Sprzęgło i koło dwumasowe OPEL ZAFIRA B

OPEL ZAFIRA B to popularny model samochodu marki OPEL produkowany w latach od 2005 do 2011. Najczęściej występujące silniki w tych pojazdach to:
  • 1.6 CNG, 1.6, 1.6 CNG Turbo, 1.7 CDTI, 1.8, 1.9 CDTI, 2.0, 2.2
Auto było wytwarzane w następujacych odmianach nadwozia:
  • nadwozie pełne, nadwozie wielkopojemne (MPV)
Sklep Sprzegla24.pl oferuje Państwu poniższe rodzaje części do OPEL ZAFIRA B:
Sprzęgło, Koło dwumasowe i zamachowe, Docisk, Tarcza, Wysprzęglik, Łożysko, Siłownik, Pompa, Śruby
Samochód OPEL ZAFIRA B

Wybierz wersję silnikową modelu OPEL ZAFIRA B

OPEL ZAFIRA B (A05)

Samochód OPEL ZAFIRA B (A05)
Produkcja serii w latach:
od 2005.07 do teraz.
Produkowany od 2006.01 do terazProdukowany od 2005.07 do teraz
Produkowany od 2008.01 do terazProdukowany od 2009.02 do teraz
Produkowany od 2008.01 do terazProdukowany od 2008.01 do teraz
Produkowany od 2005.07 do terazProdukowany od 2005.07 do teraz
Produkowany od 2005.07 do terazProdukowany od 2005.07 do teraz
Produkowany od 2005.07 do terazProdukowany od 2006.01 do teraz
Produkowany od 2005.07 do teraz

Opel Zafira B to jeden z najpiękniejszych samochodów klasy non-premium stworzony w roku 2005. Wypuszczając ten model na rynek niemiecka marka zaskoczyła niemal wszystkich i zebrała bardzo pozytywne opinie. Choć już dawno jego produkcja została zamknięta, to Opel Zafira B wciąż pozostaje jednym z hitów polskich dróg. Szczególnie cenią go sobie osoby, prowadzące własną działalność gospodarczą. Jaka jest specyfikacja Opla Zafiry B. Czy sprzęgło w Zafirze B często się psuje? Ile kosztuje koło dwumasowe do Zafiry B? Na te pytania często szuka się odpowiedzi.

Opel Zafira B - specyfikacja

Opel Zafira B wszedł na rynek w 2005 roku. Jego produkcja trwała przez sześć lat i ostatecznie zamknięto ją w 2011 roku. Druga generacja Zafiry wpisała się w linię całej marki, którą rozpoczęła produkcja Astry B. Oprócz stylistyki Astra zainspirowała Zafirę także pod względem mechanicznym i konstrukcyjnym. Opel Zafira B przeszedł lift w 2008 roku. Choć od 2011 roku ciężko szukać jej na taśmach produkcyjnych, to użytkownicy często rozglądają się za nią, sprawdzając alternatywę dla nowszej wersji - Zafiry Tourer B. Opel Zafira B produkowany był w trzech wersjach silnikowych - benzynowej, dieselowej i benzynowej z gazem LPG. Opel Zafira B - specyfikacja. Najszersze spektrum silników mieliśmy w "benzyniakach". Napędy 1.6 Twinport ECOTEC ze 105 koniami mechanicznymi i 1.8 ECOTEC ze 140-konną mocą uznawano za dość ekonomiczne. Dla chętnych, którzy lubili mocniej nacisnąć pedał gazu wypuszczono Opla Zafirę B w wersji 2.0 turbo ECOTEC OPC. Pod jej maską znalazło się aż 240 koni mechanicznych. Jeśli chodzi o silnik diesela, to Opel Zafira B produkowany był z jednostkami 1.7 i 1.9. Najmniej modeli posiadało napęd z LPG. Połączenie benzyny i gazu możliwe było w wersji silnikowej 1.8 LPG ecoFLEX z mocą 137. koni mechanicznych. Produkcję tego typu rozpoczęto w 2010 roku i potrwała do kolejnego.

Sprzęgło w Zafirze B

Opel Zafira B nie był wolny od usterek. Użytkownicy skarżyli się głównie na małe i nieskomplikowane awarie. Sprzęgło w Zafirze B działało dość długo i nie wymagało większych napraw. Wymiany dokonywano zwykle po przejechaniu 170-200 tysięcy kilometrów. W przypadku silników benzynowych sprzęgło w Zafirze B nie wymaga wiele pracy, a jego koszt jest raczej przeciętny. Odpowiednią część, zamiennik z wyższej półki cenowej, można kupić dzisiaj za 700-800 złotych. Na rynku są oczywiście dostępne tańsze części, ale nie gwarantują one odpowiedniej trwałości. Schody, jeśli chodzi się o samochód Opel Zafira B, zaczynały się, gdy do mechanika jechał posiadacz diesela.

Koło dwumasowe do Zafiry B

Wówczas sprzęgło w Zafirze B wymagało nieco więcej pracy, ale przede wszystkim większych środków finansowych. Wszystko przez jedną część, doskonale znaną wszystkim posiadaczom aut z silnikiem diesela. Koło dwumasowe do Zafiry B generuje dodatkowy koszt. Dzisiaj trzeba liczyć wydatek za zestaw dwukrotnie większy niż w przypadku samego zestawu sprzęgłowego. Dobrej jakości zamiennik można nabyć za 1200-1500 złotych. Koło dwumasowe do Zafiry B można kupić również bez pozostałej części zestawu. Wówczas jego cena waha się od 600 do 900 złotych. Specjaliści zalecają jednak jednoczesną wymianę całego sprzęgła.Najczęściej kupowane sprzęgła i koła dwumasowe Opel Zafira B


cert-image
logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: