SZTYWNE KOŁO JEDNOMASOWE DO FORD MONDEO

Logo FORDWybierz silnik FORD MONDEO:

Zobacz ceny kół sztywnych zamiast dwumasy do Ford Mondeo
Ford Mondeo - Zmiana dwumasy na sztywne koło zamachowe

Wybierz sztywne koło zamachowe zamiast dwumasowego do Ford Mondeo i odbierz 10% rabatu na montaż. Wysyłka w 24h i gwarancja 2 lata. Sprawdź ceny Sprzegla24.

SZTYWNE KOŁO JEDNOMASOWE DO FORD MONDEO


Marki Ford chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Są to absolutni pionierzy jeśli chodzi o powszechnie produkowane samochody osobowe. Można tu wspomnieć chociażby model T, który - jak Garbus w Europie - zmotoryzował USA. Jednym z najbardziej znanych współczesnych pojazdów Forda jest Mondeo, produkowany od początku lat dziewięćdziesiątych do dzisiaj. Obecnie powstaje już piąta generacja, oznaczona symbolem MK5. Jest to nazewnictwo charakterystyczne dla marki, poprzednie odsłony Mondeo nosiły symbole od MK1 do MK4 i były bardzo popularne zarówno w Europie jak i za oceanem.

Ford Mondeo - czy można wymienić dwumas na sztywne koło zamachowe?

Koła zamachowe dwumasowe są stosowane w samochodach już od połowy lat 90, gdy zastąpiły wcześniej używane sztywne koła jednomasowe. Najpierw dwumasy pojawiały się tylko przy turbodoładowanych silnikach diesla, później również przy jednostkach benzynowych. Dziś trudno już znaleźć nowy samochód, który posiada jeszcze tradycyjne koło jednomasowe. Trzeba jednak podkreślić, że nie wszystkim to rozwiązanie się spodobało. Przede wszystkim odznaczało się sporą awaryjnością, a doprowadzenie auta do pełnej sprawności kosztowało niemało pieniędzy. Stąd pojawiły się pomysły, by zacząć stosować sztywne koło zamiast dwumasy.

W przypadku bardzo wielu pojazdów - również Forda Mondeo - pojawiły się na rynku zestawy do konwersji na koło jednomasowe. Pozwalają one zrezygnować z fabrycznego rozwiązania i zastosować starszą konstrukcję, która również radzi sobie doskonale w takich samych warunkach. Instalację sztywnego sprzęgła przeprowadza się w momencie, gdy dwumasa ulegnie awarii i trzeba dostać się do całego mechanizmu. Po prostu zamiast nowego, fabrycznego koła zakłada się wersję tradycyjną.

Generacje Forda Mondeo w których można zamontować jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasy

Jeżeli zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie konwersji z dwumasy na sztywne koło, sprawdźmy najpierw czy dla naszego modelu auta oraz silnika dostępny jest odpowiedni zestaw. Jeśli posiadamy Mondeo trzeciej generacji (MK3) - możliwość montażu koła jednomasowego zamiast dwumasowego dają nam następujące silniki:
- Turbodoładowane diesle o pojemności 2 litrów oraz mocach 90, 115 i 130 koni mechanicznych,
- Benzynowe o pojemności 1.8 litra i mocach 110 oraz 125 koni, a także 2 litrów i mocy 146 koni.

Również w przypadku generacji czwartej (MK4) istnieje możliwość zmiany na sztywne koło dwumasowe. Dzięki powyższemu będziemy mieli spokojny sen do końca użytkowania auta, ponieważ nigdy już nie spotka nas ponowna awaria tego podzespołu. Zestaw konwersji na sztywne koło można otrzymać między innymi do tych jednostek napędowych:
- Diesli z turbodoładowaniem o pojemności 1.8 litra oraz mocach 100 i 125 KM, a także 2 litrów i mocach 115, 130 i 140 KM
- Benzynowych o pojemności 2 litrów i mocy 145 KM, a także 2.5 litra i mocy 220 KM - najmocniejszego silnika w tej generacji.Często kupowane części do FORD MONDEOGALAXY  <<     MONDEO   >>    S-MAX