SZTYWNE KOŁO JEDNOMASOWE DO VW

Logo VWWybierz model VW:

Zobacz ceny kół sztywnych zamiast dwumasy do VW

Wszystkie modele alfabetycznievw koło jednomasowe

Historia marki Volkswagen sięga lat 30. ubiegłego wieku, kiedy pracowano nad autem, które odpowie na potrzeby szerokiego grona odbiorców. Takim samochodem miał być KdF Wagen, którego oficjalna produkcja ruszyła w 1941 roku. Powstały modele cywilne oraz wojskowe. Po zakończeniu wojny samochody dalej są intensywnie wytwarzane. Zaczynają się cieszyć popularnością nie tylko na terenie Niemiec, ale i w wielu miejscach na świecie. Modele marki są chętnie kupowane do dziś, a koncern Volkswagen jest znany również z posiadania innych marek takich jak Audi, Seat, czy Skoda. Oprócz tego przedsiębiorstwo nabyło prawa i akcje do marek Porsche, Bentley, czy Bugatti. W Polsce marka jest oficjalnie dostępna od 1991 roku. 

VW Czy można wymienić dwumas na sztywne koło zamachowe?

Wiele posiadaczy modeli VW wyposażony w dwumasę zastanawia się nad możliwością konwersji z dwumasy na sztywne koło. Sztywne koło dwumasowe jest bardzo ważnym elementem pozawalającym na komfortową, bezpieczną dla silnika jazdę. Jednak jednocześnie jest to element dość awaryjny, a cena nowego zestawu może przyprawić o zawrót głowy. Jazda z dwumasą ma być oszczędna, ograniczać zużycie paliwa, a jednak po nawet niezbyt długi okres intensywnej eksploatacji może postawić przed nami wizję konieczności wydania nawet kilku tysięcy złotych. Aby pozbyć się tego problemu istnieje możliwość wymiany dwumasy na zwykłe koło jednomasowe. Ważne jest to, aby wymienić kompletny moduł obejmujący sztywne sprzęgło, tarczę, docisk i łożysko. Sztywne koło zamiast dwumasy to rozwiązanie jest stosunkowo nowe, ale bardzo szybko zyskuje popularność kierowców. 

Modele Volkswagena, w których można zamontować jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasy

Modelami, w których możemy zastosować koło jednomasowe zamiast dwumasowego są Passat, Golf, Touran oraz Transporter. Wszystkie z nich są często wybierane przez kierowców oraz poszukuje się dla nich zestawów konwersji na koło jednomasowe.

Model Transporter, który jest produkowany do dziś, pojawił się po raz pierwszy już w 1950 roku. Kolejnym przełomem w historii VW był rok 1973 i rozpoczęcie produkcji modelu Passat. Rok później powstał pierwszy model Golf. Touran jest najmłodszy i znamy go od 2003 roku.

W przypadku modelu Touran wymiana na sztywne koło jednomasowe jest możliwa w przypadku silników 1.9 TDI w wariancie 90 KM, 100 KM, 105 KM, 136 KM, 140 KM, 170 KM oraz 140 KM. W pozostałych modelach zestaw konwersji na sztywne koło dotyczy szerszej gamy silników i obejmuje m.in. silnik 1.9 TDI (110, 90, 115, 130 KM), 2.3 VR5 150 KM, 2.8 V6 193 KM, 2.5 TDI (150, 163 KM), 1.6 (101, 102 KM), 1.8 125 KM, 1.8 T 150 KM, 2.0 (115, 130,136 KM) i inne. 

Wybierz sztywne koło zamachowe zamiast dwumasowego i odbierz 10% rabatu na montaż. Wysyłka w 24h i gwarancja 2 lata. Sprawdź ceny Valeo, Statim, Rymec.

sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy vwCzęsto kupowane części do VWVOLVO  <<     VW   >>    KIA

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: