości nie ustępują znacznie produktom LUK, SACHS, a są znacznie przystępniejsze cenowo, co jest ogromnym atutem dla większości właścicieli pojazdów. Dodatkowym „bonusem” jest okres gwarancyjny, który w przeciwieństwie do konkurentów, wynosi 3 lata zamiast 2 lat.

Popularne sprzegła Rymec i Statim


Sprzęgło Valeo czy SACHS?

W czołówce światowych producentów sprzęgieł znajduje się także francuska firma Valeo, która rywalizuje chociażby z SACHS o pozycję lidera. Podobnie, jak ten niemiecki producent, Valeo dostarcza części zamienne o jakości porównywalnej z częściami produkowanymi na pierwszy montaż. Co więcej, sam producent twierdzi, że żaden inny dostawca sprzęgieł samochodowych na świecie nie oferuje asortymentu, który w tak wysokim stopniu dorównywałby standardom OE. Dokonując wyboru między Valeo, a Sachs rozważamy tak naprawdę dwa podobne jakościowo warianty. Z praktyki wynika jednak, że klienci obdarzają większym zaufaniem sprawdzoną, niemiecką solidność.

Sprzegła Valeo – opinie

Opinie na temat sprzęgieł Valeo w większości są pozytywne i zachęcające dla potencjalnych, nowych nabywców. Dostępne w ofercie kompletne zestawy zawierają wszystko, co potrzebne, aby dokonać kompleksowej wymiany sprzęgła na nowe. Pozytywnym odbiorem cieszy się także poziom cen, które nie są zbyt wygórowane. Wśród plusów wymieniane są także wydajność i wytrzymałość, co ma tutaj kluczowe znaczenie.

Hity sprzedaży Valeo


Czym kierować się wybierając markę sprzęgła?

Kiedy jesteśmy zmuszeni wymienić zużyte sprzęgło w samochodzie i rozważamy, którego z producentów części wybrać, warto kierować się kilkoma, podstawowymi zasadami:

  • nie warto oszczędzać na jakości – zakup części po okazyjnej cenie może szybko się „zemścić”, kiedy brak odpowiedniej jakości zmusi nas do kolejnej wymiany, szybciej niż myślimy,
  • warto zasięgnąć opinii mechaników lub pracowników sklepów z częściami samochodowymi,
  • zanim dokonamy zakupu, dobrze jest zestawić ze sobą kilka wariantów – może okazać się, że różnice w cenie podobnych jakościowo produktów będą niemałe,
  • wybierajmy produkty te same lub zbliżone do tych, które zastosowano w naszym samochodzie podczas pierwszego montażu.