SZTYWNE KOŁO JEDNOMASOWE DO FORD

Logo FORDWybierz model FORD:

Zobacz ceny kół sztywnych zamiast dwumasy do Forda
ford koło jednomasowe

Ford to europejska filia amerykańskiego koncernu Ford Motor Company, jej siedziba znajduje się w Niemczech. Wytwarzają samochody osobowe i dostawcze na rynek Europy i Azji. Jest to popularna marka samochodów której głównymi klientami są obecnie floty firmowe, wiele modeli Forda zyskało sobie uznanie jako trwałe i niezawodne. Ford jest jednym z większych producentów samochodów w Europie. Obecnie w szerokiej ofercie producenta znajdują się miejskie modele (Ka i Fiesta), kompaktowy Focus, kombivan Turneo, limuzyna kalsy średniej Mondeo, crossovery (Kuga i Edge), a także dostawczy Transit. W sprzedaży są także modele amerykańskie - pick-up Ranger, sportowy Mustang i supersamochód Ford GT.

Ford - czy można wymienić dwumas na sztywne koło zamachowe?

Ford w modelach z silnikiem wysokoprężnym wprowadził dwumasowe koło zamachowe już na początku XXI wieku. Miało to za zadanie podnieść komfort użytkowania tych samochodów, miało to zmniejszyć drgania przenoszone na karoserię, które w silnikach diesla były dość wysokie. Niestety szczególnie wczesne modele z takim rozwiązaniem wykazywały wyraźne problemy z trwałością tej części i zużywała się ona zbyt szybko, nawet przy ostrożnym użytkowaniu.

Zużywanie się to główna wada dwumasowego koła zamachowego, umieszczony w nim tłumik drgań skrętnych ze sprężynami podlegającymi stałym obciążeniom z czasem przestaje funkcjonować i wymagana jest kosztowna wymiana całego koła na nowe. By zapobiec takiej konieczności w przyszłości możemy użyć zestawu do konwersji z dwumasowego na jednomasowe koło zamachowe. W skład takiego zestawu wchodzi sztywne koło zamachowe, które montowane jest zamiast dwumasowego, nie ulega ono zużyciu i nie będzie konieczna jego kolejna wymiana, oraz zespół sprzęgła z tarczą posiadającą tłumik drgań skrętnych jak w tradycyjnych rozwiązaniach ze sztywnym sprzęgłem. 

Modele Ford w których można zamontować jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasy

Ford posiada wiele popularnych modeli samochodów, jednak najbardziej wyróżnia się model kompaktowy Focus i oparty na tym samym podwoziu minivan C-Max. Ugruntowaną pozycję na rynku ma także samochód klasy średniej Mondeo i bliźniaczy technicznie minivan S-Max. Niezwykle popularny jest także dostawczy model Transit. Van Galaxy pierwszej generacji opracowany był wspólnie z koncernem VW (jego bliźniacze modele to VW Sharan I i Seat Alhambra I), natomiast druga generacja oparta była na podwoziu wspólnym z Mondeo.

W Fordach Focus (I i II) i C-Max dwumasowe koło zamachowe, oraz zestawy do konwersji spotkamy w wersjach wyposażonych w silnik wysokoprężny zasilany w systemie common rail o oznaczeniu TDCI w różnych wariantach mocy, we wcześniejszych modelach będą to wersje o pojemności 1.8 i 2.0, później pojawia się także wersja 1.6. Ponadto zmiana taka będzie możliwa w Focusie II ST z benzynowym silnikiem 2.5 o mocy 225 KM. Pierwsza generacja modelu Galaxy posiadała dwumasowe koło zamachowe w konfiguracji z  jednostkami 1.9 TDI konstrukcji Volkswagena (moc od 90 do 150 KM). Druga generacja w dwóch odmianach 1.8 TDCI (100 i 125 KM) już konstrukcji Forda. W Modelu S-Max konwersja możliwa jest dla wysokoprężnego 1.8 TDCI (125 KM) i benzynowego 2.5 ST (220 KM). W przypadku Mondeo koła dwumasowe pojawiają się w trzeciej generacji, gdzie występują w samochodach z wysokoprężnymi silnikami o pojemności 2.0 oznaczanymi Di, TDDI lub TDCI w zależności od sposobu zasilania, w wersji z ośmioma lub szesnastoma zaworami. W czwartej generacji Mondeo pojawia się tylko w 1.8 TDCI i benzynowym 2.5 ST. Szczególnie korzystna może być taka wymiana w przypadku modelu Transit, czyli modelu użytkowego pracującego często z dużym obciążeniem (które wpływa na szybkość zużycia koła dwumasowego), można jej dokonać w przypadku konfiguracji z silnikiem 2.0 TDCI lub 2.4 Di (jednostki wysokoprężne).

Wybierz sztywne koło zamachowe zamiast dwumasowego i odbierz 10% rabatu na montaż. Wysyłka w 24h i gwarancja 2 lata. Sprawdź ceny Valeo, Statim, Rymec.

sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy fordCzęsto kupowane części do FORDFIAT  <<     FORD   >>    HYUNDAI

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.

W koszyku masz:

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie pasować do Twojego samochodu to zadzwoń: