KOŁO DWUMASOWE TOYOTA RAV-4

Logo TOYOTAWybierz silnik TOYOTA RAV 4:

Zobaczy ceny dwumas do Toyoty Rav-4

Koło dwumasowe Toyota Rav4 2 SUV

(A2) produkowany: (2000-2005)
Koło dwumasowe Toyota Rav4 2 SUVSprzęgło dwumasowe do Rav-4

Toyota to japoński koncern motoryzacyjny działający na rynku od roku 1937. Obecnie obejmuje on swoją jurysdykcją także inne znane marki samochodowe, takie jak Daihatsu, Lexux, Scion oraz Hino Motors. Jednym z najpopularniejszych modeli, jakie wyjechały z fabryk Toyoty jest Toyota RAV4, kompaktowy SUV klasy średniej. W roku 2019 rozpoczęła się produkcja piątej generacji tego ikonicznego pojazdu.

Objawy zużycia koła dwumasowego w Toyocie RAV4

Zużycie koła masowego to dolegliwość, która dotyka każde auto posiadające ten element. Jak możesz jednak rozpoznać, że masz do czynienia akurat z tą konkretną usterką? Zużycie dwumasy z reguły objawia się następującymi symptomami:

  • nienaturalne wibracje oraz drżenia wyczuwalne na pedale sprzęgła
  • nietypowe dźwięki, uderzenia oraz szarpanie występujące podczas jazdy na biegu jałowym lub przyspieszania z niskich biegów
  • dziwne odgłosy towarzyszące włączaniu oraz wyłączaniu silnika pojazdu
  • wibracje rozchodzące się po karoserii auta

Jeśli jesteś właścicielem Toyoty RAV4, problem zużytego koła dwumasowego wcześniej czy później dotknie także Twoje auto. Naprawy takiej usterki możesz dokonać co prawda u każdego mechanika, niemniej musisz wiedzieć, iż zakup nowych części wiąże się z pewnymi wydatkami. Na jakie kwoty należy się więc przygotować?

Ceny dwumasy do Toyoty RAV4

Nowe sprzęgło do Toyoty RAV4 to wydatek rzędu 450-900 zł. Zakup samodzielnego koła dwumasowego wyniesie Cię z kolei od 1500 do 3000 zł. Jeśli zdecydujesz się jednak na nabycie kompletnego zestawu, zawierającego sprzęgło, dwumasę oraz wszystkie potrzebne elementy, zapłacisz od 2000 do 4000 zł. Ceny tego typu części różnią się z reguły w zależności od wieku modelu, do jakiego są one przeznaczone.

Toyota RAV4 - Zestawy sprzęgła z kołem dwumasowym

Mimo iż zakup kompletnego zestawu jest najdroższą opcją, jednocześnie jawi się ona jako najbardziej opłacalna. Jak to możliwe? Taki wybór umożliwia jednorazową wymianę wszystkich części, co pozwoli Ci na poczynienie pewnych oszczędności. Po pierwsze elementy kupowane w zestawie są tańsze, niż kompletowane pojedynczo. Co więcej, dokonując tak kompleksowego zabiegu, zapłacisz mechanikowi dużo mniej, niż gdybyś chciał przeprowadzić wymianę każdej części pojedynczo. Oszczędzone pieniądze to jednak nie jedyna korzyść wynikająca z takiego posunięcia. Dzięki wymianie całego zestawu sprzęgła z kołem dwumasowym zmniejszysz ryzyko potencjalnych awarii na kolejne dziesiątki, a może nawet setki tysięcy kilometrów!

Koła dwumasowe i sztywne do Toyoty Rav 4 z gwarancją 2 lata i wysyłką w 24h gratis. W ofercie części LuK, Sachs, Valeo i inne. Odbierz 10% rabatu na montaż.Często kupowane części do TOYOTA RAV 4Zobacz również:


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI*
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Jeśli chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili podaj numer telefonu

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Wyrażam zgodę na jednorazowe przedstawienie oferty oraz akceptuję politykę prywatności.

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.