SZTYWNE KOŁO JEDNOMASOWE DO TOYOTA

Logo TOYOTAWybierz model TOYOTA:

Zobacz ceny kół sztywnych zamiast dwumasy do Toyoty
toyota koło jednomasowe

Toyota to obecnie największy producent samochodów na świecie, zajmujący się produkcją samochodów osobowych, terenowych i dostawczych. Od lat cieszy się popularnością na wszystkich kontynentach i słynie z bardzo wysokiej jakości i niezawodności. Jest to też jedna z najbardziej innowacyjnych firm, byli pierwszym producentem seryjnie wytwarzającym samochody hybrydowe, a obecnie także  pierwszy model zasilany ogniwami wodorowymi (Mirai). Oferta marki jest bardzo szeroka, od miejskich Aygo i Yarisa, przez kompaktowe modele Auris o Corolla, limuzynę klasy średniej Avensis, aż do luksusowego Camry, SUVa Land Cruiser, czy sportowych GT86 i Supra. Sprzedaje także kilka crossoverów, pick-upa i dostawczego Proace. Nie można też zapomnieć od hybrydowym Priusie. 

Toyota - czy można wymienić dwumas na sztywne koło zamachowe?

Toyota to marka innowacyjna, dlatego także u nich można spotkać dwumasowe koła zamachowe w silnikach wysokoprężnych. Silniki diesla generują dużą ilość drgań podczas swojej pracy, szczególnie przy zmianie biegów czy ruszaniu, żeby nie były one odczuwalne stosuje się koło zamachowe z tłumikiem drgań skrętnych, czyli dwumasowe. Dzięki przeniesieniu tłumika z tarczy sprzęgła do koła zamachowego tłumienie jest skuteczniejsze, ponieważ elementy tłumika mogą być większe i cięższe.

Rozwiązanie to nie jest jednak pozbawione wad. Podstawową jest zużywanie się tłumika drgań, które zmusza właściciela do wymiany całego koła zamachowego. Jest to zabieg kosztowny, ponieważ zarówno sama część, jak i proces jej wymiany nie należą do tanich. By temu zapobiec możemy zastosować zestaw do konwersji dwumasowego koła zamachowego na jednomasowe. W skład takiego zestawu wchodzi przede wszystkim sztywne koło zamachowe, które nie ulega zużyciu i nie wymaga okresowej wymiany, dzięki czemu w dłuższej perspektywie możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy. Drugim ważnym elementem zestawu jest sprzęgło dopasowane do pracy ze sztywnym kołem, czyli z tarczą wyposażoną w tłumik drgań skrętnych.

Modele Toyoty w których można zamontować jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasy

W naszym sklepie dostępne są zestawy do konwersji dwumasowego koła zamachowego na sztywne koło zamachowe do czterech modeli Toyoty. Jest to kompaktowy SUV RAV 4 drugiej generacji, limuzyna klasy średniej Avensis generacji pierwszej i drugiej, duży samochód kompaktowy Corolla dziewiątej generacji i bazujący na podwoziu tej Corolli minivan Corolla Verso.

Wszystkie te modele posiadały dwumasowe koło zamachowe w konfiguracji z wysokoprężnym silnikiem 2.0 D-4D, który występował w kilku odmianach różniących się mocą. W RAV 4 miał 116 KM, w Avensis 110 KM w pierwszej generacji, oraz 116 KM w drugiej. W Corolli występowała wersja 90 KM, 110 KM i 116 KM, przy czym w odmianie Verso montowano tylko wersję najmocniejszą.

Wybierz sztywne koło zamachowe zamiast dwumasowego i odbierz 10% rabatu na montaż. Wysyłka w 24h i gwarancja 2 lata. Sprawdź ceny Valeo, Statim, Rymec.

sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy toyotaCzęsto kupowane części do TOYOTASUZUKI  <<     TOYOTA   >>    VOLVO