SZTYWNE KOŁO JEDNOMASOWE DO TOYOTA

Logo TOYOTAWybierz model TOYOTA:

Zobacz ceny kół sztywnych zamiast dwumasy do Toyoty
toyota koło jednomasowe

Toyota to obecnie największy producent samochodów na świecie, zajmujący się produkcją samochodów osobowych, terenowych i dostawczych. Od lat cieszy się popularnością na wszystkich kontynentach i słynie z bardzo wysokiej jakości i niezawodności. Jest to też jedna z najbardziej innowacyjnych firm, byli pierwszym producentem seryjnie wytwarzającym samochody hybrydowe, a obecnie także  pierwszy model zasilany ogniwami wodorowymi (Mirai). Oferta marki jest bardzo szeroka, od miejskich Aygo i Yarisa, przez kompaktowe modele Auris o Corolla, limuzynę klasy średniej Avensis, aż do luksusowego Camry, SUVa Land Cruiser, czy sportowych GT86 i Supra. Sprzedaje także kilka crossoverów, pick-upa i dostawczego Proace. Nie można też zapomnieć od hybrydowym Priusie. 

Toyota - czy można wymienić dwumas na sztywne koło zamachowe?

Toyota to marka innowacyjna, dlatego także u nich można spotkać dwumasowe koła zamachowe w silnikach wysokoprężnych. Silniki diesla generują dużą ilość drgań podczas swojej pracy, szczególnie przy zmianie biegów czy ruszaniu, żeby nie były one odczuwalne stosuje się koło zamachowe z tłumikiem drgań skrętnych, czyli dwumasowe. Dzięki przeniesieniu tłumika z tarczy sprzęgła do koła zamachowego tłumienie jest skuteczniejsze, ponieważ elementy tłumika mogą być większe i cięższe.

Rozwiązanie to nie jest jednak pozbawione wad. Podstawową jest zużywanie się tłumika drgań, które zmusza właściciela do wymiany całego koła zamachowego. Jest to zabieg kosztowny, ponieważ zarówno sama część, jak i proces jej wymiany nie należą do tanich. By temu zapobiec możemy zastosować zestaw do konwersji dwumasowego koła zamachowego na jednomasowe. W skład takiego zestawu wchodzi przede wszystkim sztywne koło zamachowe, które nie ulega zużyciu i nie wymaga okresowej wymiany, dzięki czemu w dłuższej perspektywie możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy. Drugim ważnym elementem zestawu jest sprzęgło dopasowane do pracy ze sztywnym kołem, czyli z tarczą wyposażoną w tłumik drgań skrętnych.

Modele Toyoty w których można zamontować jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasy

W naszym sklepie dostępne są zestawy do konwersji dwumasowego koła zamachowego na sztywne koło zamachowe do czterech modeli Toyoty. Jest to kompaktowy SUV RAV 4 drugiej generacji, limuzyna klasy średniej Avensis generacji pierwszej i drugiej, duży samochód kompaktowy Corolla dziewiątej generacji i bazujący na podwoziu tej Corolli minivan Corolla Verso.

Wszystkie te modele posiadały dwumasowe koło zamachowe w konfiguracji z wysokoprężnym silnikiem 2.0 D-4D, który występował w kilku odmianach różniących się mocą. W RAV 4 miał 116 KM, w Avensis 110 KM w pierwszej generacji, oraz 116 KM w drugiej. W Corolli występowała wersja 90 KM, 110 KM i 116 KM, przy czym w odmianie Verso montowano tylko wersję najmocniejszą.

Wybierz sztywne koło zamachowe zamiast dwumasowego i odbierz 10% rabatu na montaż. Wysyłka w 24h i gwarancja 2 lata. Sprawdź ceny Valeo, Statim, Rymec.

sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy toyotaCzęsto kupowane części do TOYOTASUZUKI  <<     TOYOTA   >>    VOLVO

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: